Přejít na obsah

Koupě Octavie I


galaher

Doporučené příspěvky

Ja doporucuji 1.8T.

Pred pul rokem jsem ji taky kupoval jako rodinne auti, jelikoz byl prcek na ceste a kocarek se do kratke nevesel takze varianta kombi rv 2002 dovezena z nemec a 1,6 sla do sveta :/

Taky jsem dlouho premyslel zda 1.9 nebo 1.8T a vyhral to opet benzin.

Jezdim dalnice za 6-7 l/100 (na tempomat o 0,5l vic), mesto si veme vic jelikoz se holka nestaci ani zahrat nez dojedu do prace takze po meste jsem na tom za 10-11 a mimo mesto bezne 7-8 a to ze ji nesetrim (teda kdyz jedu sam :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přihodím taky něco do mlýna. Já osobně a s mojí malou zkušeností doporučuju 1.9 TDI 81 kW. Je to paradoxní, že každý kdo tu napíše, tak doporučuje svojí motorizaci a proč taky ne, má své vlastní zkušenosti a i já tu doporučuju motor, který mám a jsem s ním maximálně spokojený. Pokud vyžaduješ poměr výkon/spotřeba tak s tímhle motorem určitě nenarazíš. Nebudu tu psát kolik dělá spotřeba, každý z nás to ví, nad 6 l /100 se těžko dostaneš, to by jsi musel jezdit někde na okruhu a pořád mít plnej plyn.. A neříkám, že 1.8 není živější, je, ale spotřebu s ní nikdy podobnou neuděláš.. A pokud tvojí prioritou je hlavně spotřeba a něco málo na ní ušetřit, tak s tímhle chybu určitě neuděláš.. Ano, 81 kW bude při koupi dražší, než třeba 66 kW, ale při takové spotřebě, co má, tak se ti peníze po cca roce vrátí. Při kupování auta to chce čas, pořádně vybírat a nevzít hned první auto, co uvidíš. A lepší je, si připlatit pár tisíc, než koupit něco, do čeho pak budeš neustále cpát peníze a budeš z toho nešťastnej.

Závěrečná volba bude stejně jen a jen na tobě, my tu jsme proto, aby kdo uvažuje o koupi auta jako ty, mu poradili své vlastní zkušenosti, které o autě máme a ulechčili mu tím pak vybírání auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucanus přesně proto jsem založil toto vlákno. Je mi jasný, že každej bude radit a obhajovat svoji motorizaci. Já si z toho akorát vezmu to co potřebuju a uznám za vhodné. To potom použiju i při koupi auta. Hodně mě zajímalo právě třeba to rozdělení výbavy podle názvů atd. Prostě abych byl v obraze o tom co by to auto mělo mít.

Jinak ještě co takhle čtyřkolky? Má ji někdo? Jak se s tim jezdí? Nějaká úskalí s tímto pohonem? Netrpí tam diferáky, poloosy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou výbavou. Zas je to odvozené od toho, zda vyžaduješ el. okna, vyhřívaný sedačky atd.. Např. já mám výbavu Elegance, manuální klima, 4 el. okna, el. ovládání zrcátek, ABS, ASR.. nemám akorát vyhřívané sedačky a tempomat. Dneska, kdybych si koupil Octávku, tak RSo, nebo jinou s výbavou L&K, nebo už zmiňovanou Elegance. Ale každý od auta čeká něco jiného, někdo nemusí mít el. okna, ani sedačky v kůži. Je to na každým z nás, co si zvolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Můj taťka má O1 combi 1,6 75kw, já mám 1,8T sedan. Spotřeba oproti 1,6 je max o litr vyšší (cca 7,6L, ale na dovolenou sem jel za 6,4 i s klimou) ale ten výkon je uplně někde jinde. Jde to krásně za plynem a ten zvuk toho turba, no nádhera.. :kol-47:

1,6 je slabá, do každýho kopce podřazuješ a vytáčíš to. Předjíždět auta sem si s tím ani netroufl, akcelerace na 4. a 5. rychl. stupeň je hodně mizerná. Za mě jedině 1,8T :kol-47:, super akcelerace a do kopců to jen lechtáš na plynu :kol-31:

Editováno: , autor: Neonek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Brody:Ahoj,už jsi vybral nějakou Octu nebo stále vybíraš?

Ahoj, prozatim ještě nee. Asi to nakonec bude až na jaře. Prodej současného auta se prozatim odložil, ale aspoň mám víc času si vše pořádně projet :kol-47: .

Možná spíše budu koukat po 4x4. Takovej pohon jsem ještě nevlastnil a ani neřídil. Tak se uvidí. :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím do jakých podmínek by 4x4 byla když ne dá se říct na hory :kol-32: . O ten litr větší spotřeba člověka už taky nezabije. Ale dál, dnes jsem byl v jednom bazaru, kde měli 1,6ku 75kw a 1,9tdi 81kw. Obě kombi a zhruba stejná výbava. Popravdě v té naftové jsem se cejtil o dost lépe. Buď ta 1,6ka byla vylítaná nebo to prostě takovej motor je. Ještě prubnu v jiném bazaru tu 1,6ku a uvidí se. Pak bych ještě rád našel v bazaru 1,8t.

Zatim sem celkově jel ve dvou naftovejch a ta nafta se mi zdála lepší. Jedna 66kw a ta druhá dnes 81kw. Benzin zatim nic moc, ale tak asi špatnej kousek :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové když já se před šesti lety rohodoval jakou koupit, tak jsem chtěl též 1.8 T. Tchán mi to rozmluvil.S mým stylem jízdy bych se nedoplatil. Mám naftu 81 kw, chipovanou na 97. S autem jezdím převážně po městě, využívám výkon a dlouhodobá spotřeba 6.2. Takže za mě určitě naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám ve zvyku si vymýšlet. Pokud nevěříš, tak si někde aspoň na týden půjč naftu, a sám uvidíš.

Neber to tak, že bych tě považoval za lháře nebo něco takového to ne ;) ale se vší úctou, když tomu někdo dává na prdel a ještě k tomu ve městě přece nemůže jezdit s takovou spotřebou :)

Ale jestli je to tak, to se fakt máte nafťáci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že jsem nepsal, že jezdím JEN po městě, ale převážně po městě.Je jasné, že občas jedu i delší trasu.Těch je ale opravdu velmi málo a i při těch delších trasách naftou nějak neštřím. Já samozřejmě nejezdím v červených točkách :). Snažím se dodržovat předpisy a nechci taky popravit motor . Toť vše :kol-47:

Jinak, přeji vám všem krásné svátky a mnoho šťastných km. v Novém roce.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj nazor je taky,ze doteraz som mal naftoveho renaulta 1,9dci,v podstate to bolo dobre auto,ale len na dlhe trate teraz ked uz jazdim len na kratke trasy som si tiez kupil Oct.1,6 a zatial v pohode.naftove auta su aj na udrzbu narocnejsie,takze som rad ze mam benzin.spotreba je urcite vyssia ako u nafty,ale treba si uvedomit ze naftove auta su proste robene na dlhe trate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem pred 2 roky koupil 1,9 tdi 81 kw rok 23.12/2002 (prvni registrace v nemecku) nechal jsem udelat čip je to v kombiku a nemuzu si stezovat.spotreba super dlouhodoby prumer mam 5.0 l rocne najedu tak 15-16 tis.a jezdim s tim i do prace 6km tam a 6 km zpet.takze si udelej usudek sam .ja bych uz benzin nechtel :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brunda: s tim nájezdem to máme docela podobný. A s tim moterem 81kw jsem zatim spokojen. Jel jsem už ve dvou octavkách s timto motorrem a líbí se mi moc.

Ještě musim najít tu 1,8t jak ta jede a případně i ten 2,0. tak se uvidí.

Jinak o kolik cca je dražší provoz naftových motorů? Co mě tak napadá tak jsou žhaviče, naftovej filtr, oněco dražší olej, ale nic hroznýho. Pokud tedy neodejde turbo, čerpadlo atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...