Přejít na obsah

Škoda Fabia 1.4 - výdrž motoru


Čočkyn

Doporučené příspěvky

1.4MPi je stejně jako slabší 1.4 16V 55kw držák...ve služebních fábách ty slabý 16V dostávaly vážně ceres a bez šáhnutí na motor cca 350 000km a vesele jezdí dál..olej nežere skrátka :palec2: Férovost se na zacházení s autem hledat nedá...Murphyho zákony fungujou i zde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4MPi je stejně jako slabší 1.4 16V 55kw držák...ve služebních fábách ty slabý 16V dostávaly vážně ceres a bez šáhnutí na motor cca 350 000km a vesele jezdí dál..olej nežere skrátka :palec2: Férovost se na zacházení s autem hledat nedá...Murphyho zákony fungujou i zde :)

no motorem 16V bych moc neargumentoval. Oproti MPi je to podstatně odolnější agregát. 1,4 MPi má přeci jen některé neduhy ještě z dob embéček, ale i při hrubém zacházení by měl vydržet minimálně 250 až 280 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

300 tkm byla plánováná životnost agregátu 781.13x, čili Favorita.

Elektronická hejblátka a uhnilé konektory do toho nepočítám.

Mmch, možná že služební auta dostávají "céres", nicméně se na nich opravy provádějí v servise, kde většinou je jakáž-takáž technologická kázeň.

Oproti tomu některé "opravy svépomocí", o kterých se člověk tady na foru občas dočte ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jeden dotaz budu si na jisto kupovat 1.4 ale mám problém jsou motory značené jako 1.4MPi, 1.4i, 14 16V nevím co je nejlepší na normální ježdění..nechi žádnej městej provoz..mám takové tušení že 16V je jen 74kw a těch se moc neprodává alespoň v mém blízkém okolí ne..tak mi prosím někdo ty motory popiště atd a když někdo bude mít zkušenost jak si tenhle motor vede v kopci (v autě 1-2 lidi)tak prosím napište Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak motory 1.4 u Fábií byly následující:

1.4 s označením MPI ve verzích 44 kW a 50 kW, motory konstrukčně pocházejí ze starších modelů Škoda

1.4 s označením 16V se dělali 55 a 74 kW a také v poslední fází výroby se dávala do Fábie Combi varianta 59 kW, což jsou německé motory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 MPi je v principu převrtaný motor z embéčka osazený vstřiky. Nejezdí ale špatně a jeho údržba je velmi jednoduchá. Podle mě se hodí spíše do města, protože ve vyšších otáčkých už začíná být hlučný.

Na normální jezdění (město, okrsky a dálnice) bych volil 1,4 16V 55kw. Spolehlivý a hlavně tichý.

Pokud by jsi chtěl 1,4 16V 74kw, tak jdi rovnou do 1,9 TDi, protože těch 74 kw to má spíš papírově. Také u těhle motorů je občas (dost časato :-) problém se spotřebou oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na jakej výkon si zvyklej, takže jestli si zvyklej, že auto trochu pojede, tak na 1.4 OHV (MPI 44 a 50kW) rovnou zapomeň, bo by tě sežrali na spotřebě a ještě k tomu by moc nejeli...

1.4 55kW je takovej ten střed, kterej neurazí, ale ani nenadchne. Podle mě nejlepší volba je určitě nejsilnější 1.4, která od 3500 a především od 4500 do 6500ot/min opravdu táhne a člověk nemusí jet půl hodiny za náklaďákem a přitom nemá problém jezdit za 6 l/100km. Jen je lepší jít už do serie s označením BBZ (kód motoru), od roku 2002 mám takové tušení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já jsem znal jednoho služebního formana r.v.93, který měl najeto taky přes 600 tisíc km. Sice vůle ve volantu jako prase, ale motor šlapal a to se na něm střídalo mraky lidí. Samozřejmě že nějakou tu opravu na motoru měl.

Nějakých 100 tisíc km na motoru je nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ja mam po meste spotrebu ted v chladnu a pri kratkych trasach taky 8-9L .. proste je to normalni u MPI :) Ikdyz zalezi hodne na stylu jizdy .. a ja teda doufam ze muj motor prezije kastli .. zatim mam asi 151 000 a neco :) ale da se jezdit i za 5-5,5L :) dlouhe trasy

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...