Přejít na obsah

Rozleštění laku.


Ondra N.

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nikde jsem tu nenašel téma, věnující se přímo tomuto problému. Mám 4 roky starého Supa a už by zasloužil renovaci laku. Tak bych se rád poradil, zda máte někdo zkušenosti s nějakou firmou, která provádění rozleštění, za kolik, atd...Díky za Vaše příspěvky. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus v pravo nahoře tlačítko hledej, a napiš rozleštění laku. Snad tam neco najdeš :) Známy co má lakovnu, tak to dělá za cca 3000 kč, ale myslím si, že bys mohl ssi to udšlat sám nějakym prostředkem, co tady najdeš. Já si myslím, že na 4 roky stary lak to je brzo rozlešťovat, připadá mi to dost drastické na tak stary lak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rozleštění a rozleštění, Woody... A lak může být v háji i po půl roce intenzivního mytí v myčkách.

www.sonax-servis.cz

www.porzelack-praha.cz

www.k-2.cz/foto.html

S prvníma dvěma mám ty nej zkušenosti, sonax dělal 3 auta, porzelack 1 auto. Pak mám ještě gut reference na firmu http://www.atam.cz/rucni-myti .

Vyhnul bych se http://www.autosklo.net/index.php?page=aut...meticke-centrum Sice tam jeden majitel Superbu snad pracuje, ale vím o dost lidech, co nebyli spokojeni a mě taky 1x auto moc neumyli, konkrétně jejich středisko v Butovicích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, jestli to třeba byla nějáká služebka, nebo majitel jezdil na myčku, tak jo. Ale viš, každé rozleštění je vlastne zbroušení laku a po 4 letech se mi to zdá brzy ;) . Radši bych to zkusil doma nějakym šetrnejší prostředkem.

Známy co to dělá, říkal , že na to používá brusné pasty od 3M , jsou 3 od hrubé po jemnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám bych to mohl udělat jedině ručně a co jsem zkoušel jeden přípravek, tak to dopadlo dost hrozně. Protože ať jsem leštil jak jsem leštil, neustále zůstával bilý matný povlak, takže pokud máte nějakou zaručenou autokosmetiku k ručnímu leštění, tak sem s ním. Ten Sonax mi přijde celkem dobrý, ale zkušenost s ním nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, 3M je nej, mám je a jednou jsem to zkoušel sám, půjčil jsem si profi leštičku z lakovny a sranda to není.

Máš pravdu, lak se trochu zbrousí, ale jinak se těch škrábanců (vrypů) nezbavíš a pokud je to dobře udělaný, tak to autu neuškodí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja jsem používal na staré auta co jsem měl /byly kolem10 let staré/ právě ty od 3M , ale říkám, na staré a teď mám Fabii necelé 3 roky starou a od začátku používám leštěnku PROFIPLAST , ale nevím, jestli by ti to pomohlo. Jinač tady máš foto mého včerejšího leštění http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...t&id=142041 . Jábych osobně zkusil ten Sonax :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petříku já vim, ale bylo to pod tématem nový lak a já jsem se svým spokojený, jen bych ho chtěl oživit:) Zkusím ten Sonax a pak uvidim. Hlavně teď řešim tuhle nepříjemnost, viz fota. Zřejmě se někdo neobtěžoval při otvírání dveří si dveře podržet a zastavil je až o mě, střílet takové sr.če. Není to zase nic dramatického a je to vidět jen při určitém úhlu (na 3. fotce to neni ani poznat), ale štve mě to tam. Horší asi bude, že tohle ničím nezakryju, co? :help:

post-27546-1241599186_thumb.jpg

post-27546-1241599193_thumb.jpg

post-27546-1241599199_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky jsem našel na jeho webu a je to fakt neuvěřitelné, co dokážou bez poškození laku. Bohužel tohle je dál jak ten renove cars a na něj mám taky velmi dobré doporučení. Kdyby měl na svém webu ceník, aby se člověk mohl podívat, zda se mu to vyplatí, ale i tak je super, že tahle metoda fakt existuje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky jsem našel na jeho webu a je to fakt neuvěřitelné, co dokážou bez poškození laku. Bohužel tohle je dál jak ten renove cars a na něj mám taky velmi dobré doporučení. Kdyby měl na svém webu ceník, aby se člověk mohl podívat, zda se mu to vyplatí, ale i tak je super, že tahle metoda fakt existuje :palec2:

Za zadní kufr(víko) 25 důlků a 2y na spolujezdcových dveřích 2400,- dvě hodiny práce. Výsledek neuvěřitelný kdo neviděl neuvěří. Lákýra když to viděl tak nechápal, že to není lakovaný!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...