Přejít na obsah

Autoradio - výběr a výměna neoriginálního radia


Host MichalF

Doporučené příspěvky

Zaujímal by ma rozdiel medzi rádiami Clarion CZ 200EG a Clarion CZ 209EG. 209EG je predpokladám novší model, avšak dizajnovo sa mi viac páči tá 200EG. Vidím tam nižší výkon o 5W v prípade 200EG. Funkčne sú na tom identicky?

Páčia sa mi hlavne kvôli zadnému USB vstupu a podpore iPod-du resp. iPhone. Práve pripojenie iPhonu by som aktívne využíval. Poprípade nejaké to CD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jj t je ono už to poznávám díky!!! Tak si to rádio asi vezmu když je dobrý

Ještě jdna věc, proč si lidi furt kupují symphony? copak např. toto rádio ho nepřekoná, nebo si jej kupují kvůli komunikaci s maxíkem? jinak to nechápu, moh bys říct co je lepší co se týče kvality zvuku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tak to je jedna z věcí, které taky nerozumím...ale spousta lidí nepreferuje zvuk jak by se mohlo na první pohled zdát.Myslí si, že když vymění jen reproduktory tak dosáhnou zlepšení, ale to je omyl.Jední důvodem může být taky komunikace s maxidotem, ale uznej, k čemu je ti informace, že zrovna hraje interpret, kterého stejně znáš...proto jsi si ho nahrál...ne?

Moje zkušenost je, že spíš neoriginální rádio i třeba základní model jak u Pioneer nebo třeba Alpine zahraje o několik tříd líp jak OEM autorádio.

Je stará věc, že automobilky si nechávají pro své vozy vyrábět autorádia od renomovaných značek, ale nesmíme zapomínat, že žádná z těchto značek nedá do OEM autorádií nejnovější technologii.

Včera jsem měnil ve Felicii Hyundai za Pioneer DEH-3200UB.Majitel byl nadšený jeho podáním zvuku i na původní reproduktory (ty se budou taky měnit)

Nejvíc mě vždy pobaví přízpěvky v OII a FII kde se to jen hemží Columbusy a pod. i přesto, že toto jsou zastaralé NAVI a mají s nimi neustálé problémy.Přitom jejich příplatková cena při koupi nového vozu je až nehorázná.

...ale co si kdo vybere do svého miláčka je každého věc.Moje MS... bylo v autě jen cca 20min. než jsem přijel domů...ihned šlo ven a místo něj Alpine CDA-9831 ;) a jesli neumře...tak tam bude dlouho (zatím 4roky)

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podívej se na značky PANASONIC, JVC, PIONEER - v cenové relaci kolem 3000,-CZK najdeš minimálně 10 typů. SONY moc nevěřím, jsou hodně profláknutí tím, že jsou cenově výš než konkurence = ve stejné kvalitativní třídě jsou dražší = ve stejné cenové kategorii jsou na tom hůř s kvalitou a komfortem. Rozhodně se vyhni "pseudoznačkám" jako je CLARION, SENCOR, TESLA (made by TESCO...) - to jsou ty nejhorší shity na jaké můžeš natrefit.

V každém případě si dej pozor na záměnu přívodů s trvalým napájením a spínaným napětím od spínací skříňky (15 a 30 - žlutý a červený drát) - Škodovka to nevímproč má obráceně než zbytek světa, když se to nepřehodí na ISO, rádio si po vypnutí klíčku nepamatuje naladění a nastavení. A taky si překontroluj, jestli i v případě použití nekoncernového rádia bude mít napájení předzesilovač v patce antény - myslím že ještě první Octy to měly vedené stejně jako Feli zvláštním drátem podél anténního svodu, teprve později (Fabule už určitě) se začaly osazovat antény napájené přímo po svodovém kabelu - koncernová rádia mají potřebný napájecí člen (napájecí výhybku) už vestavěný, k nekoncernovým je ho pak potřeba doplnit. Spotřeba zesilovače je asi 40mA, je proto potřeba tento přívod napájení k anténě zapojit až za spínací skříňku, aby to při vypnutém motoru zbytečně nevyžíralo baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem jich několik na stole měl. Proto CLARION v této cenové kategorii NE. Jen pro příklad - moderní autorádia i v té nejnižší cenové třídě ladí syntézou kmitočtu - u Clarionů je doposud běžné ladění otočným kondenzátorem = není možné používat předvolby, stabilita takového naladění je podobná výrobkům "značky" FIRST Austria, nakupovaným v 90. letech na Mexiko-platzu a v podobných lokalitách. O stabilitě a otřesuvzdornosti CD přehrávačů raději mluvit nebudu - přeskoky v reprodukci už při přejetí běžného kanálu mne přesvědčily. A o "zavedené" značce bych raději nemluvil - stačí se podívat, co se stalo se značkou THOMSON (a nejen s ní) v průběhu let. Snaha ušetřit za každou cenu, likvidace evropských výrobců východoasijskou konkurencí a následným pohlcením nebo pouhým odkoupením JMÉNA za výhradním účelem prodeje na evropském trhu...

Termín "autohifi" pak už nekomentuju vůbec - buď se můžeme bavit o zařízení pro vytvoření zvukové kulisy v automobilu, nebo o Hi-Fi - dohromady to ale není možné (snad s výjimkou na míru zkonstruovaných a počítači odsimulovaných sestav například značek Harman/Kardon nebo Bang & Olufsen pro vozy značek Maybach, Bentley, Rolls-Royce, Bugatti...).

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Clarionů je doposud běžné ladění otočným kondenzátorem = není možné používat předvolby...

Chceš povedať, že Clarion si nedokáže uložiť viac staníc (frekvencií) do pamäte? Keď môžeš, tak to podrobnejšie vysvetli, lebo takto je to poriadne zavádzajúce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš povedať, že Clarion si nedokáže uložiť viac staníc (frekvencií) do pamäte? Keď môžeš, tak to podrobnejšie vysvetli, lebo takto je to poriadne zavádzajúce...

Je to tak, jak říkáš, Iwhy - a ber to jako moji zkušenost, někdo může mít jinou. Napsal jsem, kterým značkám se ZATÍM dá věřit a ty, kterým JÁ už nevěřím. Přišel za mnou člověk, že chce na autorádiu CLARION naladit předvolby, že ho má nové a že v návodu to není. Dal za něj (údajně) 2500, měl od něj všecko, evidentně novou krabici, nějaké papíry, redukci na ISO - popis i obrázky seděly, jenže na rádiu bylo ladění "nějak tuhé" a tlačítka se šipkami nahoru/dolů a vpravo/vlevo jen přepínala vlnové rozsahy a "programy" předvoleného ekvalizéru, na CD pak prováděla skok po skladbě (nahoru/dolů bez funkce). Když jsem vzal šroubovák a rádio vytáhnul z palubovky a otevřel, našel jsem levnou celoplastovou CD mechaniku určenou evidentně do nějaké spotřebky na PC a na malé destičce vlevo vzadu vstupní díl pro rádio - a s osičkou ke knoflíku ladění dopředu... Přitom to rádio mělo odnímací panel a znakový displej na něm... Další zážitek - "200W zesilovač CLARION" neutáhne subovou tubu - po demontáži jsem vevnitř našel zesilovač se 70W integrovaným obvodem (TDA1562Q). Prostě pro mne už tato značka není zárukou aspoň nějaké kvality. Stejně tak se vyhýbám koupi jakéhokoliv přístroje autoozvučení, který má na krabici nápis obsahující "P.M.P.O.", "digital amplifier" nebo "high energy capacitor". Kdo aspoň trochu rozumí analogové elektronice mi dá za pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alpine můžu doporučit a určitě nebudu sám, tato značka patří mezi jedny z nejlepších co se dá vůbec sehnat! A již nahoře zmiňovaný Clarion patři také mezi tu lepší třidu alespon co se týká vyšších modelů. Tak Alpine a máš klid, třeba Alpine CDA-105Ri ;)

Pokud se chcete dozvědet víc o autohifi a jaké vybrat rádio, jaké jsou dobré rádia, repráky, zesilovače, atd. stačí si pročíst několik témat na www.autohificlub.cz a hned bude vědět více! Autohifi je dosti velká alchimie, pokud od toho očekáváte dobrý zvuk a nespokojíte se jen s obyčejným rádiem a jedním párem reproduktorů. Pro sestavení dobré zvukové spustavy je potřeba mít hodně znalostí a zkušeností. Opravdu doporučuji navštívit forum autohiclub.cz sám jsem také začínal a tam jsem nasbíral spoustu užitečných rad a informací což mi velmi pomohlo při realizaci mého zvuku v autě.

a za tento výrok: Rozhodně se vyhni "pseudoznačkám" jako je CLARION, SENCOR, TESLA (made by TESCO...) - to jsou ty nejhorší shity na jaké můžeš natrefit. - to by tě asi ukamenovali na autohificlubu, zařadit mezi tyto značky Clarion!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar: cece nevim s jakymi modely od clarionu mas takovy zkusenosti. ja osobne mam DXZ 389 RGU a nemam problem s ukladanim stanic. prijem radia je zhruba stejny jako na predchozim radiu ( PIO 4100), prehravani z CD je taky bez problemu. zvuk nemuzu posoudit, pac jsem se zmenou radia dal predek na zesik. v kazdym pripade jsem i na jiz zminovanem webu AHC cetl clanek o radiich, ktery resil jestli Alpinku, Pio nebo Clarion. a vyslo z nej, ze Clarion se zvukove vyrovna jak Pio tak Alpinam, ale ze za to plati vzhledem, ale zase lepsi cenou...

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomas 81: jde jeste o to, jestli planujes casem treba predni repra na zesik nebo basak nebo jestli chces jenom vymenit radio. pokud jenom origo repro a treba casem basak tak bych volil asi tuto alpinku nebo tohoto clariona.. ale ten clarion je jak pest na oko, takze bych asi zustal u te alpinky.

vyhl bych se radium za 2000. kdysi sem mel nejakyho sencora a byla to opravdu hruza. jak radio, tak prehravani CD. popremyslej treba taky nad nejakym bazarovym kouskem bud ze SH fora nebo OC fora nebo na AHC foru. sezenes tam kvalitni ikdyz starsi kousky za rozumnou cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...musel jsem si to 2x přečíst abych něco nepřehlídl... ;)

...clarion jsem dělal zrovna dnes...CZ209EG...18 FM předvoleb...ale žádný otočný kond. jsem nenašel.Ten jsem používal akorát u krystalky v 70letech ;)

...ptát se na kvalitu zvuku u clarion je jako se u Ferrari ptát na jízdní vlastnosti... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No po desiatich rokoch mi mechanicky dosluzilo moje Clarion DXZ818RMP.

V svojej dobe to bol prvy Clarion co vedel MP3, mal a ma krasny design a kvalitny displej aj materialy.

Vtedy stalo nieco vyse 30000,- vtedajsich slovenskych korun.

Mechanicky znamena, ze som pri rvani krabice na predne sedadlo urval klbik co drzi a sklapa predny panel.

Hladam jeho 1DIN nastupcu.

Musi mat BT s kvalitnym A2D2 profilom a aj AUX(je jedno ci predny alebo zadny).

Ine poziadavky nemam.

Snad ak by vedel prehravat akekolvek video subory ci uz z DVD alebo CD alebo USB tak sa nenahnevam a vyyuzijem monitory v aute.

Nie som audiofil a mam rad ak veci vydrzia desat rokov.

Mate nejake odporucania, popripade dobre skusenosti s A2D2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...