Přejít na obsah

Vnější kliky O1 demontáž / montáž


alesbrno

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Včera jsem si měnil černé kliky dveří za lakované. To že postup není zcela shodný s návodem DP řešit nebudu, vždycky se najde malá odchylka. Ovšem zrovna u poslední kliky (přední dveře spolujezdce) po zpětné montáži je klika uvolněná. Nevím jestli se někde ve dveřích neuvolnilo lanko, ale otevírání dveří jde v pořádku. Nevíte v čem může být jádro pudla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,vím že tady takové témata jsou,ale vůbec sem tam nenašel to co potřebuji...Mám octavii 1997 a zadni kliky sem vyndal v pohodě,ale přední mě vůbec nejdou,postupuji stejně jako u zadních,ale po povolení torxu nejde vyndat ten kousek se zámkem.Rozdělal sem i tapec abych se podíval jak to tam funguje,bohužel není nic vidět.Takže prosím o radu jak vyndat ty přední se zámkem,někde sem cetl že tam sou dva torxi,ale já mám jen jeden.A spolujezdcovi dveře sem náko po....l protože mě tam nejde ani strčit klíč,vleze do zámku jen do pulky a dal se mu nechce...Poradtě prosím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to KaJe: nevím jak u tebe, ale já mám přední vložky jištěny ještě křížovým šroubkem. Nevím jestli to tam bylo od výroby nebo to tam nechal udělat předchozí majitel, ale bez vyšroubování toho šroubku ta vložka nejde ven. A když jsem tu vložku vytahoval, tak šla vytáhnout i bez vloženého klíče.

Foto šroubků:

post-8731-1211998959_thumb.jpg post-8731-1211999025_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Včera jsem si chtěl vyměnit lakované vnější kliky, pospíchal jsem, tak sem se ani nedíval do přiručky a šel na to rovnou. Má ještě předface, tam by se měla sundávat klika pouze jedním šroubem s klikou ve vytažené poloze, což sem taky udělal, ale pak jsem povolil ještě jeden šroub co drží zámek (naprosto zbytečně....) no a něco cvaklo... když jsem potom nandával kliku tak už sem si všimnul že lanko které se zahakuje do kliky je volnější než bylo. Předtím se na zaháknutí kiky muselo lanko trochu napnou, kladlo odpor... teď nic, je volně zaháknuté v klice, takže klikou prostě neotevřu, samotným lankem jo, když ho víc zatáhnu.

Každopádně jsem schodil tapec , vymontoval zámek, ale na nic jsem nepřišel, co jse mohlo podělat, několikrát jsem to demontoval a zase dával dohromady, pořád se stejným efektem...

Nestalo se někomu z vás něco podobného ? co by to mohlo být ?

zítra budu asi pokračovat, tak asi schodím vedlejší dveře a podívám se jestli tam není něco jinak. Pokud na nic nepříjdu, zkusím to nafotit... Do servisu se mi takhle potupně nechce :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi hledal, našel bys lol . Aspon si myslím, že to je to lanko, které dávaš do VNĚJŠÍ kliky je tam takovy červík na konci a ten musíš poštelovat, v klice kam ho dáváš je vice zoubku na štelování. Takže povolíš, nebo dotahneš lanko. Dělalo mi to taky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi hledal, našel bys lol . Aspon si myslím, že to je to lanko, které dávaš do VNĚJŠÍ kliky je tam takovy červík na konci a ten musíš poštelovat, v klice kam ho dáváš je vice zoubku na štelování. Takže povolíš, nebo dotahneš lanko. Dělalo mi to taky :palec2:
já už jsem tu kliku jednou demontoval a v poho, teď mi někde něco cvaklo a takhle se to povolilo.

Mi teda vysvětli, jak ten červík zaaretuju aby byl co nejdál, nezdá se mi že by se v té poloze udržel je tam jenom takovej jemňoučkej závit do plastu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten červík se tam musí zacvaknout, musí to tam držet, nezlomil jsi něco ne něm?
Přesně tak, musí se zacvaknout v tom byl ten problém, já to jen "zavěsil" takže celej den sem kuchal dveře naprosto zbytečně, ale dík za to že si mě nasměroval na to lanko...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

V knize Jak na to je psán následující postup :

-vytáhnout kliku nadoraz a přidržet ji

-odstraníme krytku z boku vysunuté části kliky

-povolíme šroub nad kterým byla krytka ,dokud neucítíme jeho odpor

-zastrčit klíč do zámku dveří

-klíčkem v zámku otočíš proti směru hodinových ručiček a vytáhneš

-poté už lehce vytáhneš kliku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...