Přejít na obsah

Škoda Fabia 1.4 - výdrž motoru


Čočkyn

Doporučené příspěvky

Ja bych benzin necipoval .. ja si myslim ze to motor docela poznamena a snizi mu to zivotnost .. ja mam 44 kw .. ve meste sice zere ale diky celkem dobremu zprevodovani je to raketka na svuj vykon ani ho nejak nevytacim staci do 3000 .. na dalnici taky jezdi slusne 130 se snim da jed bez problemu a neni nejak hlucny proti HTP nebo SDI .. s nicim jinym jsem to zatim nedokazal porovnat .. rekl bych ze pro nenarocne kteri si nechcou nechat vyklepat dusi od HTP je to prijatelny motor :)

A jen bych dodal k tem HTP taxikum .. u nas taky jezdi HTP combi takze asi 12V na LPG .. ma najeto podle tacho pres 470 tkm ale co jsem slysel tak uz ma 3. motor a je pobourany snad vsude kde to jen jde :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych benzin necipoval .. ja si myslim ze to motor docela poznamena a snizi mu to zivotnost .. ja mam 44 kw .. ve meste sice zere ale diky celkem dobremu zprevodovani je to raketka na svuj vykon ani ho nejak nevytacim staci do 3000 .. na dalnici taky jezdi slusne 130 se snim da jed bez problemu a neni nejak hlucny proti HTP nebo SDI .. s nicim jinym jsem to zatim nedokazal porovnat .. rekl bych ze pro nenarocne kteri si nechcou nechat vyklepat dusi od HTP je to prijatelny motor :)

A jen bych dodal k tem HTP taxikum .. u nas taky jezdi HTP combi takze asi 12V na LPG .. ma najeto podle tacho pres 470 tkm ale co jsem slysel tak uz ma 3. motor a je pobourany snad vsude kde to jen jde :)

mislim, že to ma minimalny vplyv na životnosť, hlavne pri 44kw-atovej /zmena na 52kW/ - upravene predstihy, obmedzovače otačok - pri mojej bol strop 2500 otačok, potom sa menila na mrtvolu - problem s predbiehanim, zmena uhlovej rychlosti plynu - pred čipom to bol des sa pohnut, osobne by som čipoval, aj keby mala nabehane milion

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho motoru je ten čip hlavně aby se přizbůsobila data tomu většímu sání a zlepšila reakce na plyn.A na výdrž motoru si myslim že by to nějakej zásadní vliv mít nemělo.Pokud se k němu chováš rozumně....Rozhodně to za to stojí... :palec2:

A "raketka" bych tomu Petře neříkal ani ve snu :smich: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja nevim s cim to jezdis ale ja mam 44kw a zda se mi ze to od 2000 do 3500 neskutecne tahne :D A pak az od tech 4 000 to uz ztraci dech .. samozrejme nejvice to tahne do tech 2500 kde je nejvetsi toc. moment ale ze by to byla nejaka zdechlina se rict neda me to staci ale kazdy je jiny :) kazdopadne muj nazor je ze na chip je lepsi nafta a kdyz chce nekdo silne auto tak si nema kupovat maloobemovy motor ktery na to neni staveny .. z mala raketu neudelas

Ja jezdil jen v SDI,HTP a MPI takze pro me je MPI neskutecna raketa a neberte me iluze :D Me to staci :D dnes jsem potreboval na to slapnout a vpohode okamzita reakce az jsem cumel :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raketa to je, ale spis vyhorela :smich:

Je jasne ze ti to tak pripada, ale kdybys treba projel Fabii s motorem 1,9 TDi 74Kw, tak o tom se uz da rict, ze je to raketa a zatlaci do sedadel. Ale "nedoporucuju" abys ji zkousel, bo bys pak zjistil ze 1,4MPi je louda, a tvoje radost by se uz nedala vratit z5 ;)

A co se tyka toho cipu, tak bych se ho taky rozhodne nebal, jde jen o soft a tech par koniku na te vydrzi uz tolik nezmeni, abys to pocitoval. Kdyby nestal tolik korun, tak bych ho se zrandy udelal, ale nestoji me to za to, bo stejne auto budu mit tak na rok a pak poridim zase neco jineho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak.Stačí když se svezu v OII Tdi a pak mi hodně dlouho trvá po přesednutí z5 do mojí Fabky zbavit se pocitu že je to hlemýžď :) Ale je pravda že někdy mi to taky překvapí jak vystřelí.Nevíc znát je to kolem těch 2500 - 3000 otáček kde je krouťák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mame 1,4 44 kW - ma najeto 268 000, nepapa olej, rozvod.retez byl vymenen, brzdy, spinac brzd, loziska kola a pero, jinak musim rict je to socialni verze, 1 bag, servo, tod vse a nema se tam toho tolik posrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda tak to preju jeste mnoho dalsich stovek tisic km a at i nadale slouzi :) Ja jsem ted na 153 399 km :) motor si brouka vpohode liju mu VIF a jsem spokojenej :) je to takova vyhorela raketa to je fakt ale me to staci :palec2: ja to zatim mam moznost porovnat s max 47kw SDI a to teda valilo vice ale i tech 44 je dostatecnych si myslim na normalni jezdeni po meste a okolo nej .. jsem asi typ normalniho ridice :D ale stalo se me uz jednou ze me predjela skoda 120 .. mela predelany motor asi taky 1.4 MPI :smich: vaha auta rozhodla ale tak rychlou skodu 120 jsem jeste nevidel :smich:

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Inak prečo si vy majitelia 1,4mpi (44kW či 50kW veď je to jedno) nenecháte namontovať splyňováky? Tieto motory za čias našich predkov najazdili na plyn v rôznych MBčkách, Favoritoch či Felicich atď. miliardy kilometrov (rátajme agregovane všetky motory dokopy kol-31.gif ) a hlavne sa nemusíte báť, že vám auto začne do dvoch rokov hniť, ako je to bežne u predchodkyne - Felície..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja o plynu hodne uvazoval ale doma se to hlavne rodicum nelibilo .. a taky ta velka prvotni investice + dost problemu s tim plynem je co jsem slysel .. no a taky kdybych mel plyn tak jezdim kazdy den ostrava-praha :D ale jezdim na benzin do polska a ta cena je tam uplne nekde jinde takze me ani netrapi ze nejezdim na plyn ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me osobne by plyn nevadil, ovsem je tady velka porizovaci cena plynu, takze to uz musis clovek bud hodne jezdit a nebo s autem pocitat na vice let, aby to bylo financne zajimave. Ja se tak ruzne pokoukavam zda nekdo neprodava treba ne moc pouzity komplet plyn pro fabcu za rozumne pesoz, ale zatim bezuspesne...

Jinak tyhle motory opravdu vydrzi hodne, takze se clovek nemusi nejak moc strachovat ze by motor kleknul, a kdyz uz jo, tak se da sehnat za "par kacek" jiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...