Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Pokud chceš kupovat auto, určitě si vem jednoho nebo dva lidi s sebou. Nejezdi sám. Nejlepší si vzít nějakýho dobrýho automechanika - dát mu třeba litr a ať jede s tebou (v konečné fází můžeš ušetřit daleko víc). Dobré je to hned hodit na vag, pokud to prodávající povolí :kol-31: Jestli jezdíš jen 25km, vzal bych benzín. Tady těch vláken o motorizaci je víc, můžeš si to pročíst. S těmi stáčenými kilometry to nemusí být pravda, někdy se dá trefit na dobrý kousek. Nemůžeš na to ale spoléhat. Ta 1.6 75KW je dobrá volba, 1.8T zbytečnost. Taky je možnost ještě něco našetřit a koupit si O II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narazit na netočenou v dobrým stavu je fakt asi um :D.

Chce to kliku,pevný nervy,být dost drzej na tý dolejzavý šmejdi a hlavně nelézt do větších profláknutých a moc reklamních bazarů.

A těch příběhů o dovozu z Německa nějakým přepravcem až domů na dvůr a následným odcizením po několika měsících je taky kotel.

Proč se sakra tak krade,když už není v týhle republice co,mi je záhadou.Proč nethnou na západ,kde ještě co ukrást je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, ta nafta byla jen tak na okraj. Nejspíš to vyhraje ta 1,6ka 75kw. Každopádně tu prolezu pár bazarů s kámošem. Já taky takový tele nejsem, když jsem vyučenej tak nějak v oboru. A když tu nic nenajdu tak dojedu za jednim co auta tahá. Už mi přitáh dvě auta a pořád spokojenej.. Tak do třetice :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,takže jsi asi rozhodnut pro benzin.No k te 1.6 75kw mam ji taky nějaky patek a už bych ji nechtěl.Motor neni žadny zazrak.Realna spotřeba tohoto motoru je okolo 8-9 litru,za 5 litru ti to určitě jezdit nebude.Nadruhou stranu je pravda že je to stary dobry 8ventil ktery neni nikterak naročny na udržbu a samozřejmně se na něj daji za slušne penize sehnat dily.Ja byt tebou vyzkoušim vic motoru klidně tu 1.6 pak bych se svez v te 1.8 t.Ale v dynamice a hlučnosti je ta 1.8t proti 1.6 bezkonkurenčni.Kde už 1.6 doslova "řve" tak tam je 1.8t opravdu ticha a jede opravdu krasně.Mam možnost porovnat oba motory a za mne jednoznačně v benzinu a jedničkove Octě 1.8T.A myslim jsi že tě při slušne jizdě opravdu nebude trapit ani přehnana spotřeba.Samozřejmně je to na tobě co zvoliš.Hlavně se neukvapuj a raději chvili počkej na nějaky slušny kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,takže jsi asi rozhodnut pro benzin.No k te 1.6 75kw mam ji taky nějaky patek a už bych ji nechtěl.Motor neni žadny zazrak.Realna spotřeba tohoto motoru je okolo 8-9 litru,za 5 litru ti to určitě jezdit nebude.Nadruhou stranu je pravda že je to stary dobry 8ventil ktery neni nikterak naročny na udržbu a samozřejmně se na něj daji za slušne penize sehnat dily.Ja byt tebou vyzkoušim vic motoru klidně tu 1.6 pak bych se svez v te 1.8 t.Ale v dynamice a hlučnosti je ta 1.8t proti 1.6 bezkonkurenčni.Kde už 1.6 doslova "řve" tak tam je 1.8t opravdu ticha a jede opravdu krasně.Mam možnost porovnat oba motory a za mne jednoznačně v benzinu a jedničkove Octě 1.8T.A myslim jsi že tě při slušne jizdě opravdu nebude trapit ani přehnana spotřeba.Samozřejmně je to na tobě co zvoliš.Hlavně se neukvapuj a raději chvili počkej na nějaky slušny kousek.

Kámo,jezdím s 1.6MPI BFQ při klidné jízdě do 90 km/h to znamená dle předpisů za 5.1 a při sešlápnutým plynu a maximálce 150 km/h za 6.3.Naprostá ohoda.Jezdit za 9 litrů to už máš ten motor pěkně v hajzlu.To bych radši už vyhodil a jezdil na kole.Nic oproti 1.8T.V RS bych jí bral hned nebo v AUDI A3.Opravdu krásný pojezd,ale on kupuje kombi asi kvůli hospodárnosti.Spotřeba hraje roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupuju kombi, jelikož mám prcka a potřebuju pohodlně naložit i kočárek do auta. A ano, také hospodárnost se hodí. Nepotřebuju závodit, i s 2,8mou z práce a do práce při studdeném motoru netočim víc jak 3tis ot. a rychlost max do 90ti. Naco to zbytečně namáhat a kur...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale víš jak.

Postřehy znáš a už se rozhodni sám.Jistě chápeš,že tady každý hájí jen to svoje a to co by chtěl.

Za mě ber v kombíku benzín.

A co bych já chtěl do rodiny?Když už 1.8T tak Superb.Ale zas budeš mít problém s kočárem.

Takže to tu uzavřem at se nehádáme,ty akorát pak napiš co si vybral a jaký z toho máš pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to naopak nechal otevřené, ale nehádat se prosim :D

Líbí se mi právě jak každej hájí to svoje, napíše postřehy atd. Já si z toho vezmu takové ponaučení. Auta projedu a v čem se budu cejtit líp tak to prostě vezmu. A určitě to dám vědět i tady :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

150 km/h za 6,3?Tuhle pohadku vykladej někomu jinemu.Navic kdo jezdi pořad 90 a mimo město???Taky moc lidi ne.Jestli chceš ještě kombi tak idealni volba 1.8T. :kol-138: .

No tak vycházet by sme z toho měli z tý 90 km/h.Kdo si to občas přišlápne,jeho věc.

150 km/h jsem psal jen jako příklad.6.3 není okamžitá spotřeba odpovídající této rychlosti,ale pouze moje kombinovaná dle maxidotu když tomu šlapu po krku.

Rozumíme si?

Editováno: , autor: SteglikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My nemužeme vychazet vubec z žadne 90,jelikož pochybuji že s tim autem bude jezdit stabilně 90 za tvych 5.1l a ještě z Maxidotu ktery většinou ukazuje meně než je realna spotřeba.A trvam na tom že při kombinovanem provozu je to u tohoto motoru okolo 8 litru.Ja netvrdim že je to špatny motor ale žadny zazrak to neni.

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ty přece nejezdiš 150 ne?Když jsi teda ten Dopravak-pomahat a vybírat

Nemá cenu se s tebou hádat.Poradil si mu 1.8T.Ok

Spolu si nemáme co říct.Smazal jsem to,abych si nenaběhl,ale ty sis toho stihnul všimnout.Někdo to dělat musí :),hold jezdíte jak prasata,musíme vás honit,tím víc vybíráme na benzín,aby sme nemuseli chodit pěšky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě že jsi to tady napsal,pač ja jsem to puvodni smazal... :kol-46: :kol-46: :kol-46:.Navic ty vubec neviš jak jezdim,takže bych se zdržel tehle poznamkyAno vybirat od někoho penize a davat nesmyslne pokuty za blbosti,to by vam šlo.Ano za mne určitě 1.8T

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo jakou má profesi mi je jedno. Já si jezdim na pohodu do tý stovky. Očas i přišlápnu na provětrání, ale jen na rovným přehlednym úseku. A to jen po dobu pár sekund. Nevim, řadim se k řidičum pohodářům a občas co je vidět na silnici je nejenom na přesdržku. Nejvíc mě dokáže nas... když jedu stovkou a debil začne na plnej čáře předjíždět. Ale s tim se nic nenadělá.

Takže i proto ta 1,6, nebo 2,0 bude dostačující. Prostě auto na přepravu rodiny z bodu A do bodu B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě že jsi to tady napsal,pač ja jsem to puvodni smazal... :kol-46: :kol-46: :kol-46:.Navic ty vubec neviš jak jezdim,takže bych se zdržel tehle poznamkyAno vybirat od někoho penize a davat nesmyslne pokuty za blbosti,to by vam šlo.Ano za mne určitě 1.8T

Nám jde i více věcí :).

Je mi jedno jak řidíš.Je mi úplně šumák jak řídí kdokoliv.Prostě když sem ve službě,dělám to co mám.Jako ty v tvé práci.

A už se nehádejme :)

Editováno: , autor: SteglikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,9 TDI 81kw kdo to jednou zkusí jinej by nevzal ! Jinak pokud to je pod 150tis. tak je to stočený! Všichni věděj že to je žádanej motor tak sou cenově nejdražší. Na TDI je mraky náhr. dílů takže bych se toho nebál. Dojíždím do práce 10km a je to tak akorát aby se motor ohřál. Dlouhodobá spotřeba 4,6l/km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za mě určitě 1.9 Tdi a je jedno jestli 66 nebo 81 kw. Jestli do práce jezdíš každý den, tak se ti to určitě vyplatí. Klidnou jízdou za 4,5 benzínem fakt jezdit nebudeš, spiš se to bude blížit k dvojnásobku. Já mám 66 s chipem a neni fakt problem i v zimě se dostat hluboko pod 5 a to na tisici otačkach fakt nejezdim. Mám zkušenost i z benzínu 74 kw což je předchůdce té 75 kw a nejede to špatně, ale i základní 1.9 tdi 66 kw jede daleko líp, nehledě na spotřebu. na tom benzínu byl průměr tak 7-7,5 (dálky tak 6,5).

Je samozřejmě otázkou sehnat naftáka v dobrém stavu, i já už sem musel docela dost investovat, ale to je u staršího auta vždycky...Pokud diesla tak asi 66 kw protože 81 kw už fakt dobré kusy nejsou, těch slabších je všude daleko víc = větší možnost natrefit na dobrý kus.

Editováno: , autor: Adriano-Cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych k tomu řekl toto. Když budeš kupovat 10 let steré auto tak si určitě nechej rezervu na případné opravy, protože ty určitě příjdou. A potom se projeví ta ekonomičnost 1.6 tky oproti 1.8T. U turba do toho dáš trochu víc to je fakt, ale za to svezení to OPRAVDU stojí. Zrovna si známý koupil úplně novou OII Tour 1.6 75 kW a to svezení je úplně o něčem jiném. Myslím tím dynamiku atd.

Na techometr bych v této době asi fakt nehleděl, auto ber podle jeho momentálního stavu a ne podle km. Je dobré když ti předchozí majitel řekne co opravoval a další podrobnosti. Takže se neostýchej ptát a ptát. Za zeptání nic nedáš žejo :)

A s tou spotřebou je to naprosto individuální. S mou 1.8T se dá jet za 6 litrů (ale to jen když řídí moje přítelkyně :D ) ale dá se taky za 10 a více, ale to už se fakt pěkně svezeš a nějaké předpisy můžeš hodit za hlavu.

Jak jsem jel v té 1.6 tak při "ostřejší" jízdě to papalo taky tak, ale svezení úplně někde jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak neviem ci sa sa uz rozhodol alebo nie.. ja mam 1.8t 4x4 O1 combi 2003..

nemam ponatia ako ide 1.6 ale tato 1.8t je parada.. pritlacis a ide.. je to v podstate motor ako na RS predpokladam .. akurat RS ma o par koni viac.

mam to hodene na LPG a zatial sa nemozem stazovat.. samozrejmostou su sem tam bezne opravy a naplne.. ale tak zatial drzi :D

a dufam ze aj dlho bude

ak ti niekto povie ze pri LPG je auto lenive..tak mu never.. predbehnes hoc co :) pritlacis na 5tke a ono proste ide a ked si nalozeny na full hodis tam 4ku a pritlacis..

na benzin nam to zerie cca 8 litrov podla stylu jazdy +- 0.5l

Lpg podobne -> 10-12L -> pri cene benzinu 1/2 celkovej ceny

a je to krasne tichucke.. mal som diesel.. a to je hlucne v zime, a potom ked zhasnes motor tak po case pocujes ako odchadzaju silentbloky.. zatrasie sa cele auto.. no proste nikdy viac..

spotrebu s LPG ma cenovo tak ako Diesel..

a dal som na nej 180km/h a pytala si este rychlejsie.. spotreba sa ukazovala na 17L ale to bolo pocas akceleracie nakolk osom kvoli zelenym radsej nesiel dlho 180 :)

volba je tvoja.. 1.6 ze tam prevodovky mru :( a celkom take..

diesel.. kupit dobry diesl v skoda je umenie.. lebo preco nepredat ked ti odchadzaju vstreky, cerpadla, turbo :D

tod vsio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...