Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Na OI autech byl s tímhle problém myslím u čidla spojky (je myslím v motor.prostoru pod baterkou).

Tak zatím závada pořád trvá.. Vypozoroval jsem, že po vyřazení zůstanou otáčky viset někde mezi 1000-1500 otáček, ve chvíli, kdy znovu vyšlápnu spojku, tak klesnou na správnou hodnotu. To by vypadalo na ten snímač spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zas tolik to olej nebere, já mám prodloužený interval, tak musim za tu dobu občas dolít, ti co mění po 15tisících tak nedolévají možná nic. Já za tu dobu 30 tisíc km doleju maximálně 2l. Hodně taky záleží kde se s tím jezdí, když to honim po dálnicích tak to vezme víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co popisuješ nebude závada, to je vlastnost auta v kombinaci s tímhle motorem, chce to citlivě se spojkou a víc plynu a bude to OK, postupně když už spojka není co bývala se to jen stupňuje...taky může záležet co a kde tankuješ atd. Nemáš náhodou LPG?

Jinak OI i OII s 1,6 MPi (74 + 75 kW) má rozvody shodné ( řemen + kladky + vodní pumpa ) tam se totiž v konstrukci nic nezměnilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Ovlivňuje nějak extra hustší olej spotřebu? Mám tam 10W-40.Vím, že teď v mrazech za studena asi motor trpí víc než s řidším olejem ale zase extrémě krátké trasy jezdím pouze sporadicky takže se to snad maže dobře.Na druhou stranu do fabie 1.4 MPI 50 Kw s 43 000 km mi v servise lejou 15W-40....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • post-20631-0-50274300-1359501727_thumb.jJá mám auto od srpna,dolil jsem asi 1.5 litrů oleje long life 5w30.Jak jsem dolíval olej,tak jsem si všiml takové pěny v barvě kapučina na vnitřní straně víčka.Je to normální?V servisu mi řekl,že to je normální.Je tomu opravdu tak?Auto má najeto 9 tis km,jestli to zvládnu,tak přidám fotku.

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja se taky vyjadrim ke vsemu zminenemu :)

Mam O2FL r.v. 2009 1.6MPI najeto 60tkm a prave jsem po druhem servisu, rocne najdu tech 15-16tkm.

Mam prodlouzeny interval a olej dolevam maximalne tak pul litriku za ty dva roky.

Tankovat jezdim pouze OMV nebo SHELL. Myslel jsem si, jak dopravam autu dobre palivo a v 50tkm mi odesla lambda :)

Tu penu na vicku jsem mel ted v zime pred vymenou oleje taky, zrejme je to tedy normalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ,tiez mam tento motor ,ale v tourane, BSE.olej dolievam asi 1-2 l na 15000km.mam nabehane uz 194500km.pred rokom som tam dal namontovat LPG.tiez mam tu penu na viecku a nie len tam.... :D teraz v zime robim kratke trasy ,takze je to normalne.snad mi este cosi vydrzi.

prajem vela stastnych KM....su to spolahlive motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jak pročítám fóra tak 1,6 MPI je prostě co do spolehlivosti asi nejlepší volbaJá osobně moc neapeluju na dynamiku a na spotřebu ale zajímá mě spolehlivost..Až budu shánět jetou OII tak výhradně s tímto motorem.Škoda že OIII tento motor pohřbí, ale zase třebas bude aktuální 1.2 TSI tak poruchová, že tam zase tu 1,6 šoupnou jako tomu bylo u OII face kdy po představení 1.2 TSI aktivně vykopli 1,6 ale potom jí tam zase vrátili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím starým motorem bych nepočítal - neprojde EURO 6 - vysoká spotřeba=vysoké CO,jiná zástavba - platforma MQB...

Když se podíváš na obrázek,uvidíš tam motor 1.6 MPI nové řady EA 211. Tam bych viděl možnost...

post-32075-0-14278000-1359989733_thumb.j

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...