Přejít na obsah

Startování zahřátého motoru


ariesek

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

mám Octu 1,9 TDi, 81 kW, a mám problém při startování. Za studena motor naskočí okamžitě, bez jediného problému, ale když je zahřátý, po ujetí pár km, točí strašně dlouho a ztěžka naskakuje. Možná to tady už bylo, tak se omlouvám, ale nesetkali jste se s takový problémem? V čem může být problém? Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat, počkat?! Co, s tím má společného startér?! Pokud Ariesek má alespoň trochu cit pro auta, tak zřetelně slyší, jak písty "rázují" při točení startérem, když říká že točí dost... Tak jak to může být startér?! Mě to občas také v létě udělá, ale dělá to většině majitelů TDi Octiček... Co třeba předvstřik? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně se taky nezdá, že by to mohl až tak ovlivnit startér. Slyším, že točí stejně silně při studeném motoru i při zahřátém a studený motor naskočí okamžitě a zahřátý musím točit i několik sekund. Potřebuje snad zahřátý TDi motor více otáček, aby naskočil??? Nejsem odborník, ale zdá se mi to nelogické.... ale pokud máte zkušenosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem se s tím dá žít, ale..... už jen proto, že mě to fakt zajímá, zkusím koukonout na ten startér a baterku. Baterka v zimě párkrát zazlobila, ale vždycky jsem myslel, že je mnohem větší problém natočit ten nafťácký motor za studena, ale to jde úplně v pohodě..... uvidím..... díky všem za radu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Furt a Furt dokola.je to startér.Přečti si i dieselpowerforum.osobně jsem jich měnil asi 10 a vždy potom OK

Já měl ten samý problém a byl to startér.Nechal jsem ho zrepasovat nasadili ho a bylo to pořád stejný.Co byl v opravně jsem si půjčil od kámoše druhý a bylo po problémech.Zdálo se mi že točí víc.Přijel jsem za týden jim říct že ta repas je nanic a problém mám stále a že ten starý startér točí jakoby do vyšších otáček.Nevěřili mě a tak jsem je ukecal ať ho vytáhnou a nechají přeměřit.Když to udělali tak bral polovic proudu co ten vypůjčený.Hleděli na to jako telata.Vrátili mě peníze a já zaplatil kámošovi ten starý a od té doby mám po problémech.Podotýkám že šlo o stejný typ podle čísla na startérech.Co z toho vyplývá?O tom startování se tu napsalo už hodně ale nikdo tu neřekl proč to ten startér dělá.Já osobně si myslím že tam dávali slabší startéry a když se vyskytly problémy u aut co měly něco najeto tak to vyřešily tak že tam začli dávat startéry silnější.Každopádně radím než začneš dělat nějakou repasi tak ho nech proměřit kolik bere proudu při zatížení.Mě osobně naměřili U vypůjčeného startéru 100 A a u startéru po repasi 50 A.Podotýkám znova že na obou byly stejné typové čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj všem. Potkalo mne to samé. Dovezl jsem si autí, má najeto 150 tis a teplý start trvá cca 3-5 s. Využil jsem akce "Jarní prohlídka" a nechal to zkouknot v autorizovaném servise. Zjistili že to způsobuje 1 žhavící svíčka. Za studena svítí jak o život a za tepla když tam nejde tolik proudu ani neškrtne. Dali nový kus a vše je OK. Tak teď už je otázka, zda to alespoň chvíli vydrží. :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to rok výroby 2001 a má najeto asi 105 tisíc... celkem bezproblémový... v servisu mě strašili, že je to palivové čerpadlo a mám počítat s investicí tak 30 tisíc.... ale víme jak je to v servisech...

Ahoj, máš pravdu. Mám stejný problém se startováním. Jedině za tepla to blbě startuje. Byl jsem v několika servisech a výsledek je takový. Na vině může být buď teplotní čidlo a když ne, tak je to na 100% vstřikovací čerpadlo!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...