Přejít na obsah

Zabezpeceni Yetiho proti kradezi


Jan Tichy

Doporučené příspěvky

S leptáním mám bohaté zkušenosti, směs se prostě natře štětečkem přes šablonu na sklo (není to úplně snadné, všude by měla být stejná vrstva a moc to na skle samozřejmě nedrží), nechá se to leptat (doporučuji udávaný čas vynásobit dvěma pro lepší výsledek) a pak se veme třeba houba, hodně napuštěná vodou a celé se to setře. Tím se leptací směs tak naředí, že je neškodná. Pak otřít do sucha, kouknout jestli je to rovnoměrně vyleptané a sundat šablonu. Kupoval jsem tedy od nějaké jiné firmy, snad VIN-MARK, nebo tak nějak, byla k tomu hezčí nálepka na sklo (černá). :)

Měl jsem to zatím na každém autě ale u nového váhám - bojím se, že to vyleptám křivě (což se prostě stane...) a nebo, když to někomu svěřím, tak to udělají oni špatně a já budu ještě naštvanější. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejme že estetika je důležitá,ale zase ten pocit,že jsem udělal něco pro to aby mi nečajzli mojeho mláááška vyhrava... ;)

Artigas: Neboj dám vědět. Nemaji tam totiž napsáno přes koho to posílají? Mám jen Email že přijali mou obědnávku. Doufá že se mi neztratí auto???? Když tam posílaš VINko....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zederlock Bratislava kontakt na majiťeľku 0905318561. Do octavii som si ho dal montovať a navštívim ich aj s yetim.

Co se týče zederlocku, tak jsem dostal druhý mail od firmy z ČR, kde mi potvrdili možnost instalace v Yetim s kolenním airbagem. Pouze se to namontuje níže a montáž bude o něco déle trvat. Jinak v pohodě. Takže o tom vážně uvažuji.

Editováno: , autor: xalienx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče zederlocku, tak jsem dostal druhý mail od firmy z ČR, kde mi potvrdili možnost instalace v Yetim s kolenním airbagem. Pouze se to namontuje níže a montáž bude o něco déle trvat. Jinak v pohodě. Takže o tom vážně uvažuji.

Napiš sem prosím kontakt na tuto firmu - myslím, že touto "reklamou" nikomu ani ničemu neuškodíš ... :palec2:

Díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš sem prosím kontakt na tuto firmu - myslím, že touto "reklamou" nikomu ani ničemu neuškodíš ... :palec2:

Díky předem!

Tady to je: http://www.zederlock-tym.cz/osystemu.php

Ještě jsem se jich ptal jak je to se zárukou. Předpokládám stejně jak na SK. Prostě převezmou záruku nad částmi, kterých se montáž zedrlocku nějak týkala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes také leptal s koupenou sadou, šlo to naprosto bez problémů, udělat to rovně není žádný problém, nálepka se nalepí podél těsnění a je to. Jen mě trochu překvapilo, že to není až tak vidět, prostě to je jen vyleptáno, takže v těch místech je sklo matné, barva je ale původní - žádná :-) Obavy nemusí mít nikdo, ono to zase tak rychle neleptá, takže při problému stačí setřít.

nálepky nejsou nic moc, ale bez nich by si toho snad nikdo ani nevšiml...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes také leptal s koupenou sadou, šlo to naprosto bez problémů, udělat to rovně není žádný problém, nálepka se nalepí podél těsnění a je to. Jen mě trochu překvapilo, že to není až tak vidět, prostě to je jen vyleptáno, takže v těch místech je sklo matné, barva je ale původní - žádná :-) Obavy nemusí mít nikdo, ono to zase tak rychle neleptá, takže při problému stačí setřít.

nálepky nejsou nic moc, ale bez nich by si toho snad nikdo ani nevšiml...

Nebyla by k mání nějaká fotečka jak to vypadá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čím dřív to aplikuješ tím líp.Pasta má jen krátkou dobu na aplikaci pak už stratí schopnost leptat.A tejden to je síla já to objednal a do tří dnů od odeslání emailu to bylo doma.Nepotřebuješ nijak extra teplé počasí teď je přes den teplota dostačující ještě den dva a pak je to už někde na garáž.Jinak je to celkem jednoduchý jen rovně lípnout nálepky a pak pěkně matlat štětečkem.Po reakční době stačí otřít mokrou houbou a osušit zkontrolovat kvalitu všech znaků popřípadě opravit doleptáním a pak znovu omejt osušit a sundat nálepky a popřípadě kdo má zájem nalepit na přední boční skla varovný nálepky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

já osobně jsem nechal domontovat zámek zpátečky Construct za 6500,- a pískování skel VIN kódem za necelých 1900,-.

Ještě uvažuji o vlepení ochranných folií do skel, máte s tím někdo nějakou zkušenost? Vyplatí se, nebo naopak se na to vykašlat?

Díky za vaše odpovědi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

já osobně jsem nechal domontovat zámek zpátečky Construct za 6500,- a pískování skel VIN kódem za necelých 1900,-.

Ještě uvažuji o vlepení ochranných folií do skel, máte s tím někdo nějakou zkušenost? Vyplatí se, nebo naopak se na to vykašlat?

Díky za vaše odpovědi :palec2:

Před pár dny jsem viděl u prodejce auto čekající na servis, které mělo boční okno s folií celé vylomené ven.

Tedy okno drželo tvar (i když bylo popraskané), ale bylo vytržené ven.

Tedy zloděj se tam dostal a ani se neměl o co pořezat.

Tedy možnou výhodu vidím jen v tom, že po vykradení pomocí rozbití bočního skla nebudeš stále nacházet úlomky v různých koutech auta.

Toť můj názor.

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapci, takhle vypadá vlastnoručně vyleptaný VIN. Sada koupená přes internet i s poštovným do 600,-. Vystačí na VŠECHNA okna kolem celého yetiska.

Provedl jsem porovnání písmen - číslic. Něco se mi líbí více u této sady, něco u té mé, ale to je jedno, účel to splní.

Vítej mezi leptače skel a ostatní se přidejte, podle mě je to lepší jak nějaká páka na volantě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo pěkný... Já na to doufám skočím taky o weekendu? Mám strach at mi ta pasta nevyschne :)

Já měl v návodu, že v případě potřeby lze přidat jednu až dvě kapky vody. Ale asi bych to raději nezkoušel a našel si čas na leptání. Za hodinu není co dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...