Přejít na obsah

Střešní okno - dodatečná montáž


Kubic

Doporučené příspěvky

toho by som sa nebal, predsa len ta strecha nema ziadnu nosnost, nikto nerobi crash testy na strechu, takze ta vyztuha co tam je... no zohnes ju obycajnou ruou, takze ci tam okno je alebo nie je podla mna nezalezi.

vůbec nejde o nosnost střechy, ale hlavně o tuhost karoserie jako celku - vážně není tak jednoduchý "vystřihnout" do střechy díru a strčit tam šíbr ;) rapidně se změní tuhost karoserie - myslím že dodělávka šíbru je celkem dost velkej zásah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, ale ak by to bolo nejako extremne nebezpecne tak to asi zakazu si mysli.

bezpecnostne sklo podla mna zas nema ovela mensiu tuhost ako ten tenky pliesok na streche.

este ked je otvorena tak ano ale zatvorena....

a zas faia nejazdi zavody ale posuva sa po meste. no neviem.

a nema niekto predstavu kolko stoji ta prva? obe casti vyklopne?

a tu som nasiel aj holaniu 900 a ta ide dokonca pod strechu ako origo.

a aj 700 ide dovnutra pod strechu. hm?

http://www.open-air-feeling.com/showroom.html

PS:400 vka je tam odfotena aj na felicii. ake mile. :)

a uz mam aj cenu.

- Hollandia 500 single slide € 1.129,00

- Hollandia 500 double slide € 1.279,00

montaz € 230,00

takze to je slusne nie?

a tato sa mi dokonca paci este viac, lyziny na streche by mi nevadili a ten pohlad zospodu je krajsi ako cez dve male okienka....vid aj obrazky swiftu je to inak holandia 500 freedome alebo 500FR

http://www.webasto.com.au/am/en/am_auto_sunroofs_3813.html

a tu je aj so zatiahnutymi roletkami.

http://www.webastoindia.com/Hollandia500FreeDome.html

este som pridal foto obycajnej holandie 500

post-280-12684285587022_thumb.jpg

post-280-12684285788126_thumb.jpg

post-280-12684285917751_thumb.jpg

post-280-12684287869733_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si nemyslím, že by z dodělávky šíbru na STK byly nadšený ;) ono to vážně není jen tak....když už to někdo opravdu chce udělat, tak se to většinou řeší odřezáním střechy a navařením tý origo se šíbrem - jináč je to plno sraní, od elektroinstalace, přez odtok vody až po výztuhu - ta střecha u šíbrové je prostě jiná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale ak sa to riesi vymenou strechy tak to je nejake suflikantstvo.

jednak akykolvek zvar v bocniciach auta ho oslabuje ovela viac ako dira v streche a nieto este zvary na vsetkych siestich stlpikoch.

to uz potom je to auto mega oslabene.

predsa len siber ako taky nie je vsadny v nicom ale to do coho je vsadeny nejaku pevnost ma.

keby som si mal vybrat ohladom dovery a bezpecnosti, radsej beriem origo vyrobok s trojrocnou zarukou a odbornou montazou so skusenostami.

a predpokladam ze cenovo to je skoro rovnake ak nie drahsie.

ved predsa len zohnat strechu so sibrom a kablami, odrezat si svoju strechu, navarit tam cudziu strechu, zachovat aj stropnicu v pouzitelnom stave, gitovat 6 stlpikov a potom lakovat v podstate vrchnu cast auta vratane 6tich stlpikov a strechy, nehovoriac o vyrezavani a znovu lepeni celneho okna ....

a samozrejme inak predas auto v pripade potreby co ma dorobenu znackovu strechu s papiermi ako auto co ma navarenu novu strechu a lakovanu vrchnu cast auta.

to uz nikoho nepresvedcis ze to nie je buracka cez strechu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, i na Fabii existuje střešní okno "originál" (z výroby) a originální příslušenství - dodělávka. Ta je jako taková kompletně odzkoušena. Takže nevím, proč by dodělávka měla být blbost.

pleteš hrušky a jabka - samozřejmě že existuje originál strešní okno, dokonce i jako originál příslušenství, né však jako dodělávka = u střešního okna který je již jako originál je jiná střecha - výztuha a odtok

určitě to řešitelný je, ale nemyslím si, že je to šťastný řešení - osobně bych do toho u svýho auta nešel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono strecha ako taka nic nevydrzi normalne. jedine co je trosku pevnejsie su stpiky.

samotna strecha je iba kus plechu a ked sa pozries na tie vyztuhy v streche tak ich ohnes jednou rukou. podla mna to oko iba spevni.

ak je okno od skody ako nahradny diel tak to bude iba to nad strechu a bude to nejake najzakladnejsie webasto.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dotaz nasměroval na Škoda Auto - cituji:

Vážený zákazníku,

děkujeme za Váš email. K Vašemu dotazu sdělujeme, že dodatečná montáž

střešního okna do vozů Škoda není možná. Střešní okno se dodávalo pouze

pokud bylo objednáno přímo z výroby.

U vozu bez střešního okna je ve střeše příčná výztuha mezi B sloupky, vozy

se střešním oknem mají ve střeše navařený specifický modul, který konstrukci

střešního okna drží a zároveň zachovává pevnost karoserie.

Vozy vyrobené bez střešního okna nejsou uzpůsobené pro jeho pozdější

instalaci, kterou proto výrobce ani nedovoluje. Při porušení nebo dokonce

odstranění střešní výztuhy je narušena především bezpečnost, kterou je Vám

vůz schopen poskytnout při případném (především bočním) nárazu. Další

negativum přináší snížená pevnost karoserie v krutu, která se projevuje

zejména při přejezdu nerovností nebo průjezdu zatáček. V lepším případě se

může tento zásah po čase projevit sníženou kvalitou zpracování doprovázenou

vrzavými zvuky některých částí interiéru.

Dodatečnou montáž střešního okna Vám tedy nedoporučujeme.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Daniela Auerhannová

info@skoda-info.cz

Škoda Info-Line: 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejnou věc jsem řešil - je možno domontovat do Fabie střešní okno, ale je podobné jako se dávalo na Felicie. Tudíž musí být do střechy umístěno mezi váztuhu a přední okno wink.gif ...a takový střešní okno je tak hnusný, že bych ho nechtěl ani zadara.

Viděl jsem snímky Fabie a hlavně kam šla střecha s podobným střešním oknem při havárii (dříve velkmé manuální okno dodatečně dodávala Škoda Auto, ale po zjištění že je to nebezpečně se od toho upustilo). Prostě už není mezi sloupkama žádná výztuhu co by je držela - při nehodě je první opěra sloupku až o sedačku s posádkou vozu (to střešní okno spolu s plechem střechy má opravdu téměř nulovou pevnost) ...pokud počítáš že budeš jezdit bez nehody, klidně si to nech namontovat, ale pokud jezdíš jako prase, raději bych si nechal ve střeše tu výztuhu.

Ty lidi co mají výztuhu odřízlou ti určitě potvrdí, že je to znát např. při najíždění na obrubník nebo projetí nějakou dírou wink.gif

Editováno: , autor: janjoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

videli ste tu "vyztuhu" na vlastne oci?

ja ano a teda ako vystuhu, ktora ma nieco vystuzit by som to nenazval.

mal som pocit ze tam je preto aby sa neprepadla strecha ked na nu napada 5kg snehu.

ved je jasna aj nosnost strechy.

tak co taka nosnost strechy ma udrzat pri bocnom naraze?

si snad robia srandu.

ale ok. toto je akademicka debata ktoru nemame ani jeden cim podopriet.

nikto z nas neurobi bocny crash test s a bez stresneho okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek: jasný, čekal jsem přesně tuhle odpověď - ale proč se nezeptat ;) každopádně to potvrdilo můj názor :)

cartmanko & janjoy: chlapi každej si na to může udělat svůj názor.....osobně nemít klimu ani střešní okno, tak si radši dodělám tu klimu, prostě řezat do střechy a dobrovolně si ji zeslabovat je pro mne nesmysl....o tom, jak moc to ubere - neubere tuhost..jak je to nebezpečný atd můžeme debatovat, ale všichni víme velký a hnědý.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kibi, já bych zase tak kategorickej nebyl, pokud si necháš odborně odstranit původní a necháš tam navařit tu se střešním oknem, nemůže být problém.

Určitě se to muselo v nějakým servisu řešit. Cartmanko, sežen si VIN fabie ze střešním oknem, mrkni do ETKy a zjsiti si co by to koštovalo (stálo).

Jednu dobu jsem o tom taky uvažoval, ale nakonec rozum a důležitější věci zvítězily :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

už jste někdo nechával dodatečně dělat střešní okno, popř. šíbr na Fabii? Jaký máte zkušenosti?

http://www.webasto.cz/am/cz/am_automobile_3016.html

Výklopné a posuvné střešní okna Hollandia 300 - jen je škoda, že se nezatahuje dovnitř vozu jako to mají origo okna.

Kolego přesně tohle okno mám ve své fabce dodělávané dodatečně a v origo servise,tudíž žádný problém ono opravdu mluvit o nějaké výztuze je trochu divné protože já ten plíšek viděl a ten opravdu udrží jen asi 5 kg sněhu a to ještě nesmí být mokrý,on ten rámeček co je okolo toho okna je pevnější než origo VÝZTUHA ,jinak na STk to nikoho nezajímá nikdo nemá možnost zkontrolovat jestli je to dodělané dodatečně.Co se týče vody tak tam není jedinný problém jen když jedeš po dálnici 130km/h tak ho musíš přivřít protože je dost slyšet hluk ale jiný problém v tom nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...