Přejít na obsah

Automatické rozsvicení světel


Kovar Pavel

Doporučené příspěvky

Koupil jsem si Fábku a upřímně řečeno mi to denní svícení pije krev - zvlášť teda teď v zimě, kdy zároveň se startováním se mi rozsvítí světla a baterka dostává nepříjemně zabrat. Stejně tak svítim i při pitomým pojíždění nebo na místě než očistím auto od sněhu a námrazy. Potřeboval bych to denní svícení nějak jednoduše odstranit. Nejsem žádnej kutil jenom uživatel, tak se ptám jak to udělat, tak aby fungovalo jenom klasické rozsvícení světel. Stačí z pojistkové skříně vyndat tu pojistku SB 55? Nemáte nějakej nákres na který pozici jí najdu?? Dík

Pokuď vím, tak origo denní svícení se aktivuje až po nastartovaném motoru.Prostě, když neběží motor nesvítí potkávací světla. Máš origoš Škoda nebo nějaké jiné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zober si lampu a posvieť si na poistky, sú tam na čiernom plaste čísla poistiek a 55-ku vytiahni, alebo pri státí na mieste proste prepni na parkovačky a tlmené zhasnú. N obrázku vyššie v príspevku je vidno presne umiestnenie SB55

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj dík za radu. To jsem potřeboval :palec2: Na parkovačky přepínám, to jo, ale spíš mi vadí jak baterka v mrazech dostává zabrat, když při startování navíc ještě musí svítit. A se zapínám světel před jízdou problém nemám. Teda párkrát jo, když člověk přejíždí od obchodu k obchodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Hele koupil jsem si taky sadu a jsou tam přehozené dva konektory :mellow: oba dva jsou červené... jeden co má vést do pojistek (dvojitý iso) je přehozený z jedním co přijde do spínače světel (iso)... stačí když prostě ty konektory přehodím a nebo je ta kabeláž špatně "slepená" a ty kabely májí správný konektor ale jsou přehozené?? nesetkal se s tím někdo?? Je to origo sada na fabku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Aha tak jsem po rozlepení zjistil že jsou to dva konce téhož kabelu.. takže ho stačilo obrátit...

zdar,

lidi potřebuju poradit.

Mám origoš automatické rozsvícení světel a občas mi blbne.

Po startu se vždy normálně rozsvítí, ale v průběhu jízdy, se mi stalo že to zhaslo.čím by to mohlo být? Žádná kontrolka(dobíjení, olej) se mi nerozsvítila.

Taky jsem zjistil,že občas se automatika nerozsvítí, po opakovaném startování.

odešlo už někomu z vás to relé?nebo nevíte co to relé řídí?

díky za info

Editováno: , autor: jardadzegr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar,

lidi potřebuju poradit.

Mám origoš automatické rozsvícení světel a občas mi blbne.

Po startu se vždy normálně rozsvítí, ale v průběhu jízdy, se mi stalo že to zhaslo.čím by to mohlo být? Žádná kontrolka(dobíjení, olej) se mi nerozsvítila.

Taky jsem zjistil,že občas se automatika nerozsvítí, po opakovaném startování.

odešlo už někomu z vás to relé?nebo nevíte co to relé řídí?

díky za info

Mám naprosto stejný problém. Před půl rokem to přesně takhle začlo a teď už asi měsíc se to nerozsvítí vůbec Přesněji řečeno, parkovačky se rozsvítí, ale po nastartování se nerozsvítí velký světla a musím to zapnout ručně. Nechce se mi to ted v zimě rozebírat, kdyby někdo poradil, na co konkrétně se zaměřit, bylo by to fajn.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám naprosto stejný problém. Před půl rokem to přesně takhle začlo a teď už asi měsíc se to nerozsvítí vůbec Přesněji řečeno, parkovačky se rozsvítí, ale po nastartování se nerozsvítí velký světla a musím to zapnout ručně. Nechce se mi to ted v zimě rozebírat, kdyby někdo poradil, na co konkrétně se zaměřit, bylo by to fajn.

Honza

hih, koukám, že mám samý podobný problémy:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny, nesetkal jste se někdo kdo montoval sadu denního svícení s tím, že by mu nepatrně svítilo osvětlení budíků? O víkendu jsem to montoval a až dnes jsem si všimnul, že to nepatrně svítí,nevím jestli to bylo od začátku. Nezapojoval jsem osvětlení SPZ, ale kabel jsem jen zaizoloval a nechal v relé zapojený, nemohlo by to být tím?

Poradí někdo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, nesetkal jste se někdo kdo montoval sadu denního svícení s tím, že by mu nepatrně svítilo osvětlení budíků? O víkendu jsem to montoval a až dnes jsem si všimnul, že to nepatrně svítí,nevím jestli to bylo od začátku. Nezapojoval jsem osvětlení SPZ, ale kabel jsem jen zaizoloval a nechal v relé zapojený, nemohlo by to být tím?

Poradí někdo???

Neviem cim to moze byt ale u mna sa to chova rovnako :) nezapojene SPZ, a v noci jemne svietia budiky.. ale ozaj len jemne.. a pravdupovediac ma to vobec netrapi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...