Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

to all: mate jiz nekdo vypozorovano, o kolik usetrite timto stylem sviceni? (ledkama) ... da se to vubec vypocitat nejak .. nebavme se o vypalenych parabolach ...

a o tom ze led zarovky jsou nesmrtelne ... jsem daval ledky do sadrosovyho podhledu doma (kupovano ve spec. velkoobchode s elektromaterialem a po ani ne roce odesly resp. prestalo par tech desticek ledkovych svitit, nastesti v zaruce vsechny vymenily cca 15 ks)/ predtim jsem tam mel halogeny (trochu jina svetla) ale ty se vypalovali a dokonce doslo k popraskani sklicek ... :)

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

imho ja zatim nemam, ale dost me vytaci lidi kteří je mají a za snížené viditelnosti nepřepínají ... třeba na dálnici během deště za autem hulan vody že není videt (to já běžně zapínám i mlhovky abych byl videt, aby to do mě nějakej pirát nenapálil) a oni v klidku si jedou na denni v levým pruhu ... :)

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta úspora paliva se dá vyjádřit obyčejnou trojčlenkou. Při svícení předepsaným osvětlením je spotřeba asi170W. Při svíceni světly pro denní je spotřeba asi10W. Teď je potřeba zjistit kolik má kW dané auto a je to. Je víc než jasné, že úspora cca 160W v 50-100kW je míň, než zanedbatelná. Výsledek se bude počítat v mililitrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta úspora paliva se dá vyjádřit obyčejnou trojčlenkou. Při svícení předepsaným osvětlením je spotřeba asi170W. Při svíceni světly pro denní je spotřeba asi10W. Teď je potřeba zjistit kolik má kW dané auto a je to. Je víc než jasné, že úspora cca 160W v 50-100kW je míň, než zanedbatelná. Výsledek se bude počítat v mililitrech.

 

to bych tedy řekl, že takto jednoduché to nebude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno to jsou kraviny a ekologie na ruby.

Jakoby ty LED-ky vyrostly na stromě, ale ony se musí taky vyrobit a pochybuji, že ekoligičtěji než žárovka.

Životnost 10000 h? Ano, možná, ale ne ty za 300,- Kč/pár od vietnamců, takže jen produkce dalšího odpadu a ne neproblémového.

Další věc, že to (denní svícení) nikdo neumí používat, viz příspěvek výše o svícení za snížené viditelnosti.

Takže za mně: Pojem "denní světla" neměl vůbec spatřit světlo světa. Svítit ve dne, ano, ale klasickými světly.

Když vidím ty LED proužky (zde je další problém, denní světlo mám mít činnou plochu 20 cm2, takže ty proužky to nesplňují ani náhodou), co v každá druhá LED problikává a každá třetí zdechla úplně, musím se jen smát.

Nejen, že to tomz autu nepřidá, jak si jeho majitel mylně myslí, ale je ještě víc k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt si někdo myslí, že nějakých 0,15 kW rozdílu v příkonech jednotlivých světel bude nějak výrazně zaznamenatelné když se bavíme o motorech výkonů od 50 do (no buďme při zemi) 150 kW, které rozpohybovávají hmotu těžkou od 1 do 2 tun?

To stačí jen trochu lehčí/těžší noha na plynu a okamžitě je jedno jestli svítíte 10 nebo i 500 Watty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono totiz, me nejde nejak o snizeni spotreby, jen tak me to proste zajima ... to ze zapinam manualne i pres den svetla to si clovek zvykne a kdyz zapomene vetsinou kazdy protijedouci auto te problikne, obcas i policajti, jednou me i staveli a jen rekli ze sem nesvitil, nic z toho nedelali ... :)

 

jinak k tem ledkam, at si rika kdo chce, ze je to ucinejsi atd, mně ale přijde, že prostě svítí jen malinkatá část auta naproti potkavackam, kde je rozvicena daleko vetsi plocha auta a tak je to auto videt lepe, nemam problem se zrakem, ale obcas ty auta s mini led fakt videt nejsou ze neco sviti a navic jsou i umisteny uplne jinde nez klasicky svetla ...

 

a mozna je to tim ze jsme zdegerovany uz, drive se jezdilo pres den bez svetel a nikomu nam to nevadilo, ted buzerujem kazdyho kdo si je zapomene zapnout a problikavame ho jak zbesily ... :))) si vzpominam kdyz jsem byl ve Francii nekdy v r.2003 a svitil, tak na me blikali ze sem blazen proc svitim ... :)) oni tam nesvitili ani navecer kdyz uz skoro nebylo videt, ale az kdyz byla tma ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám přesně tyto ale jen 3 na každé straně. Je to F1rs a mám je v mřížkách vedle mlhovek. Myslím, že to nejméně hyzdí předek auta. Zapojení je mezi + po klíčku a + parkovaček přes odpor 15 ohm 6W a je všechno v sérii, protože všechny originální měniče rušily příjem slabších stanic na rádiu.

Editováno: , autor: misumi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...