Přejít na obsah

BRZDOVE TRMENY - BARVENI


Davon

Doporučené příspěvky

jestli jsem to okukoval, tak třmeny zezadu drží dva šrouby...? to stačí povolit jen je..? ptám se tak blbě, ale fakt jako jsem se moc nepouštěl do rozebírání, na opravy mám hodně dobrého známého... :kol-47: Ten mni už několikrát zahránim prdel a ušetřil mraky zlaťákůůů.... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, mám dotaz natřel jsem bubny u Š. Fabie na žlutou barvu Hammeritem a nějak se mi ta barva nelíbí, můžu to rovnou  přetřít na jinou barvu (asi klasika černá) nebo musím tu barvu nějak dostat dolů a znovu natřít. Jde mi o to aby tam nebyla moc velká vrstva barvy jestli to něčemu nevadí třeba kvůli přehřívání.

 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj chlapi, přečetl jsem si pozorně celé tohle vlákno a prosím o pomoc.

18. 4. mi v Ostravě v jedné garáži vyměnili brzdové kotouče a destičky (bohužel teď netuším, jaké značky - destičky myslím Starline (což už vím, že není zrovna luxus liga)).

28. 4. mi auto na parkovišti pod stromem brutálně pos*ali ptáci, tak jsem tomu dal pozdě večer rychlou pořádnou 2 minutovou ruční wapku v boxu na OMV (předmytí a oplach). V noci sychravo, zima, déšť.

29. 4. - ráno - když jsem přišel k autu, chytaly mě infarktové stavy ( http://jdem.cz/ba2qm9 a odkaz níže). Předtím jsem byl ale dříve na WAPce už tak 2x, jel kolem 100 v šílených pekelných lijácích a kotouče byly v pohodě.

Různě jsem tedy googloval a prý je to normální (?!) i u nových aut Viz další obrázky a postřehy zde: http://jdem.cz/ba2rx2 - vygoogloval jsem, že fajn jsou třeba kotouče Brembo Max.

Kámoš zase říkal, že i ta voda v myčkách na benzinkách je prý dost maras, kyselá atd...

Co si o tom myslíte? :-(

Chtěl bych tedy vzít barvou střed kotouče včetně styčné plochy s diskem a taky tu nečinnou plochu přímo na kotouči vedle brzdné dráhy destičky :-( Na jiném fóru mi nakonec psali vzít barvou celý kotouč a že z brzdné plochy kotouče se barva obrousí - obrzdí. Což třeba u té Alkyton (nebo Hamerite) se bojím, že by to s bržděním dělalo problémy a že by třeba udělala maras s destičkama? :-(

Ještě mě napadlo natřít nějak barvou (zatím nevím jak, abych to měl přesně čistě profi) pouze ty plochy kotouče, které jsou mimo aktivní brzdnou plochu viz můj náčrt tady: http://jdem.cz/ba2qn4

Prosím o pomooooc :-( ... O radu :-)

Na první fotce je moje vize natření, když ne celý kotouč. Vzal bych to černou nebo stříbrnou/šedou barvou.

Ještě P.S.: Našel jsem přímo ochranný sprej na kotouče - tam píšou přímo o nastříkání celého kotouče. http://www.foerch.cz/product.aspx?p=e6d60a4a-9af5-42cc-ade0-cbbf41367091&g=1c0c1f74-d305-454b-84cf-f48e12c20554 ----- ale je divné, že je k sehnání už pouze na polském Allegru (Aukru). V našich srovnávačich cen (archivu) to odkazuje na e-shopy, kde je ale všude stav "již se neprodává".

post-88299-0-56561400-1398941735_thumb.j

post-88299-0-69359400-1398941761_thumb.j

post-88299-0-57070200-1398941852_thumb.j

Editováno: , autor: Lukas77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukas77. Vem kotouč barvou přesně podle toho obrázku co jsi udělal. Já takto natírám všechno na podvozku každý rok a nemám na autě žádnej rezavej odlupující se humus.

Natírám vše Alkytonem. Teď byl Hemerajt v akci, tak jsem ho vzal a zkusím :)

 

Barva od Foliatecu je fakt dobrá. Je to 2 složková barva a ta něco vydrží.

Brzdy pak stačí opláchnout a prach v té barvě není zažraný.

post-25458-0-35075300-1398946777_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...