Přejít na obsah

Tempomat - poruchy, závady


Host aka

Doporučené příspěvky

Objednávám si novou O Tour Trumf 1.9 TDI 74kW. Za tempomat do toho auta chce Škodovka navíc 12.000,- Kč. Pochopil jsem z tohoto fora správně, že když si ho nechám namontovat dodatečně ušetřím 10.000,- ? Dík za odpověd.

Editováno: , autor: Hrnecek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
pred reklamaci packy bych ji zkontroloval VAGem

RJ motoru (01), merene hodnoty, skupina 66

v bloku 2

0000 - deaktivovany

1000 - aktivovany tempomat

v bloku 4

0000 - OFF

0011 - ON

1011 - RES (+)

0111 - SET (-) tlacitko

packa zle rozebrat a vycistit, zde na foru je navod, kouknu jeste po linku

Kontrolu Vagem jsem také dělal, vše bylo OK, všechny prvky reagovali, ale v provozu to prostě nešlo. Např. při zapnutém tempomatu a použití levého blinkru se tempomat deaktivoval.

Už mám novou páčku s tím druhým ovládáním a je to super, dobře se ovládá a hlavně to funguje. Reklamace byla uznána.

Pokud budete někdo měnit páčku, nechte si tu starou ve skříni. Byl jsem 14 dnů bez auta. Očistec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě je potřeba zásahu - přepsání údajů (či doplnění - nevím jak to napsat) do řídící jednostky. Poznájí to v autorizovaném servisu při pravidelné servisní prohlídce?

kdyby byl ve škodovce nějakej odborník tak možná ano

podle mě si spíš všimnou páčky tempomatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to koumat nebudou, už vidim, jak čtou data ze štítku výbavy natož o kontrolovat jesti to k autu sedí, mi byli schopný na faturu a všude možně napsat během jedné návštěvy min. tři druhy auta na různé dokumenty, jednou nesedělo VIN, na to jsem je upozornil, na druhym papíře neseděl rok výroby a pak na faktuře pro pojišťovnu mi z udělali z auta 1.6-tku 55 kW LX i po opravení VINka :smich: ... idioti, doufám že se pojišťovna nebude kroutit ... Jinak se dlouho divili že mám otevírání zámků dveří nakódováno na postupné (nejdřív řidič a pak zbytek), prej jestli tomám schválně takto nakódovaný, že to ještě u O1 neviděli ... borci ... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdarec přečetl jsem toho dost a jsem s toho

Mám O1 9/99 1,9 81kw má dálku, stahování oken přední, zadní ,radio symphony CD a také Multifunkční volant

a není funkční je asi jen namontován a aktivován airbac.

Poraď te Co dělat ?? Aby makal a co to bude asi stát ??

Jenom že tu asi problém, servysu řikaly že potřebuji jinou jednotku komfortního systému a že MV není propojen.

Tak jsem s toho vedle. :kuk:

Ps. Poradí někdo ? nebo udělá??

Editováno: , autor: Pavelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

neporadim ti, mam jen dotaz, jak se to projevuje? nejde zapnout, jako kdyz bys tam mel neutral?

ted mam v aute 5g prevodovku, tempomat ok, chystam se namontovat originalni 6g prevodovku z golfa, urcite bych chtel, aby i na 6 fungoval

s neutrálem jsem to nezkoušel :) ale asi tak nějak... na 5, 4 i 3 šlape v pohodě, na šestku se prostě nezapne :(

mimochodem... já mám převodovku jen upravovanou - trošku se zkrátila pětka a přidala šestka,

snad se tě tento problém tedy vyhne

Editováno: , autor: phlag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri zapnuti tempomatu s neutralem lehce houplnou otacky a nic vic se nestane

predpokldam, ze testuje jestli pri zmene otacek se patricne meni rychlost

to by melo delat i na 6, bez ohledu jestli je v prevodovce dodelana nebo uz rovnou od fabriky

pokud by testoval jaka je rychlost vs. otacky a z toho pocital kvalt, tak by ti to nejspis neslo ani na 5, a nemuselo by to houpat s otackama pri zapnuti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím

Mám problém

Koupil jsem si páčku tempomatu s kabeláží - kabely zelená (1) ,žlutá(2),černá(3) a bílá(9) do svorkovnice jsem zapojil - Mám Octavii Tour 2005 motor BFQ (1.6 75kW) vyměnil jsem páčku vše zapojil. a červený drát jsem zapojil pod matici 75X. Pomocí Vagu jsem lognul kod 11463, pote se odhlasil a nestalo se nic. V chybovych hlasenich mám chybu 17997 - Neveryhodny signal tempomatu (E45). Prosím kde je problém :-( Poraďte prosím

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kable do ECU přivedené jsou, a už možná vím kde bude problém - zelenému vodiči se do svorkovnice moc nechtělo,ale držel a je možné že přitlakem protikusu v dělící stěně se odpojil. Tak se na to v nejbližší době kouknu.

Zjistil jsem také, že při otáčení volantu mi v úhlech kdy se samočinně vypínají blinkry ve volantu "cvaká" stejným zvukem jako když zmáčkneš tu páčku ale nic se neděje a blinkry při sepnutí se v této poloze vypínají normálně. Bez blinkru by měl jít přeci hladce ne?

Díky za odpověď :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak cvakání volantu opraveno, u toho tempomatu jsem bílý dal do 10 místo do 9.. hold škodovácné značení..a moje divočení..., ve Vagu ve skupině 066 v 2. bloku se neděje nic. a ve 4.bloku mám

vypnuto 00000000

zapnuto 00000011

RES 00001011

SET 00000111

a nejede...

Podle zdejší diskuze to má být jinak.. co dělám špatně?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celych X stran jsem necetl, proto omluvte, pokud dubluji dotaz.

zajimalo by me, kolik aktualne stoji domontovani tempomatu do Octavie I. (2002, 1.8T) mimo autorizovany servis. Kolik stoji packa, kolik stoji prace, a kolik pripadne dilci ridici jednotka, pokud by bylo treba ji menit.

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si najdi někoho kdo se věnuje diagnostice tady na fóru blízko Tvého bydliště a domluv se s ním. Cena bude určitě podobná.

Jinak cena páčky je nějaká "akční" páč ještě nedávno byla cca 1.500,- což byla cena podobná ceně dle ETKY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...