Přejít na obsah

spínač zámku kufru


tomas31

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Mám Octavii I 1.9TDI 66kW r.v. 1999. Za 3-4 dny se mi vybije baterie. Změřili mi klidový odběr proudu na baterii 0,47A, což je poměrně hodně i po několika minutách a zamčeným autě. Po odpojování všech elektrických částí to vypadá na ŘJ komfortu. Po jejím odpojení je to OK. Na diagnostice BOSCHem se jednotka chová podivně. Dotaz je : Je možné aby odešla, případně brala 0,4A ? Je možné ji někde sehnat a odzkoušet zda problém není ještě někde jinde ? Zajímavý je že v autě vše funguje bez problémů. Už jsem to měl i v origo servisu, ale tam mě namíchli. Nic nezjistili. Prý to dělá alarm. Ten jsem si změřil a má 0,015A. Nesetkal jste se s tím někdo ? Předem díky za jakoukoli pomoc.

Ještě jsem zapomněl dodat že v dubnu 2009 mi vylomili oba přední zámky a zůstaly jen díry ve dveřích. Narychlo jsem sehnal originální "špunty" a auto odemykám a zamykám jen centrálem. Možná zůstaly kusy kovu nebo něco podobnýho ve dveřích a dělá to někde zkrat. Nicméně závada velkých odběrů se projevila až v prosinci. Tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám Octavii I 1.9TDI 66kW r.v. 1999. Za 3-4 dny se mi vybije baterie. Změřili mi klidový odběr proudu na baterii 0,47A, což je poměrně hodně i po několika minutách a zamčeným autě. Po odpojování všech elektrických částí to vypadá na ŘJ komfortu. Po jejím odpojení je to OK. Na diagnostice BOSCHem se jednotka chová podivně. Dotaz je : Je možné aby odešla, případně brala 0,4A ? Je možné ji někde sehnat a odzkoušet zda problém není ještě někde jinde ? Zajímavý je že v autě vše funguje bez problémů. Už jsem to měl i v origo servisu, ale tam mě namíchli. Nic nezjistili. Prý to dělá alarm. Ten jsem si změřil a má 0,015A. Nesetkal jste se s tím někdo ? Předem díky za jakoukoli pomoc.

Spíš než komfortní jednotka to bude dělat některá řídící jednotka ve dveřích (mozek) Už se to tu na foru několikrát řešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám Octavii I 1.9TDI 66kW r.v. 1999. Za 3-4 dny se mi vybije baterie. Změřili mi klidový odběr proudu na baterii 0,47A, což je poměrně hodně i po několika minutách a zamčeným autě. Po odpojování všech elektrických částí to vypadá na ŘJ komfortu. Po jejím odpojení je to OK. Na diagnostice BOSCHem se jednotka chová podivně. Dotaz je : Je možné aby odešla, případně brala 0,4A ? Je možné ji někde sehnat a odzkoušet zda problém není ještě někde jinde ? Zajímavý je že v autě vše funguje bez problémů. Už jsem to měl i v origo servisu, ale tam mě namíchli. Nic nezjistili. Prý to dělá alarm. Ten jsem si změřil a má 0,015A. Nesetkal jste se s tím někdo ? Předem díky za jakoukoli pomoc.

Me to dela hlavne pres leto altik, uz nevim presne kolik, ale kdyz jsem vecer zaparkoval, tak rano uz jsem nenastartoval, tak jsem pak na noc odpojoval dobijeni, pres zimu mam ted klid ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri predelani na 3g se to tu resilo,

jdou ti stahovat okna bez klicu?

reseni bylo vyndani pojistky co uz u 3g nema byt, tusim 6, ale nejsem si jisty

Ne nejdou. Jen když jsou klíčky v zapalování a ještě otočené. Osobně si myslim že jednotkou to taky nebude. Určitě funguje a aby brala najednou sama od sebe skoro půl ampéry je blbost. Zkusim mrknout na ty dveře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám Octavii I 1.9TDI 66kW r.v. 1999. Za 3-4 dny se mi vybije baterie. Změřili mi klidový odběr proudu na baterii 0,47A, což je poměrně hodně i po několika minutách a zamčeným autě. Po odpojování všech elektrických částí to vypadá na ŘJ komfortu. Po jejím odpojení je to OK. Na diagnostice BOSCHem se jednotka chová podivně. Dotaz je : Je možné aby odešla, případně brala 0,4A ? Je možné ji někde sehnat a odzkoušet zda problém není ještě někde jinde ? Zajímavý je že v autě vše funguje bez problémů. Už jsem to měl i v origo servisu, ale tam mě namíchli. Nic nezjistili. Prý to dělá alarm. Ten jsem si změřil a má 0,015A. Nesetkal jste se s tím někdo ? Předem díky za jakoukoli pomoc.

Ještě jsem zapomněl dodat že v dubnu 2009 mi vylomili oba přední zámky a zůstaly jen díry ve dveřích. Narychlo jsem sehnal originální "špunty" a auto odemykám a zamykám jen centrálem. Možná zůstaly kusy kovu nebo něco podobnýho ve dveřích a dělá to někde zkrat. Nicméně závada velkých odběrů se projevila až v prosinci. Tak asi tak.

Vypadá to na tu pojistku S6 :) , viz.

Komfort III-799B!!!!!!!! další poznatky!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vypadá to na tu pojistku S6 :) , viz.

Komfort III-799B!!!!!!!! další poznatky!!!!!!!

Divný je že to fungovalo 2 roky co mám auto. Odběry byly OK. Velký odběr se objevil až teď. Komfortka po připojení nebere téměř nic, ale po pár vteřinách to skočí na 0,4A. Spíš než pojistka S6 bude chyba v kabelech nebo spínačích komfortky ne ? Jednotka je tam původní, asi 1.generace (r.v. auta je 99). Teda jednotka má označení:

1J 959 799

ZM-MAX 5DX007

954-50II13498

Nevíte někdo co znamenají všechna ta písmena ? V eletrice jsou všechna okýnka, vyhřívaný zrcátka, vyhřívaný přední sedačky, manuální klima a centrál na DO. Mimochodem ta pojistka S6 je kde ? Omlouvám se předem jsem v tomhle lama.

Editováno: , autor: tomas31
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tím číslem 799 musí být ještě nějaké písmeno podle roku 99 bych typoval na AH A potom by to byla 2,5 generace.

Ale už jsem ti psal nehledej chybu v komfortce Chyba bude v některé ř.j. dveří nebo v kabeláži dveří. Někdy se dostane vlhkost do konektoru v ř.j. dveří a tam vznikne přechodový odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tím číslem 799 musí být ještě nějaké písmeno podle roku 99 bych typoval na AH A potom by to byla 2,5 generace.

Ale už jsem ti psal nehledej chybu v komfortce Chyba bude v některé ř.j. dveří nebo v kabeláži dveří. Někdy se dostane vlhkost do konektoru v ř.j. dveří a tam vznikne přechodový odpor.

Tak už je to vyřešeno. Byl vadný spínač světla v kufru v pátých dveřích. Občas zůstal sepnutý a světlo svítilo. Když jsem se na to díval poprvý tak jak na potvoru nesvítilo ale po několika zabouchnutích začalo :-) Díky všem za rady a poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...