Přejít na obsah

Rozleštění laku.


Ondra N.

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Sonax má celkem 3 typy z řady Xtreme:

  • Xtreme BrillantWax 1 Nano Pro (tady v Čechách jsem viděl jen Xtreme Wax 1 Liquid Power) - pro nové a zánovní laky, bez brusných částic
    201100_y125.jpg
  • Xtreme Polish & Wax 2 Nano Pro - pro zánovní laky, obsahuje brusné částice
    207100_y125.jpg
  • Xtreme Polish & Wax 3 Nano Pro - pro silně zvětralé laky, obsahuje brusné částice
    202100_y125.jpg

Osobně bych na lak 5+ let volil tu 3. Snad to někomu pomůže při výběru. :palec2:

Editováno: , autor: Zer0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na škrábance v metle mohu doporučit 3M pastu, dělá se ve třech hrubostech. Mám tu prostřední a jde ještě lešit ručně hadrem. Ta hrubší je pouze pro leštičky. Pastu od 3M mi odlil známej, co dělá v lakovně vozidel pro koncernové vozy. Dává k nim škodovka auta na lak. S tou pastou mám jen ty nejlepší zkušennosti, škrábance zmizej jako fík, úplně jsem žasnul. Ovšem osobně bych doporučoval nemýt auto v myčce, což já nikdy nedělám a ručně mýt velice optarně. Stalo se mi, že se mi do houby dostal bordel a já si na střeše vyšvihnul dva parádní škrábance v metle.

Teď jezdím pouze na bezkontaktní mytí tou aktivní pěnou a jsem spokojen. Jinak na ochranu laku a leštění používám želvu Turtle s teflonem a dělám s ní celé auto dvakrát do roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Tak já mám výborné zkušenosti s pastou Tempo. Je to za pár korun a dělá to zázraky. Ale pozor! Z vlastní zkušenosti se s ní nedá dělat na slunci, pak nechává mapy. Pokud se s ní ale pracuje ve stínu a chládku, tak výsledek je k nezaplacení. Jen tedy půl den šmrdlání s hadrem se fakt dřina. Používal jsme ji na cca 7 letý lak a to auto pak bylo jak kdyby sjelo z linky:-) Podle mě kvalita preparátů neroste s růstem ceny za něj. Zkus a uvidíš. Jí mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám výborné zkušenosti s pastou Tempo. Je to za pár korun a dělá to zázraky. Ale pozor! Z vlastní zkušenosti se s ní nedá dělat na slunci, pak nechává mapy. Pokud se s ní ale pracuje ve stínu a chládku, tak výsledek je k nezaplacení. Jen tedy půl den šmrdlání s hadrem se fakt dřina. Používal jsme ji na cca 7 letý lak a to auto pak bylo jak kdyby sjelo z linky:-) Podle mě kvalita preparátů neroste s růstem ceny za něj. Zkus a uvidíš. Jí mohu doporučit.

Plně souhlasím. Je to česká bomba. Dřív za komančů se prodávala leštěnka FIX a to bylo něco podobného, taky za pár kaček a výsledek parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

nikde jsem tu nenašel téma, věnující se přímo tomuto problému. Mám 4 roky starého Supa a už by zasloužil renovaci laku. Tak bych se rád poradil, zda máte někdo zkušenosti s nějakou firmou, která provádění rozleštění, za kolik, atd...Díky za Vaše příspěvky. :palec2:

Tak jsem zkusil pánové zázračnou tužku FIXIT PRO a hle ono to funguje jako v té reklamě. Škrábance zmizely. Takže doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky uvažuji o rozleštění laku, ale co řeším spíš je, že v přední kapotě mám díry od kamínků - přes lak i barvu a až na kov. Co se s tím dá dělat? Nebude se to dále loupat? Nebo reznout?

Můžu případně i nafotit. Jinak je to stříbrná metalíza.

Co se týče leštící pasty Tempo, tak je něco k tomu zde (jestli je to ještě aktuální):

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ja mam taky problem s lakem (cerna metla). Pujcil jsem auto znamemu a on smetackem cistil snih tak vehementne, ze lak je poskrabany. Asi mi to auto chtel tim snehem umyt nebo co, protoze skrabance jsou do takovych kruznic. Proste jako kdyz by mi auto "lestil" piskem (coz se zrejme spinavym snehem stalo). :-( myslel jsem, ze ho zabiju, ale pry mi skodu zaplati.. hmm. Myslite, ze tohle vyresi nejake rozlesteni laku specialnim pripravkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...