Přejít na obsah

Vnější kliky O1 demontáž / montáž


alesbrno

Doporučené příspěvky

Nemůžete někdo popsat, jak se dají demontovat kliky dveří? Nějakej blb mi zase vypáčil zámek a už je to potřetí. Tak už to mám dost poškrábaný a chtěl bych to vyměnit. Nebo mi poraďte kolik můžu dostat za zastřelení toho ... když jsem ještě nebyl trestanej.

post-24-1148535077.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt. V sobotu jsem opravil zámek po vylomení a nechal jsem rovnou nalakovat kliky do barvy auta. Včera to asi někoho s...o že jsem si to už opravil tak mi to zase vylomil. Parkuju ve středu Brna a už mě to fakt unavuje. A to mě ještě v sobotu buzeroval nějakej cucák od policajtů, že jestli je to auto moje když se hrabu v zámku. Ale jak padne tma tak už tam žádnej není. ( :D jedině na koních a vždy ve dvou) :wallbash::wallbash::wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vylomí zámek, podívá se po autě a jde. Nic tam nenechávám. Ale stejně je to láká. Už jsem nechával i otevřenou skříňku aby viděl, že tam opravdu nic není, ale nic. Taky moc nechápu, že to auto ani nepípne. Možná je to i tím, že bydlím na ulici, kde je velice početná menšina. Ale aspoň jsou tak šikovní, že neponičí nic jiného. Minulej týden v Bystrci v Brně někdo za noc vybral dvanáct auto. Různé značky a šlo jen o radia. A někdy když se vracím pozdě večer domů a předtím pršelo, tak je vidět jak všechna auta na ulici mají utřený kousek okna jak se někdo díval co je uvnitř. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Brno je Brno...

Ja bydlim v baraku na Lesne, ale prestoze je tu vetsinou celkem klid, tak brachovi uz ukradli radio vymlacenim okna a mne se nejaka mrdka snazila dostat do auta durch zamek, coz se ovsem nezadarilo. Beztak jsem tam nic nenechaval. U souseda byli ovsem ti stejni zmetci uspesnejsi...

Ted mam Octavku a zadni zamek jsem tam sice nechal, ale eliminoval a ted se chystam vyrusit ten posledni-ridicuv. Prave mi lakuji zaslepky a zitra si to jedu nechat namontovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj, mám takový problém, mám Octavii rv.99 už s malou kaplí, dovoz ze zahraničí (Rakousko). Chtěl bych vyměnit kliky za stříbrné ale mám problém s demontáží. Slyšel jsem že se to sundává tak že se první povolí dva Torx šrouby které jsou v čele dveří. Dostat se k nim prý dá vyvrtanými dírami. Jenže... Mám v tom čele dveří pouze jeden otvor nikoli dva, jak mi bylo původně řečeno a torx mi tam žádný nesedí. Ten šroub není moc dobře vidět, ale otvor pro "šroubovák" má kulatý tvar a na šroubu je napsáno BUFO 10.9. Nevíte někdo prosím jak na to? Hledal jsem to tu, ale nic co by mi to ujasnilo jsem nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám takový problém, mám Octavii rv.99 už s malou kaplí, dovoz ze zahraničí (Rakousko). Chtěl bych vyměnit kliky za stříbrné ale mám problém s demontáží. Slyšel jsem že se to sundává tak že se první povolí dva Torx šrouby které jsou v čele dveří. Dostat se k nim prý dá vyvrtanými dírami. Jenže... Mám v tom čele dveří pouze jeden otvor nikoli dva, jak mi bylo původně řečeno a torx mi tam žádný nesedí. Ten šroub není moc dobře vidět, ale otvor pro "šroubovák" má kulatý tvar a na šroubu je napsáno BUFO 10.9. Nevíte někdo prosím jak na to? Hledal jsem to tu, ale nic co by mi to ujasnilo jsem nenašel.

Zdrarec, dvě zaslepené dírky jsou až u novějších O I. 99 má jednu ! Já na ten šroub koupil šroubovák torx T20, musíš ho trochu povolit a při povolování je lepší jako trochu podržet kliku - podržet v otevřeném stavu ! A pak už jen vysuneš zámek/záslepku , potom vyhákneš lanko a klika je venku! Při zpětné montáži nech lanko volněji moc ho nenápínej, řešilo se to tu, pak nejdou otevřít dveře z venku!! ;)

Editováno: , autor: Octavinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem to večer a je to pohoda, když už se ví co a jak. Nedávno mi nešly otevřít dveře a tak už jsem poučený a výměna kliky je otázka chviličky. Opravdu stačí držet kliku nadoraz otevřenou a točit a točit. Ten odpor je opravdu cítít. Povolí se záslepka a zároveň se zaaretuje vnitřní mechanismus. Po nasazení všeho zpět povolit kliku a utahovat šroubek. Je slyšet cvaknutí, tím se povolí mechanismus a potom už se to jen dotáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...