Přejít na obsah

Klepání při zapnutý klimatizaci


samurai

Doporučené příspěvky

Ahoj!

Tak jsem tu dlouho nepsal, neměl jsem proč, vše šlape jak má, ale s příchodem tepla a s vyhřátým autem jsem si řekl - mám klimatizaci, proč ji nevyužít. Tak jsem ji zapl...žádná změna...po asi 15ti minutách začala chladit (ten čas asi neni normální, nezdá se mi to, ale je to moje první auto s klimou), tak jsem si řikal paráda. Vysazoval jsem ale kamaráda, otevřel dveře a slyšel hroznej zvuk, je to takovej pravidelenej klepavej zvuk, hodně hlasitej a ošklivej z motoru. Hned jsem vypnul klimu a vše v pořádku. Dokud byla zaplá, ale nechladila, tak vše bylo ok, ale jakmile se "chytla" tak to začalo.

Tohle téma možná patří do elektriky, nebo do ostatní, ale je to u motoru, tak to snad sem trochu patří.

Chtěl bych se zeptat, zda ten čas startu chlazení je normální (asi ne) a čím může být to klepání. Normálně tento zvuk nedělá, jen při té klimě.

Tak díky, snad někdo odpoví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Diamant: nové auto určitě nemá :)

2samurai: Tak ta doba za kterou to začalo chladit není 100% normální...je tam něco špatně...bohužél ti nemužu poradit..jen to,že když zapneš klimu tak prakticky okamžitě začne foukat studený vzdych :( Tak sorry..ale je tu mnoho lidí s klimou takže se určitě někdo najde kdo poradí ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ti co tu nemaj klimu tomu stejně rozumněj, takže ti snad poradí taky. :)

Vlastně jsem byl rád, že vůbec začal foukat, od doby, co ji mám (5. 10. 2005) jsem klimu ještě nepoužil, nevěděl jsem, jestli poběží...sice za dlouho, ale naběhla...bohužel takhle nabíhá vždycky, myslel jsem, že jenom po takový době, ale ne. Tu dobu bych ještě možná připisoval nedostatku chladiva, to je klidně možný, ale ne ty zvuky, v tom bude něco jinýho... :(

EDIT: co jsem koukal, mohl by to bejt kompresor klimy, což bych docela nerad, je docela drahej. Zas ale klima chladí, jen dělá zvláštní zvuk a trvá jí to dlouho...No počkám na zkušenější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, já bych nechal zkontrolovat množství média v okruhu(jako první krok), vzhledem k tomu, že je v médiu i mazivo klimy, je možné že při nízkém stavu to nemaže jak má, zvlášť pokud ještě nikdy nebyla kontrola provedena. Já jsem to taky nechal tento rok zkontrolovat, poprvé za pět let a bylo to ok, stálo mě to 180,-Kč.

Editováno: , autor: Filda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...