Přejít na obsah

Cisteni interieru


l79

Doporučené příspěvky

Měl bych skromný dotaz jakým přípravkem čistíte čalounění.Mám v O2 combi Elegance černou látku,myslím zvanou Onyx a potřeboval bych vyčistit pár šmouh,které se tam objevily.Koupil jsem si čistící prostředek ve spreji(pěnu) Škoda,ale výsledek nestojí za mnoho.Poradí někdo co je lepší,samozřejmě myslím také nejjednodušší než nechat čistit čalounění?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych skromný dotaz jakým přípravkem čistíte čalounění.Mám v O2 combi Elegance černou látku,myslím zvanou Onyx a potřeboval bych vyčistit pár šmouh,které se tam objevily.Koupil jsem si čistící prostředek ve spreji(pěnu) Škoda,ale výsledek nestojí za mnoho.Poradí někdo co je lepší,samozřejmě myslím také nejjednodušší než nechat čistit čalounění?díky

Já jsem před časem použil na jeden menší flek čistič , mám dojem od firmy Tectane (je to tekutý čistič s rozprašovačem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych skromný dotaz jakým přípravkem čistíte čalounění.

Na velkých benzínkách nabízí přípravky od různých firem, já užívám ArmorAll na textilie ale myslím, že je to úplně jedno co si koupíš funguje to všechno.Pokud máš na sedačce mastný flek pomůže jej vyčistit perchlorethylen.Kdyby bylo úplně nejhůř sundat potah ze sedačky a vyprat to ve vlažný vodě s nějakým přípravkem na černý látky.Myslím, že se to jmenuje Woodlight Black.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych skromný dotaz jakým přípravkem čistíte čalounění.Mám v O2 combi Elegance černou látku,myslím zvanou Onyx a potřeboval bych vyčistit pár šmouh,které se tam objevily.Koupil jsem si čistící prostředek ve spreji(pěnu) Škoda,ale výsledek nestojí za mnoho.Poradí někdo co je lepší,samozřejmě myslím také nejjednodušší než nechat čistit čalounění?díky

máš vysavač s funkcí praní na koberce?..já ho mám,koberce už doma nemám,čili ho používám už jen na auto..přišel jsem an to v době Octavie I,interiér béžová bamboo,kde ti udělala flek i čistá voda,či sako...normálně se to neboj vyprat(máš-li čím),není to moc pracné,za dobu schnutí a ježdění si dej do auta nějaký potah(já mám Aral potah do servisů) a nech i přes noc pootevřená okýnka(maličko)...uschne to 100% cca. do 3 dnů,stojí to za to(i bez alergenů a spol.),i když vypadají tmavá sedadla čistá,nejsou,to mi věř...někdy to zkus.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych skromný dotaz jakým přípravkem čistíte čalounění.Mám v O2 combi Elegance černou látku,myslím zvanou Onyx a potřeboval bych vyčistit pár šmouh,které se tam objevily.Koupil jsem si čistící prostředek ve spreji(pěnu) Škoda,ale výsledek nestojí za mnoho.Poradí někdo co je lepší,samozřejmě myslím také nejjednodušší než nechat čistit čalounění?díky

No já bych na to vzal kyselinu a až uvidíš tu kovovou kostru sedadla , tak máš vyčištěno . lollollol

Né teď vážně vždycky jsem koupil něco v hypáči a ono to fungovalo . Většinou nějakou pěnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píše Deny, nejlepší je to vyprat. Výhoda je v tom, že to je opravdu čistý a špína je ve vysavači, na rozdíl od šmudlání různými přípravky, kdy to zpravidla jen rozmažeš a zatřeš hluboko do látky. Nevýhoda mokrýho praní je ovšem ta, že strhneš tu vrchní impregnaci a špina se pak na látku chytá ještě víc. Proto bych to mokrou cestou čistil pouze v okamžiku těsně před prodejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za nějakých pár let provozu bude ta impregnace stejně pryč, protože třeba já jsem se za ty 3roky tolikrát v sedačce spotil, že už tam nic bejt nemůže....

také si to myslím..když je to auto nové,prát to nemusíš-je to čisté...čím je starší,tím špinavější sedadla jsou a tím méně impregnace tam je... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak píše Deny, nejlepší je to vyprat. Výhoda je v tom, že to je opravdu čistý a špína je ve vysavači, na rozdíl od šmudlání různými přípravky, kdy to zpravidla jen rozmažeš a zatřeš hluboko do látky. Nevýhoda mokrýho praní je ovšem ta, že strhneš tu vrchní impregnaci a špina se pak na látku chytá ještě víc. Proto bych to mokrou cestou čistil pouze v okamžiku těsně před prodejem.

Já bych to mokrou cestou neriskoval pokud tam máš vyhřívání sedaček. Spousta lidí si to takhle zničila. To vím od kámoše ze servisu. Výměna je potom v servisu dost drahá, pokud si ty dečky neumíš vyměnit sám. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to mokrou cestou neriskoval pokud tam máš vyhřívání sedaček. Spousta lidí si to takhle zničila. To vím od kámoše ze servisu. Výměna je potom v servisu dost drahá, pokud si ty dečky neumíš vyměnit sám. :feve:

mokrou cestou jsem nemyslel zvrhnout na to kýbl vody, pochopitelně. Když to děláš vysavačem musí to za ním zůstávat jen lekce vlhký a ne mokrý, jak houba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mokrou cestou jsem nemyslel zvrhnout na to kýbl vody, pochopitelně. Když to děláš vysavačem musí to za ním zůstávat jen lekce vlhký a ne mokrý, jak houba.

Já vím že ne kýblem, ale ne všechny vysavače jsou tak dobře seřízený, aby ty trysky to tak rozprašovaly aby to bylo akorát. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to mokrou cestou neriskoval pokud tam máš vyhřívání sedaček. Spousta lidí si to takhle zničila. To vím od kámoše ze servisu. Výměna je potom v servisu dost drahá, pokud si ty dečky neumíš vyměnit sám. :feve:

když už nic jiného,i po téměř 3 letech= asi tak 5x práno to bylo naprosto v pořádku(i s vyhříváním sedadel)...navíc nékaždý blázen si kupuje světlý vnitřek,proto to stačí vyprat jednou za x-let.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak - stačí dodržet zásadu, že na černý sedačky používat jenom černou špínu a na béžový béžovou. Mám tam taky dva fleky a tak nějak se mi do toho nechce. Bojím se, že začnu s flekem jako pětikoruna a budu muset udělat komplet tapecírunk abych to sjednotil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak - stačí dodržet zásadu, že na černý sedačky používat jenom černou špínu a na béžový béžovou. Mám tam taky dva fleky a tak nějak se mi do toho nechce. Bojím se, že začnu s flekem jako pětikoruna a budu muset udělat komplet tapecírunk abych to sjednotil ...

Kamarád dělá na ruční myčce, tak mi vždycky dá nějaký přípravek od firmy Mafra, ředí se to s teplou vodou, pak rozpračovačem jemně nastříkám sedadla a interiér (postupně po malých plochách ) něchát 5 minut působit a pak vlhkou svědskou utěrkou krouživými pohyby pořádně vytřu. A je to i na černém interiéru kurevsky poznat, o střešním světlém tapecu ani nemluvím, je to pak vše jako nové. Stojí to sice nějaký čas ale je to pak hezky čistě, A togo vordelu co je v autě, několik kýblům na propírání té švédské utěrky za čištění jednoho auta je jen důkazem. Takže jak tady někdo psal černé sedadla nejsou za pár měsíců černá, ale černou šedá od špíny. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád dělá na ruční myčce, tak mi vždycky dá nějaký přípravek od firmy Mafra, ředí se to s teplou vodou, pak rozpračovačem jemně nastříkám sedadla a interiér (postupně po malých plochách ) něchát 5 minut působit a pak vlhkou svědskou utěrkou krouživými pohyby pořádně vytřu. A je to i na černém interiéru kurevsky poznat, o střešním světlém tapecu ani nemluvím, je to pak vše jako nové. Stojí to sice nějaký čas ale je to pak hezky čistě, A togo vordelu co je v autě, několik kýblům na propírání té švédské utěrky za čištění jednoho auta je jen důkazem. Takže jak tady někdo psal černé sedadla nejsou za pár měsíců černá, ale černou šedá od špíny. :)

to tě sice té povrchové špíny zbaví,nc-méně je to to,o čem se tady bavíme=na pophled sice čisté,ale tu špínu zatlačuješ do sedadla...vysavač ti to vše vycucne.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...