Přejít na obsah

Výmena stabilizátora na prednej náprave


bobocop

Doporučené příspěvky

kola by měla být ve stejné poloze. Můžeš zvednout jeden bok a pak pozvednou kolo - jde o to aby bylo ve stejné poloze jako druhé (vůči karoserii), aby byl stabilizátor uvolněnej.

Stabilizátor má za funkci obě kola udržovat (stabilizovat) ve stejné poloze. Pokud tedy chceš mít uvolněn jeho úchyt musíš mít kola ve stejné poloze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dal jsem se do "renovace" přední nápravy, už jsou nové silentbloky (4), kuláky, brzdy a teďka bych se chtěl vrhnout na stbilizátor. Mám najeto cca. 103tkm a teď nevím, jestli ho vyměnit komplet, nebo jen ta pryžová lůžka, ve kterých je veden. Co vy na to? Se stabilizátorem by se teoreticky nemělo provozem nic stát, je to jen kus kovové tyče, ne? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je zbytečný dávat 3000,- za stabilizátor. Snad jen kdyby jsi chtěl dát stabil. o prům. 23 mm. Vyměň jen pryžové lůžka a hotovo. Po výměně silentbloků na ramenech budeš v údivu, o kolik se zlepší stabilita auta.

Silentbloky na ramenech jsem už vyměnil a žádný rozdíl nepozoruju...:-(

Pokud teda myslíš toto....

post-27-1151151755.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je ono. Já jsem je po 136tkm měl na sračku. Auto jezdilo kam chtělo, při přibrždění se rozkymácelo do stran! Silentbloky byli celkem dost popraskaný.

No, mně to právě překvapilo, že jsem ty silentbloky měl skoro nedotčené... <_<

Jinak u toho stabiku tedy říkáš jen vyměnit ta lůžka, jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...