Přejít na obsah

Vnější kliky O1 demontáž / montáž


alesbrno

Doporučené příspěvky

kliky drží 2 šroubama na 20torx pod černýma malýma krytkama z boku spodní povolit při mírně zvednutý klice na maximum horní jen do doby než jde vysunout vložka zámku záslepka pokud neni místo zámku je jen na spodní šroubek pak vyhákneš lanko a jde ven při montáži nezmíš lanko nacvaknout našponovaný jinak pak neotevřeš dveře na to pozor je to pak pakárna zprovoznit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se do demontáže klik dveří taky pustil,ale narazil jsem hned poté,co chci sundat kliky předních dveří v nichž jsou vložky zámků. Postupuju přesně podle knížky "jak na to" a jednoduše není možné dostat vložku zámku ze dveří ( v knize je psáno otočením vloženého klíče směrem k zádi vozu a vytažením dané vložky). Ne takhle to prostě nefunguje a nechápu to,neboť zadní kliky byly dolů během pěti minut. Prosím o radu co s tím a ještě jsem objevil šroubek,po jehož vyndání se dostanu na bok samotné vložky zámku(jestli slouží jako nějaká pojistka proti vytažení,netuším)ale i bez něj to nejde.

dsc00107l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepomohlo mi to,jedu přesně podle návodu Jak na to.

V mém případě (předface) řeším tedy jen ten jeden torx utopený hned na hraně dveří.Ikdyž nevím k čemu tam je ten "na mé fotce rezavý šroubek".

Postupuju takhle: s otevřenou klikou povoluji utopený torx,povoluji neustále ,a zkouším vytáhnout vložku zámku pomocí klíčku.Neúspěšně,vložka zámku drží na místě.

Poznatek-jakmile je torx dotažený tak má klika stálý chod,když jej povolím,klika je na volno ,tak jak tomu bylo u zadních klik,které jsem demontoval,tak vážně nechápu,kde je problém.

Zvláštní je i to,že můžu povolovat ten torx neustále a nevyšrobuju ho,nebo vubec nepropadne dolu.ALe zase stržený byt nemuže,když jde videt,že se pak vyšrunuje z kliky a drží jen tu vložku.

Editováno: , autor: Kimitech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdar pánové,

a co dělat, když je někdo lopata a vytáhl zámek i kliku při zavřené klice? Teďka při zpětné demontáži je klika odskočená cca 3mm od kastle, jakoby otevřená.. Ale funguje jak má :D Jen to nevypadá zrovna lákavě..

Editováno: , autor: petr.d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...
V 23. 2. 2014 na 11:23, petr.d napsal:

Nikdo neporadí? :(

Trošku po pár letech, ale stalo se mi to samé.
Problém je v tom, že je potřeba "usadit" konec toho, na co se nacvakává lanko. Na zúženém konci jsou dvě pacičky, které je dobré tenkým šroubováčkem přehodit za vnitřní držák kliky. Jsou tam dvě pacičky, ve kterých to má držet. Jak to tam zapadne, je vyhráno. Klika se pak snadno posune dopředu, nasadí lanko a je vystaráno.

Editováno: , autor: vitus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...