Přejít na obsah

OI 1.8T 20V bez oleje - konecna


Vlasatec

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam veliky problem. Na O1 1.8T 20V 2001 (270tis.) se mi rozsvitila kontrolka oleje. Zjistil jsem, ze tam skoro zadny neni (pritom jsem jezdil na pravidelne prohlidky), tak jsem tam nalil litr a dojel 30km domu, s tim, ze to dneska hodim do servisu. Auto po 500m chciplo a je konec.

Ve Skodovce mi rekli, ze s tim nemusim vubec jezdit, ze to je konecna a motor je v pr... :-(

Co ted, prece auto nevyhodim.. co generalka motoru nebo tak.. Prosim poradte mi, co mam ted delat? :-( :-( :-(

Mockrat diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli si jezdil na pravidelný prohlídky do škodovky, tak bych to s nima asi trošku pořešil. je přece trochu divný, aby ti najednou vytekl všechen olej... no při nejhorším "novej" motor. mám pocit, že tady někdo nedávno 1,8T prodával

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli si jezdil na pravidelný prohlídky do škodovky, tak bych to s nima asi trošku pořešil. je přece trochu divný, aby ti najednou vytekl všechen olej... no při nejhorším "novej" motor. mám pocit, že tady někdo nedávno 1,8T prodával

Diky za reakci.

Novej motor, jo? :-( Na kolik tak vyjde a co vymena? Ja tomu zase tak nerozumim, tak ani nepoznam, jestli je ten jinej motor ok:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám pocit, že ten motor byl okolo 30 tis komplet, ale nevim. já bych s tím určitě do servisu zajel. nedej na nějakýho vola co to ani neviděl ;)

Ten motor jsem nasel, je to z RS. Ale ja si vubec nedokazu predstavit, jak pokracovat. Koupim motor, poznam prd a nekde v servisu reknu at me to namontujou.. No to je parada:-)

Jinak tezko rict, ale do jakeho servisu. Protoze tech "volu", co se ve Skodovce na tom shodlo, bylo vic (mezi nima zrejme i servismani). Ach jo..

Editováno: , autor: Vlasatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, no. ve škodovce ti řeknou novej motor aniž by se na to podívaly. chcou vidělat. asi by to chtělo celý rozebrat a kouknout co se z toho dá použít a co vyměnit. těžko říct. na zadřený 120 se udělal výbrus a bylo, tak proč by to nešlo i tady :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, ze si koledujem o posmech, ale skor ako ten motor demontujes a odsudis do zberu, skus cez svieckove otvory naliat do kazdeho valca klasicky petrolej a nechaj ho tam postat-ved auto mas aj tak nepojazdne.Pokial sa ti tam len vytvorila karbonova vrstva petrolej ju rozspusti. Pokial by si to chcel skusit pri pripadnom pokuse o start odpoj vyf.potrubie-koli katalizatoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší rada a prevence je KONTROLOVAT, KONTROLOVAT, KONTROLOVAT také s tím únikem bojuji, ale přišel jsem na to, že mi olej uniká přes olejový filtr do 14 dnů jedu na výměnu (servisní interval) tak po výměně snad už vše zas OK...

Vlasatec: ať se zadaří sehnat nový motor a brzo ať zas drandíš... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak lespi 10 za turbo nez nve motor, ne... ae fakt bych se zkusil zeptat, jestl je možný aby se ti na tom neco posr.lo od posledni prohlidky atolik, aby ti vyteklskoro vsechen olej. jestl to tak trochu neodflakli v tom servise kam to davas...

No ptal jsem se na to, prej si ten olej mohlo vzit to turbo.. no ja nevim, zase tak tomu nerozumim, takze mi muzou nakecat cokoliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ptal jsem se na to, prej si ten olej mohlo vzit to turbo.. no ja nevim, zase tak tomu nerozumim, takze mi muzou nakecat cokoliv...
¨

jo jo .. turbo se posere a olej sežere motor .. výfuk a sání ... známá vec ... kdyžtak motor RS mám ... ale turbo bohužel.... ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

¨

jo jo .. turbo se posere a olej sežere motor .. výfuk a sání ... známá vec ... kdyžtak motor RS mám ... ale turbo bohužel.... ne

Kolik bys chtel za ten motor, kdyby slo do tuhyho?

A jeste mam pocit, ze kdyz tam dam RS, tak budu mit problem na technicky. Moje mlada ma Facko a tak je uz asi 10 let motor 136 misto 135. Ted mi to kvuli tomu neproslo technickou, ze bych mel prej jet do zkusebniho ustavu atd. Prej si to vymyslela Skodovka od novyho roku. Ciclo motoru muze byt jiny, ale typ ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že jsem to někde tu četl, legislativně lze přehodit motor jenom za stejnej typ co máš v autě, nic jinýho tam nesmí bejt i kdyby to tam sedělo jak prdel na hrnec a nejsem si jist zda po výměně motoru nemusíš doložit na technický původ toho novýho,ale možná je to kravina, chtělo by to vyjádření škody auto o přestavbách tam to bude napsané lépe, neválí se to někomu na ploše?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že jsem to někde tu četl, legislativně lze přehodit motor jenom za stejnej typ co máš v autě, nic jinýho tam nesmí bejt i kdyby to tam sedělo jak prdel na hrnec a nejsem si jist zda po výměně motoru nemusíš doložit na technický původ toho novýho,ale možná je to kravina, chtělo by to vyjádření škody auto o přestavbách tam to bude napsané lépe, neválí se to někomu na ploše?

Cislo motoru se neresi, tak snad nic dokazovat nemusim. Ale typ musi byt presne ten samy..bohuzel :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi volali ze servisu, ze je v pr..li hlava, jeste rozeberou neco zespoda motoru (nevim, nerozumim tomu, snad nejaky vacky ci co) a kdyz to bude OK, tak sehnat hlavu..

Za kolik se da tak zhruba splasit, nemam vubec predstavu?

Editováno: , autor: Vlasatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi volali ze servisu, ze je v pr..li hlava, jeste rozeberou neco zespoda motoru (nevim, nerozumim tomu, snad nejaky vacky ci co) a kdyz to bude OK, tak sehnat hlavu..

Za kolik se da tak zhruba splasit, nemam vubec predstavu?

Ano je pravda že kod motoru by mněl sedět na STK to je problém... ale vše se dá řešit..

musej sundat vanu ..aby zjistily zda není K.O. klika a šály na ojnicích .. tam se motor poškodí jako první... pak vačka atd... cena vubec netuším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam veliky problem. Na O1 1.8T 20V 2001 (270tis.) se mi rozsvitila kontrolka oleje. Zjistil jsem, ze tam skoro zadny neni (pritom jsem jezdil na pravidelne prohlidky), tak jsem tam nalil litr a dojel 30km domu, s tim, ze to dneska hodim do servisu. Auto po 500m chciplo a je konec.

Ve Skodovce mi rekli, ze s tim nemusim vubec jezdit, ze to je konecna a motor je v pr... :-(

Co ted, prece auto nevyhodim.. co generalka motoru nebo tak.. Prosim poradte mi, co mam ted delat? :-( :-( :-(

Mockrat diky.

A co oranzova kontrolka stavu oleja predtym ako sa ti to stalo? Ta ti nesvietila, ze mas malo oleja??? To uz je dost brutal ked sa jazdi s cervenou, ta uz je tam na to, aby ta to upozornilo, ze motor nie je mazany a ze to treba odtiahnut a nie s tym jazdit,... ;)

Vela stastia nech sa ti to cim skor poriesi a nech to vela nestoji, a aby ti to opat slapalo :palec2:

Caf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co oranzova kontrolka stavu oleja predtym ako sa ti to stalo? Ta ti nesvietila, ze mas malo oleja??? To uz je dost brutal ked sa jazdi s cervenou, ta uz je tam na to, aby ta to upozornilo, ze motor nie je mazany a ze to treba odtiahnut a nie s tym jazdit,... ;)

Vela stastia nech sa ti to cim skor poriesi a nech to vela nestoji, a aby ti to opat slapalo :palec2:

Caf

Do ty doby, co jsem tady zacal hledat, jsem ani netusil, ze tam nejakou oranzovou kontrolku mam. Takze oranzova kontrolka mi vubec nikdy nesvitila :-(

Jinak diky za podporu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi volali ze servisu, ze je v pr..li hlava, jeste rozeberou neco zespoda motoru (nevim, nerozumim tomu, snad nejaky vacky ci co) a kdyz to bude OK, tak sehnat hlavu..

Za kolik se da tak zhruba splasit, nemam vubec predstavu?

Mám jeden motor, je pridretý s funkčným turbom ak by bol záujem. Taktiež su tam všetky čidla a cievky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu mame zase novou diagnostiku zavady. V hlave je prdla ta hridel, nebo jak se to jmenuje. Vse ostatni vypada, ze je OK. Takze ted mi budou menit hlavu (za jinou pouzitou). Snad se z toho uz nic nevyvrbi. Hlava je neco kolem 11tis. + natlakovani atd.. takze pokud nic jinyho, oprava prej kolem 20tis..

Editováno: , autor: Vlasatec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...