Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

já jsem to přidělal přímo na pojistku stěračů (o té jsem totiž věděl, že má proud po otočení klíčku) normálne jsem ten drát dal k tomu od stěračů z té strany jak se strká pojistka tak, aby se dotýkal jen jedné strany pojistky.. tou jsem ho tam zadělal a už 2 měsíce takhle jezdím :D nerozumím totiž tomu, jak bych si mohl udělat další místo na tempomat v pojistkové skříni. Resp vím že na jednu stranu bych dal ten kabel od tempomatu ale nevím co má být na té druhé straně, která je s tím kabelem spojená pojistkou a ani nevím, kde se nechá koupit taková ta "vložka" nebo co to je do které sepnes ty kabely zezadu a zepredu do toho soupnes tu pojistku mam tam totiz jen ten plast..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávam si dokopy náradie na namontovanie toho tempomatu a chcel by som sa spýtať - na volant mi treba takýto "vonkajší" dvanásť hran M12

8533074-orech-1-2-xzn-m12-naradi-tona-1354-m12-klice-a-hlavice.jpg

alebo práve treba "vnútorný" ?

A na torxové šróby mi stačia len T20 a T25?

Dík!

Ano na volamt ten co je zobrazený M12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myslíte, že je využitelný tempomat ve fabii 1.9 SDI? Nevím, zda 47kw zvládne držet rychlost třeba do kopců apod..Mám na mysli rychlosti do 140 kmh. Pokud někdo z vás už tempomat s tímhle motorem má, dejte mi pls vědět, jak to fachá a jestli to má cenu kupovat;-)

Jinak přemýšlím, jak tempomat drží rychlost když jedu z prudkého kopce? Nebo v tomto případě auto zrychluje pokud to neubrzdí motorem?

Díky!!!

Edit:

Vím, že do fabie 1.9SDI lze namontovat tempomat, ale zajímají mě zkušenosti Vás, kteří ho v autě s tímhle motorem máte. Jedna věc je, že ho lze funkčně namontovat a druhá je, jestli motor je schopen danou rychlost stabilně udržet a aby při jízdě do kopce neměl plyn "na podlaze" a auto stejně zpomalovalo, protože zkrátka chybí výkon. To by pak šla spotřeba asi dost nahoru a užitek tempomatu by vlastně nebyl, kdyby to v každém druhém kopci neutáhl..

Takže mě zajímá zkušenost Vás, co tempomat máte v 1.9 SDI. Udrží Vám tempomat danou rychlost bez problémů i do kopce? Má cenu si tempomat do fabie 1.9 SDI domontovat? (danou rychlostí myslím povolenou rychlost na dálnici 130kmh)

Díky!!!

Já ho měl ve služebáku a pohoda. Jen to chce samozřejmě cit. Je to motor na hranici a tak se to musí brát. Ten motor ač je slabší tak "umí" v rámci možností držet rychlost. Co jsem jezdíval Prahu z Pv tak jsem to nahrnul na tacho 140, cvak a odcvak jen při nejnutnějším nebo se to vyplo při zmačknutí spojky nebo brzdy.Ty nejprudší kopčáry jsem to vypnul a netrápil ho,ale od Jihlavy ten táhlý za 112tým to jelo s přehledem i při pozorování aktuální spotřeby. Mám pocit že jak šel na 14 litrů přetláčené tak toho nechal a rychlost padala.Je.li to číslo jiné, už je to 3,5 roku.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

mam Fabii 1.2 40kW, koupena 11.2004, byl by nekdo ochotny a schopny mi v okoli Prahy zjistit, zda pro ni jde pouzit tempomat..Zde v diskuzi nekdo pise ze v pohode, nekdo ze to pro tento motor nejde..Predem diky

Myslím, že to tu je někde napsáno, sám se podívej jakou máš řj. Podle toho budeš vědět zda ano, či nikoli. Hledej 6Q0, 6Q1, 6Q2 pokud se nepletu.. a trochu to tu počti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem si udělal radost a namontoval tempoš 1.2 HTP 40KW, první kilometry maximální spokojenost.... to že se to komplet dá stihnout za hodinu považuju za nesmysl dělal jsem to minimálně 3 hodiny z toho cca 15 min jen 2 zdrhovky kolem volantové hřídele (na brzdu). a to se takovou prací živim.. možná jsem to dělal moc poctivě ale i tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem si udělal radost a namontoval tempoš 1.2 HTP 40KW, první kilometry maximální spokojenost.... to že se to komplet dá stihnout za hodinu považuju za nesmysl dělal jsem to minimálně 3 hodiny z toho cca 15 min jen 2 zdrhovky kolem volantové hřídele (na brzdu). a to se takovou prací živim.. možná jsem to dělal moc poctivě ale i tak..

zajimalo by mne, co vse si menil, sam mam Fabii po faceliftu s timto motorem a o tempomat bych mel dost zajem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kod motoru BMD, prostě poface, jinak jsem neměnil vůbec nic před 14 dny jsem rozdělal dekl abych viděl na komfortku nebo co to je a tam bylo 6Q1 plyn je el. ovládanej v serii a na to že to funguje od 45KW jsem nebral v potaz protože to nevidim jako směrný, takže jsem obědnal a namontoval, a můžu jenom doporučit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...