Přejít na obsah

Stahování oken


Machlak

Doporučené příspěvky

Mám big problém.. :( chtel sem koupit ten plastik ktery jezdí u el. stahovani oken a nachazi se mezi drzakem skla a kolejnickou, tedy mechanizmem s motorkem, protoze se mi rosipal a rekli mi ze jenom celé.. iba nejaké novejsi, nevim které.. mám uz po faceliftu a mam tam ten stary. Hlavne ze v etce je zobrazenej ten muj ale prodava se jinej :( Ono se to sklada z 4 casti: motor, mechanizmus s lankama, plastik (dil vodici) a drzak skla. Koupil sem ten novy plastik a ten je úplne jinej a ted premyslim jestli by tam nepasoval k tomu ten novy drzak skla.. jestli vite o cem mluvim. Ma s tim nekdo skusenosti? Celé to je hodne drahé a i tak by se to mohlo zase rosipat! :angry: Nevím jak to mám spravit!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím chlapi, mám dotaz tak to priradim k tomuto tematu jelikoz se to týká stahování oken. koupil jsem octu po známém je to 2002 Tdi PD ale kdyz to kupoval nechtel okna v elektrice a me to zacina vadit tak bych rad vedel zda se to dá nějak jednoduše předělat nebo je to hluboký zásah a kolik by to zhruba bylo po finanční stránce i když na ní až tak nezáleží. díky předem za odpoved B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_jerry2302
Nestačí koupit jen ten plast, ale musíš koupit i ten plech na kterém je ten plast. Staré provedení se už nevyrábí! A nebo si kup celou stahovačku bez motorku. cca. 1100,-Kč

Při výměně stahovačky jsem narazil na problém s elektroinstalací!!!

Když jsem zapojil stahovačku ( pravá zadní z r.v. 2002 a já mám 97 ) zablokovalo mi to všechna okna. Pak jsem přišel na skutečnost rozdílného osazení pinů na konektoru. Když mne napadlo vyněnit kousek "pohádky" ( elektroinstalace ) od konektoru ve sloupku, nešel centrál. začal mne polejvat pot, ale pak jsem vyndal elektroniku se staré a vyměnil do nové. Chodí vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestačí koupit jen ten plast, ale musíš koupit i ten plech na kterém je ten plast. Staré provedení se už nevyrábí! A nebo si kup celou stahovačku bez motorku. cca. 1100,-Kč

Při výměně stahovačky jsem narazil na problém s elektroinstalací!!!

Když jsem zapojil stahovačku ( pravá zadní z r.v. 2002 a já mám 97 ) zablokovalo mi to všechna okna. Pak jsem přišel na skutečnost rozdílného osazení pinů na konektoru. Když mne napadlo vyněnit kousek "pohádky" ( elektroinstalace ) od konektoru ve sloupku, nešel centrál. začal mne polejvat pot, ale pak jsem vyndal elektroniku se staré a vyměnil do nové. Chodí vše.

Motorky stahováčů jsou zároveň řídícími jednotkami a ty jsou strašího typu necanové a nové canové. Nelze je zaměnit jako celek. Má to souvislost s 2,5 a 3 generací komfortu! Samotnou řídící jednotku lze vyměnit mezi starším a novějším typem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím chlapi, mám dotaz tak to priradim k tomuto tematu jelikoz se to týká stahování oken. koupil jsem octu po známém je to 2002 Tdi PD ale kdyz to kupoval nechtel okna v elektrice a me to zacina vadit tak bych rad vedel zda se to dá nějak jednoduše předělat nebo je to hluboký zásah a kolik by to zhruba bylo po finanční stránce i když na ní až tak nezáleží. díky předem za odpoved B)

tak poradí někdo? prosím :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím chlapi, mám dotaz tak to priradim k tomuto tematu jelikoz se to týká stahování oken. koupil jsem octu po známém je to 2002 Tdi PD ale kdyz to kupoval nechtel okna v elektrice a me to zacina vadit tak bych rad vedel zda se to dá nějak jednoduše předělat nebo je to hluboký zásah a kolik by to zhruba bylo po finanční stránce i když na ní až tak nezáleží. díky předem za odpoved  B)

tak poradí někdo? prosím :unsure:

Záleží jestli chceš origo nebo ne? cenu origo nevím ale k tomu by jsi potřeboval komplet stahovačky, svazek, jednotku, výplň dveří alespoň řidičovu, druhou by jsi musel zaslepit a ovládání to se obrať na Cosbyho, třeba by ti to i udělal. A druhá možnost stahovačky na dodělaní a ty dělá např. Jablotron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Machlak

ja sem menil na 98 ridicovu stahovacku celou, zadrhlo se tam to lanko do ty kladky a neslo to uz spravit, a ve skodovce mi rekli ze to prodavaj jako celek, cili celou stahovacku, nevim tedy jak si moh koupit jenom ten plast co pises, kazdopadne nova komplet stahovacka (bez motorku samo) stoji ca 1.700, na vrakaci za ni chtej 1200, tak sem si poklepal na celo a sel pro novou, fyzicky je ta nova stah. trosku odlisna, v tom plastu co pises, ale nema to na nic vliv, normlane ji vymenis za tu starou, starej typ se uz nedela jak tu nekdo psal, ale novej je plne kompaktibilni, vymenis to i sam, pokud si trosku vic nez prumerne zrucnej a vis jak, jinak tak za 300 v servise + 250 stoji tesneni novy (celej ten sedej ,oůitam pres celou plochu dveri), musi si s tim clovek trosku pohrat, aby to dobre chodilo a dojizdelo az pod gumu tesneni, ale jinak v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Guest

dvere budou na 95% stejny, takze osazeni na el. okna tam bude, stahovacka stoji jak sem tu psal 1700, moturek novej asi 5.000, ale ten by mozna stacil z vrakace, ale min jak 2.500 za nej chtit nebudou, spis tak 3tis, nevim, pak nejakou tu elektroinsalaci, ty kable bys asi moh koupit rovnou s tim moturkem, tedy ty co sou ve dverich (tak 500,-), ale co je pak dal v aute nevim, urcite neco, co spojuje dratem fyzicky vsechny 4 okna, takze musis protahnout cely vedeni po celym aute, a pripraveny tam urcite neni, v tomhle skodovka setri jak cert, zaslouzili by facku za to, je to pak 2x tolik prace, kolik das za ty rozvody po celym aute netusim, ale za novy minimalne 5tis, a z vraku je to problem, v dratech se tam nikdo nikdy nevizna, takze pokud nebuded s tebou elektrikar ze skodovky nejlepe, tak to asi neporidis, samotna prace typuju tak 3 tis urcite, to mas

4x 1.700 + 4x 2.500 + 4x 500 + 5.000 + 3.000

mne to vyslo 26.800, pokud udelas jen predni tak to das na 15.000

tak ti nevim, jestli se to oplati...

jo a jeste sem zapomnel ze el. stahovani je napojeny na jednotku komfortu (tak mi to vysvetlili ve skodovce) ta je nekde v palubce u ridice, mala krabicka ktera rika co delat kdyz...) a tahle mrcha stoji nova od 5 do 8 tis bajvoko, z vraku nevim, asi par korun ale, mozna 1.000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ještě k té stahovačce. Když už jí mám doma, tak se musí nastavovat nějakej doraz nebo něco? Nebo prostě okno uchytím do toho držáku a hotovo? Ten motorek je dělanej tak, že když ucítí odpor, tak vypne? A tím je ošetřenej ten doraz? Dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dali dneska ve škodovce novou stahovačku, ale i přes to, že jsem říkal, že chci na starou oktu, tak mi dali s takovým tím bílým plastem tu novou. Říkal jsem si, že to asi pasuje, ale ejhle doma zjištuju, že ten motorek tam nějak nemůžu přišroubovat, protože mi to nepasuje. Zarazilo mě, že ta moje stara i ta mová maji stejný číslo, akorát ta moje ma na konci D. Tak doufám, že mi to zítra vymění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...