Přejít na obsah

Xenony a skusenosti


yetifan

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych stastnych majitelov Yetikov - vybavenych xenonami...

Prosim, napiste vase postrehy a skusenosti s nimi - obzvlast ma zaujima rezim natacania AFS v navaznosti k rychlosti... Spolupracuje to aj s dazdovym senzorom?

Ako doplnok - oplati sa priplatit za Corner funkciu hmloviek? Da sa nastavit, aby zbytocne nesvietil cez den?

Dik

YetiFan

post-43420-096027100 1281117565_thumb.jp

Editováno: , autor: yetifan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim vsetkych stastnych majitelov Yetikov - vybavenych xenonami...

Prosim, napiste vase postrehy a skusenosti s nimi - obzvlast ma zaujima rezim natacania AFS v navaznosti k rychlosti... Spolupracuje to aj s dazdovym senzorom?

Ako doplnok - oplati sa priplatit za Corner funkciu hmloviek? Da sa nastavit, aby zbytocne nesvietil cez den?

Dik

YetiFan

Xenony na Yetíkovi mám (tři týdny) a podle mne jsou mlhovky v corner funkcí zbytečné. Samotné xenony osvěcují prostor za zatáčkou pěkně. Nevím, co je myšleno režimem natáčení v návaznosti na rychlost, ale osvícení protoru za zatáčkou je dostatečně rychlé (v rychlostech od 30 do 60 km/hod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ja si s timhle dovolim nesouhlasit, pokud jsou xenony funkcni a dobre nastavene, ze se do toho nikdo nehrabal, tak podle me neoslnuji a je lepe videt... ;)

mam origo skodovacke xeny v OII a moje auto neoslnuje (co mi rekli jini lide) ale treba me deprimujou auta s motorkem svetel na kolecko, kde nekdo si je dal nahoru kdyz auto koupil a od te doby to ma porad stejne, nalozeny, vylozeny atd. pak je videt kulove - o HID radsi ani nemluvim :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si s timhle dovolim nesouhlasit, pokud jsou xenony funkcni a dobre nastavene, ze se do toho nikdo nehrabal, tak podle me neoslnuji a je lepe videt... ;)

mam origo skodovacke xeny v OII a moje auto neoslnuje (co mi rekli jini lide) ale treba me deprimujou auta s motorkem svetel na kolecko, kde nekdo si je dal nahoru kdyz auto koupil a od te doby to ma porad stejne, nalozeny, vylozeny atd. pak je videt kulove - o HID radsi ani nemluvim :aggressive:

Tiez sa k Tebe pridavam, pretoze ak niektore oslnuju, tak su to tie dorabane "lacne" cez internet kupovane... System "DoDo"...

Original v protismere svieti vyrazne jasnejsie, ale neoslnuje... preto je to drahsi spas pri nakupe, a myslim, ze aj na prevadzku. Ale vidiet cyklistu o 15 m skor je k nezaplateniu, nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim po case xenonakov...

Dufam, ze vam sluzia k spokojnosti, ale ak nie, menil uz niekto vybojku? Asi len v servise, ze? A co ten spas stoji? Mate uz niekto skusenost?

Dik za info

YetiFan

Zatial ziana reakcia na otazku vymeny vybojky... To fakt drzia tak dlho bez poruchy? Nikto este nemenil?

;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jakou mají životnost, ale na mém stávajícím autě je mám už 3 roky a žádný problém. To auto stále jezdí - takže xenony svítí denně už 3 roky.

:palec2:

To je fajn, lebo mne - kupodivu predajca polozil otazku, ci to naozaj chcem - ze nie len nakup, ale aj servis (vymena) je znacne draha... ale nekonkretizoval sumu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak xenonová výbojka pak stojíí cca 5 - 7 tis. Ale neznám nikoho, kdo by ji měnil. To mně potvrdil i servis, do kterého jezdím. Ještě se nesetkal se spáleným xenonem. Takže asi tak :

Navíc s funkcí denního svícení, kdy xenony nesvítí, bych už životnost xenonů vůbec neřešil.

Editováno: , autor: Džanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2:

To je fajn, lebo mne - kupodivu predajca polozil otazku, ci to naozaj chcem - ze nie len nakup, ale aj servis (vymena) je znacne draha... ale nekonkretizoval sumu...

Mení sa to ako H7 jednoduchá výmena. Je tam výbojka d1s a dá sa bez problému kúpiť okolo 40 €. Je to aj v príručke len mňa by skôr zaujímalo ako sa mení žiarovka v smerovke v prednom svetle. V serviske sa píše že zverte odbornému servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak xenonová výbojka pak stojíí cca 5 - 7 tis. Ale neznám nikoho, kdo by ji měnil. To mně potvrdil i servis, do kterého jezdím. Ještě se nesetkal se spáleným xenonem. Takže asi tak :

Navíc s funkcí denního svícení, kdy xenony nesvítí, bych už životnost xenonů vůbec neřešil.

Já měnil xenonovou výbojku na O po 6 letech provozu. Cena 5.800.-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 roky provozu a 200 tis. Km, výbojky původní. Mám přímé srovnání mezi OII s xenama a projektorama, denně mezi nima přesedám. Xenony (i po 200 tis, dobouchaný lampy, atd.) naprosto jasně svítí líp než projektory s lampama v lepším stavu (120 tis. a novýma NightBreaker žárovkama.

jinak co se týká oslňování od protijedoucích aut, mně nejmíň vadí origo xena, pak klasika halogeny. Nejhorší jsou HIDky v obyč parabolách. Takové magory bych být namístě PČR okamžitě zastavoval, a mastně flastroval, pokud ne přímo zavírat za obecné ohrožení

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 roky provozu a 200 tis. Km, výbojky původní. Mám přímé srovnání mezi OII s xenama a projektorama, denně mezi nima přesedám. Xenony (i po 200 tis, dobouchaný lampy, atd.) naprosto jasně svítí líp než projektory s lampama v lepším stavu (120 tis. a novýma NightBreaker žárovkama.

jinak co se týká oslňování od protijedoucích aut, mně nejmíň vadí origo xena, pak klasika halogeny. Nejhorší jsou HIDky v obyč parabolách. Takové magory bych být namístě PČR okamžitě zastavoval, a mastně flastroval, pokud ne přímo zavírat za obecné ohrožení

:palec2::palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...