Přejít na obsah

HOVADA


triktrak

Doporučené příspěvky

Je to na nervy, clovek si kupi auto za poctivo zarobene peniazky a nejaky debil poskodi auto, ja tiez parkujem vzadu kde nie su auta. Ak parkujem medzi autami a som s malou dcerou, najprv vystupim ja a potom jej otvorim dvere a drzim ich v ruke aby nahodou nebuchli do vedlajsieho auta, jednoduch davam pozor aby sa nic susednemu autu nestalo,....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem normálně vidím na parkovišti u obchoďáku v Rakousku stažená okýnka u aut, na sedadle kabelka (i to jsem viděl)  apod. a v autě nikdo dnes jsem dokonce viděl otevřeného Yetiho a na palubce navigace a nemá strach že mu to někdo ukradne viz foto. V Českém zapadákově nemožné

Nerad bych zabředl do politického tématu,ale dle mého názoru by to bylo u nás možná možné,kdyby zde nebylo (x let ) to co zde bylo.....

Morálka části zdejšího obyvatelstva je dosti slabá a bohužel ani demokratický systém toto nevyřešil a nejspíš nevyřeší - já tvrdím,že je to způsobeno výchovou.

Pokud připadá někomu normální krást a ani se za to nestydí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám děti tak se snažím zastavovat co nejdál od ostatních aut abych jim neomlátil auto až budu dávat děti do sedačky. Přijdu z obchodu a na velkém vedlejším místě je přímo na mě věčně nalepenej nějakej debil a omlácený futra mám já hlavně že na druhé straně má metr a čtvrt místa úplně k hovnu. To samý na parkovišti přijede a zastaví na čáře a ty si parkuj kde chceš (v tu chvíli škoda že nemám nějakou starou 105 abych tam mohl zaparkovat ať si tam leze třeba kufrem).

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja už kôli tomu chodím svojím starým formanom do obchoďákov, ešte že ho mám, lebo vždy niekto bachne do dverí a mám tam potom preliačiny a na formane to už neriešim. Ale všimol som si že keď zaparkujem formanom hrdzavím, tak tam nikto nezaparkuje  aj keď je ďaleko a keď tam dám roomika tak hneď tam niečo stojí. Asi to nejak priťahuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Na to mam svůj postup. Při somrování mu řeknu, že nemam drobný ale dám mu až se vrátim z obchodu k autu.

 

A pak ho dle libosti vyfakuju.

 

Nebo se ho zeptam čim je vyučenej, a proč nepracuje. Je zajímavé, že většina těhle lidí má jen základku.

 

Autokameru mam zaplou celou dobu i když sem mimo auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z té fotky ani z příspěvku není zřejmé,jestli jenom objížděl toho "modráska" ,nebo jestli ho objížděl při vybočování ze zastávky.V prvním případě přednost samozřejmě nemá,ve druhém ano.

 

Edit:

Teď jsem si všiml,že je tam nějaká vitrína,pokud ano a je to opravdu zastávka,měl pravdu.

361/200Sb.

§25 ,odst.6

...Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla...

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych se hádal. Pojedu li za ním tak ano. Ale jestli se vyhýbá překážce, tak si nemůže vynucovat přednost od protijedoucích vozidel. Těm musí dàt přednost.

standavfr: vozidla hromadné přepravy osob. Je jedno, kdo přepravu provádí.

Editováno: , autor: motosman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ulice je od nejbližší zastávky cca 200m, ten modrásek je poslední parkovací místo v řadě kterou celou objížděl (jsou tam celkem 4 vyhrazený pro zdravotní středisko a lékárnu) - ta "vitrína" viditelná za busem je jen plakátovací plocha. Umožnění vyjetí busu ze zastávky platí pokud vím jen pro vozidla jedoucí ve stejným směru jako ten bus, ani on přitom nesmí omezit nebo ohrozit protisměr. A to ještě ten busista musí vyhodit blinkr neboli "dávat znamení o změně směru jízdy" - už se mi mockrát stalo, že přede mnou bus prostě vybočil ze zastávky bez blinkru a dělal jako že se ho to netýká. Oni si prostě myslí "já sem velkej a ty si vyser voko!!!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkare tím,že jsi situaci popsal přesně,souhlasím s Tebou,je to hovado a v tomto případě zcela určitě přednost nemá.

Motosman - psal jsem,že má přednost,pokud vyjíždí ze zastávky,ne když objíždí překážku mimo zastávku.Pokud ale při vyjíždění musí do protisměru,má přednost,samozřejmě,že to tam nemůže poslat,ale pokud "bliká" a je zřejmé,že tam musí,ostatní mu to musí umožnit.zákon nikde nezmiňuje,že jenom ti,co jedou ve stejném směru jako autobus.

 

Pokud se týká vyjíždění autobusu ze zastávky,nemá cenu se to hádat,zákon hovoří jasně ,stačí si ho přečíst.

To,že je něco zažité,ještě neznamená,že je to pravda.

 §25

(6) Řidič vozidla, které zastavilo nebo stálo a opět vyjíždí od okraje pozemní komunikace nebo od chodníku, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.

 

Pokud se týká toho prasáckého vyjíždění autobusů ze zastávky,roku na srdce,koho by bavilo stát jako kokot na zastávce a čekat než se někdo uvolí dát mu přednost.každou chvilku to vidím.Sice to moc neomlouvá,ale musí to být na palici,tím spíš,když je tlačí JŘ a klidně se stane,že když přijedou pozdě,čaká tam vůl,kterej jim dá čočku za pozdní příjezd.

Kámoš dělal léta řidiče MHD,tak mi povyprávěl u pivka o zkušenostech :-) s řidiči i s cestujícími.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkare tím,že jsi situaci popsal přesně,souhlasím s Tebou,je to hovado a v tomto případě zcela určitě přednost nemá.

....

Zbytek je jasnej - já jen lituju, že jsem neměl čas na to prase zavolat PaChy, protože za "nedání přednosti v jízdě v situaci stanovené zvláštním předpisem" (= zde nevím přesně kterej § zákona 361/2000Sb o dávání přednosti vozidlům v protisměru při objíždění překážky na svojí straně komunikace) by na fleku schytal minimálně 2 litry pokuty a 4 bodíky "do kasičky"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:

nedání přednosti v jízdě v případech, ve kterých je 
řidič povinen dát přednost v jízdě podle zvláštního 
právního předpisu 361/2000 § 125c/1f) 8.
 4body ,bloková  2500,ve správním 2500–5000 ,1 – 6 měsíců 
(spáchá-li 2x a 
vícekrát za 12 
měsíců po 
sobě jdoucích) 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To "1-6 měsíců" je zákaz řízení, kterej může dostat ve správním řízení, pokud spáše stejnej přestupek opakovaně v uvedený lhůtě.

 

Já napsal jen " 4 bodíky a minimálně 2000 pokuty na místě " - ty 2500Kč pokuty z tabulky jsou maximální udělitelná pokuta hlídkou na fleku. PaChové běžně dávají 2 litry, záleží taky hodně na tom, jak moc se viník "staví na zadní" i když má máslo na hlavě a podobně. Pokorný uznání viny (když je přestupek jasnej a neodvolatelně zdokundamentovanej) často snižuje vejšku pokuty - je to o lidech. Ale zase pokud si policajt vysloveně chce na někom zgustnout a vyžaduje uznání přestupku při změření rychlosti 51km/h na volný přehledný silnici - pak stojí za to se bránit, jasně... (tolerance oficiálního měřiče ±3km/h atd).

 

V tomhle případě, kdy se řidič-profesionál a navíc s lidma na palubě v momentě spáchání přestupku ještě dovolává policajtů, aby mu potvrdili jeho názor = neznalost, by to byly URČITĚ ASPOŇ ty 2000 - pokud ne rovnou 2500, samozřejmě...

 

Prostě ten debil měl kliku, že jsem neměl čas se zdržovat výpovědí a dalšíma věcma, který by příslušný orgány musely ohlásit i na ICOM = jeho zaměstnavateli, což by ho kromě pokuty na fleku stálo asi i nějakou tu tisícovku z prémií. Nikomu nepřeju nic zlýho, ale takovýhle HOVADA by opravdu měly co nejdřív a na co nejdelší dobu přijít o papíry, aby mohly tak nanejvejš chodit pěšky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ten autobusák, jak koukám asi šel s tebou diskutovat, nebo co se tam dělo ještě za estrádu? Ale jeví se to dle toho co píšeš a vidím, že máš pravdu.

 

No a pak mi ještě není jasné, je-li to auto v protisměru zaparkované jako 4-té poslední v řadě, co jsi jako měl dle autobusáka dělak? Couvat 50 metrů, nebo co si jako myslel ?

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Estráda skončila jednoduše - debila jsem si takhle vyfotil, po velice rychlým příjezdu Městápa (byli naštěstí jen o 3 ulice dál) jsem ho tam nechal jim napospas a odjel jsem, protože k žádný škodě nedošlo, aby mělo cenu se nechávat vyslýchat a strážník byl kupodivu velice vstřícnej, když jsem mu sdělil, že můj nápad je volat to nebyl, jen že prostě pán v protisměru se cejtí ve 12 metrový škatuli silnej jak silnice, ale já že i když jsem včas zastavil, aby nedošlo ke kolizi, tak mám docela naspěch - jen si opsal jméno a adresu z občanky a nechal mě jet. Takže bohužel netuším, co se dělo dál, já měl jiný starosti, abych bez nadměrnýho porušování rychlostního limitu stíhal další věci na místě o několik km jinde. Je možný, že to bude ještě mít dohru - pokud mi přijde obsílka na Dopraví odbor MěÚ. Ale to se uvidí, já přímej důkaz v jeho neprospěch mám.

 

No a s tím vyjetím do protisměru - to modrý auto, byl to tuším Getz, je poslední v řadě Z JEHO STRANY = z mojí bylo první, jenže tam jsou 4 parkovací místa za sebou po cca 4-5 metrech, před nima je kus zákazu zastavení (cca 20 metrů), protože tam je výjezd od zdravotního střediska a ještě dál ve směru, odkud on přijížděl, je povoleno parkování před rodinnýma domkama v ulici = jen pro rezidenty. Když já jsem ho uviděl, tak právě loudavě projížděl před těma barákama a měl po svojí pravý straně dost místa uhnout - a já měl k tomu modrýmu cca 50m. Takže jsem předpokládal, že mě přes ten auslág co má bus vepředu vídí taky (mám červený auto a normálně jsem svítil projektorama = nemám DLR), takže zajede k chodníku před tím "pacientským" parkovištěm a jako vozidlu jedoucímu jemu v protisměru mi normálně dá přednost. Místa i času na to měl 6 půlek. Jenže panáček se ani nesnažil někam uhnout, suverénně zůstal v mý polovině a vydal se přímo proti mě objíždět ty 4 pacientský místa. Takže jsem na poslední chvíli hamstnul na šlajfy a zastavil prakticky vedle toho modrýho, abych to do toho debila autobusáckýho nenapálil...

 

Podívej se na obrázek - je to průběžná ulice, jmenuje se Slovanská, je označená jako hlavní. Já po ní jel zprava, on zleva. Zbytek je dopsanej do obrázku, doufám že to půjde přečíst...

 

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se s ním NAŠTĚSTÍ NESRAZIL, s volem jedním korunovaným - i když k tomu mnoho nechybělo.... :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:

 

Ale vsadil bych se, že on to prezentoval jako že já jsem málem způsobil havárku jemu, atestovanýmu profíkovi. Holt, vůl zvostane volem, i kdyby měl 10x absolvovanej kurs plemennýho bejka...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak obrázek je mikro, ale co jsem z něho vyčetl, tak se dá v podstatě říci, že když jste se uviděli, on už "dávno" v protisměru objížděl překážky, a ty jsi ho v tom případě zbytečně prudil. Počítej, že to na tom bude stavět, že jsi ho těsně před zařazením z5 zašpikoval a zbytečně prudil! ! S teorií, že se mohl zaradit někde mezi jiná auta do díry neobstojíš, resp. to neuhájíš a nedokážeš.

Nicméně neprohraješ :-)

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím Dicku,je pravda,že ten obrázek je mrňavej,ale myslím,že v tomhle případě se jedná pouze o vynucování přednosti právem silnějšího,jestli tam byla mezera,tak se měl autobusák zařadit a počkat,ta auta jsou pro něj klasická překážka ve směru jízdy.

Jasně,Ekkar ho mohl probliknout a pustit,ale každý den člověk nemá čas dělat dobrý skutky,navíc byl tam jenom ekkar,tak se těžko posuzuje coby kdyby :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...