Přejít na obsah

Funkce light asistenta v praxi


tomina

Doporučené příspěvky

Mohl by mi nekdo popsat, jak v praxi funguje light asistent (cidlo svetla) u faceliftove OctavieII? Zajimalo by me, ve kterych situacich prepina z dennich svetel na hlavni. Zajima me hlavne uroven svetla, pri ktere zapina hlavni svetla. Pri vjezdu do tunelu rozsviti svetla vzdy? Nebo v tech hodne osvetlenych ne? Kdyz auto vjede ve dne pod delsi most nebo do huste zalesnene oblasti, kde je sice mene svetla, ale ridic by rozhodne svetla nezapl, reaguje na to senzor? Jak dlouho po vyjezdu z "tmaveho mista" se opet rozsviti denni? Predem dekuji za odpovedi a doufam, ze podobne tema neexistuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, funguje to velice slušně, úroveň přepnutí mi připadá skoro optimální:

- když je některý den víc zamračeno, zapnou se hlavní světla a pak případně vypnou

- v tunelech se mi zatím světla rozsvítila vždy a myslím že to tak bude nejspíš ve všech tunelech

- rozsvícení je s minimálním zpožděním (jedna či dvě sekundy), takže když nesvítí slunce, tak i pod pořádným mostem

- zhasnutí je po trošku delší době (několik sekund)

- rozsěcí se i v tmavých lesních úsecích, ale tam bych to já osobně stejně udělal...

Rozvěcení světel ještě při viditelném světle mi vadí jen s ohledem na Columbus, kde si mohu zvolit přepnutí do nočního režimu pokud svítím. Takto by se přepínal již za dne a pak je displej hůř viditelný, takže Columbus přepínám manuáně. Jinak jsem spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdravím,

mám prosbu co se týče light asistenta... na ovládání světel nemám polohu tunelu nebo auto... nicméně ihned po nastartování se mi rozsvítí xenony a pokud přepnu světla na pozici plných světel tak se jen osvětlí přístroje v interiéru.

Je to otázka nakódování? je možné přidělat light asistant? co to případně obnáší a stojí?

Díky za rady

Vůz je Škoda Octavia II, MR2008, 1,8TSi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak nemáš OII FL, tak po namontovaní Light asistenta, sa ti toho veľa nezmení. Na pred FL to funguje tak, že vypínač máš v polohe AUTO (tunel). Po naštartovaní ti svietia xneno (ak máš nakodované denné svietenie), ak je deň, tak interiér nesvieti. Keď sa zotmie, tak akurát rozsvieti aj interiér. To isté sa stane, keď začne pršať, a stierače budú stierať min. asi 1minutu. Alebo keď auto dosiahne rýcholsť nad 140km/h. To znamená, že ak máš Light asistent, nemusíš sa už vypínača svetiel celý rok chytať.

OII FL - platí to isté, akurát cez deň budú svietiť denné svetlá (2. žiarovka v hmlovke), a po zotmení, za dažďa, po dosiahnutí 140km/h sa to samo prepne na xeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dovolím si oživit toto téma se svým dotazem:

dá se funkce light asistent aplikovat i na LED denní svícení? Uvažuji o koupi této sady - půjde spolu s příslušným ovladačem světel dosáhnout následujícího?

na pozici "0" světla nesvítí

na pozici "auto" svítí buď LED světla nebo potkávačky (podle light asistenta)

na pozici "obrysovky" a "potkávací" svítí obrysovky/potkávací

Předem díky za radu.

EDIT: jde o OII před-face mr08, bez světelného senzoru

Editováno: , autor: malé zvíře
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechi zakládat jiný téme, proto zkusím dotaz tady

lze někde nastavit, aby se pomocí ligt senzoru přepínali denní světla na potkávací v momentě kdy zapnu stěrače na deštový senzor a ne až když je zapnu na trvalo

trochu mi to vadí, když úplně neleje, tak mi to automaticky nerozsvítí, mám O2 předFL a ajko denní nastavený mlhovky

Editováno: , autor: kadlec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

přikládám info o funkci:

 

Light assistant

 

Praktickým pomocníkem usnadňujícím ovládání osvětlení vozu je Light assistant s integrovanými funkcemi: 

Leaving home: Po odemčení vozu rozsvítí tato funkce světla pro snazší nalezení pohodlné cesty k vozidlu.
Coming home: Pokud je intenzita světla nižší než nastavená úroveň, příjemně osvětlí cestu od vozu.
Tunnel light: Tato funkce aktivuje za jízdy hlavní světlomety, pokud výrazně poklesne intenzita světla v okolí.
Day light: Rozsvítí světla pro denní svícení po zapnutí zapalování.

Do systému Light assistant je také integrována funkce Světla v dešti, která zajišťuje rozsvícení vnějšího osvětlení při zapnutých stěračích.

 

http://cs.skoda-auto.com/models/hotspotdetail?HotspotName=L05+-+Light+assistant+%5BOctavia%2C+Yeti%2C+Superb%5D&Page=technology&WebID=529005d8-dbd2-4aed-86f5-e5df4b533e87

 

Light assistant - Octavia, Yeti, Superb

post-1-0-86941700-1422194608_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke světlům v dešti jen doplním, že potkávací se zapnou, pokud stěrače setřou víc jak cca 5x za sebou bez pauzy (a je jedno jestli je páčka v poloze cyklovače/dešťáku nebo v poloze trvalého stírání) a vypnou, pokud nedojde víc jak asi dvě minuty k žádnému setření okna (opět je jedno jestli jsou stěrače vypnuté, nebo v poloze dešťáku a okno je suché).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chcel by som sa spytat, ci je na mozne nejako nastavit citlivost svetelneho senzora.

 

Viem ze na Octavii III to ide bez problemov, ale nikde na fore som nenasiel ci sa to da aj na Octavii II.

 

niekedy by som uvital aby sa zapli uz stretavacie svetla, ale stale svieti iba denne svietenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...