Přejít na obsah

vrtule běží pořád


maca TDI

Doporučené příspěvky

Chlapci,potřebuji poradit,nenašel jsem podobnej článek,tak se omlouvám,když se náhodou budu opakovat.Koupil jsem před rokem octavii1.9tdi,dnes jsem zaslechl takové šustění od motoru,zjístil jsem,že je vyběhané uložení velké vrtule,ok,vyměním,to není problem.Problém je v tom,že mi ta vrtule sepne hned po nastartování,i když je venku teplota kolem 3 stupnů,trochu divný ne?když je motor studený,neslyšel ste o tom někdo něco,koupil jsem to už ojetý,je možný,že se vtom někdo hrabal a zapojil to na přímo,nebo se to mohlo takhle posrat samo?může to být v čidle spínání vrtule?nebo v kabeláži?chci to řešit,nechci každej rok kupovat novou vrtuly.Můžete mi někdo poradit? zatím dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne Tdi malokedy zopne vrtule. Odpoj to. A hladaj zavadu. Moze to byt RJ dochladzovania alebo len zly snimac teploty a jednotka si mysli ze mas velmi teply motor.

Díky za radu,myslíš že by to ukázal VAG,nebo nemá cenu do dávat na vag,nechci jet do servisu a zaplatit jen za to,že mi řeknou,že na vagu nic není,neznám ty škodovky,nevím,jak to maji hlídaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na ten vag presne neviem,cidlo teploty motora ma 2 okruhy 1 signal ide do RJ motora 2 do palubky na teplomer. Ale je cidlo na chladici a ten asi snima tu potrebnu teplotu. Moze byt zly. Alebo ta RJ. V kazdom pripade skoda servis je ta najhorsia moznost. SKus niekoho domaceho majstra v okoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na ten vag presne neviem,cidlo teploty motora ma 2 okruhy 1 signal ide do RJ motora 2 do palubky na teplomer. Ale je cidlo na chladici a ten asi snima tu potrebnu teplotu. Moze byt zly. Alebo ta RJ. V kazdom pripade skoda servis je ta najhorsia moznost. SKus niekoho domaceho majstra v okoli.

tak dneska se mi vrtule netočila ,bylo -4stupně,jel jsem asi 5km,motor se trochu ohřál ,ale vrtule se netočila,zkusím to ještě až bude nad nulou a uvidím,zapoměl jsem říct,že mám klimatronic,tak to zkusím ještě s pedvolbou econ a auto,co to bude dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to je normální, že pokud nemrzne, tak se při zapnutém klimatroniku (nastavení AUTO) okamžitě po nastartování rozběhnou oba větráky, jestli je motor ohřátý nebo studený na to nemá vliv,

větráky se nerozběhnou pokud mrzne, nebo pokud je zapnutá fce ECON nebo je klima vypnutá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám manuál klimu a chová se jako ta myskova , jinak ventilátory mají svoji ŘJ a na VAGu se dají "rozhučet" při testu akčních členů.

tak vše je v pořádku,Mám Klimatronic,v poloze auto a když je nad nulou velká vrtule běží pořád,,jakmile to přepnu to polohy econ,vrtule vypne,nikdy jsem k tomu nevěnoval taovou pozornost,takže v zimě radši jezdit v poloze econ,co říkáte? ja tam měl pořád auto,tak mi kvuli tomu asi odešla vrtule,(má velkou vůli v uložení.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...