Jump to content

Jak máte nastavenou klimatizaci? Přijde mi, že skoro pořád chladí...


Igorl

Recommended Posts

Ahoj, jak máte u svého auta nastavenou klimatizaci? Mám O4 Style, Columbus, klimu nastavenou na Auto a přijde mi, že i když ji mám nastavenou na 25 a venku je okolo 15, tak mi z výdechu jde pořád hodně chladný vzduch (jako by klima chladila). V autě je mi potom pocitově docela zima. I když je venku okolo 5, tak z výdechu nejde teplý vzduch, spíše vlažný. Když dám klimu na HI, tak potom teplý vzduch fouká... Když jsem měl auto klimu o O1 i O2, tak se chovala jinak...když byla nastavená na 25, tak topila...

Link to comment
Share on other sites

Klima reaguje na víc podnětů. Když třeba praží slunce při venkovních 15°C přes čelní sklo, je možný, že klima pouští vlažný vzduch. Ale nějaký výraznější nesoulady mezí teplotou, jakou mám nastavenou a ateplotou, jaká je uvnitř skutečně, jsem nezaznamenal.

 

Druhým faktem je, že klima u OIV se chová jinak než jak tomu bylo u OIII. Za mě jednoznačně hůř. Nejen díky nesmyslně umístěným prostředním výdechům a nemožnosti nezávisle regulovat směr a sílu ofuku, ale stabilita teploty je horší. Kolísá víc než tomu bylo u OIII. v OIV má jakoby pomalejší reakce a víc fluktuje při konstantních vnějších podmínkách. Není to žádný extrém, ale znát to je. Zvlášť na dlouhých cestách, kde to člověk vnímá vic než při poskakování o 100 km.

  • Líbí se mi 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Auto jsem si přebíral v zimě, to nebylo nic poznat. Teď musím říct, že klimatizace funguje úplně nesmyslně. Dřív foukaly hlavně výdechy u dveří a prostřední jen v případě potřeby. Teď je to naopak, tak že mně mrzne rameno. Zkoušel jsem x různých poloh a nakonec prostřední výdechy zavřel.

Link to comment
Share on other sites

Přesně to mám jako ty. Navíc ještě vozím v autě vatu do uší - kvůli průvanu a zápalu, ne kvůli hluku. Po delší cestě v létě je to na nemoc nebo uhnat si nějakou alergii na chlad.

snažím se mít ručně nastaveno otevření všech výdechů ovládaním na displeji - dolů, střed i na okno aby průvan střední konzolou nebyl tak nepříjemný.

Nemožnost regulace výdechů a pak otravnost neustálých alarmů z infotainmentu je to, proč již toto auto nechci.

Edited by OpelIns1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...