Přejít na obsah

100 W žárovky


Jurajus

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Ja jsem si do Octavky koupil radsi Narva s 30% svitivosti navic. Nechci to resit nekdy blokovou pokutou s policaty a menit to pri kazde technicke na ty co tam maji bejt.Takze to neni predpisove a hned kazdy pozna ze mas v parabole zarovky s vetsim W vykonem.

Takze taky te nekdy muze nekdo sprdnout ci dat do kokosu za to zes ho oslnil a tim jsi ho oslepl.

Takze si radsi kup ty homologovane a ty co se smí.

Muze se ti rozteci parabola ale spise ten konektor , ktery drzi zarovku za patici. Ma se to chladit vzduchem, takze kdyz svitit tak jet a ne stat. Chladit a chladit.Zalezi jeste jaka mas svetla. Zda cira nebo ne. Takze cira maji plast kdezto ta druha varianta ma sklo. Nevim tod vse.

Ja z auta nechci nikdy delat tuning, takze davam vse origo a schvalene. ahojky a kdyztak pis na davidecek19@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych řekl že nejde o Watáž ale o seřízení. pokud budou dobře seřízený 100W tak je to 100x lepší jak neseřízený 50W/55W origo.

Tato polemika tu byla několikrát i ohledně xenonů.

já mám 100 W na dálkový a patice se netaví a palst se nekroutí.

pokud budeš mít zoxidovany kontakty s přechodovym odporem tak ti patice zhoří i u origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz asi 9 let pouzivam Osram 80/100W. Nejdriv na Felicii a ted na Octavii.

Sviti to o poznani lip. Vzdy si ale "vyhraju se serizenim svetel, takze na me jeste nikdo neblikal.

Myslimsi take, ze treba policejni hlidka to nema moznost na silnici poznat, zase takovy rozdil to neni. Na technicke si toho taky nikdo nevsiml.

Ale opakuju, je to o kvalitnim serizeni svetel a pouzivani regulace pri zatizeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasný, že mě nejde o oslňování ostatních na silnici. Přikláním se k názoru, že ten, kdo má špatně seřízená světla oslní více, než bych oslnil já. Jen mi šlo o to, jestli mi nevyhoří kabely. Kámoš je totiž má v Oplu a je to radist jezdit ve tmě. A nikdo na něj nebliká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz asi 9 let pouzivam Osram 80/100W. Nejdriv na Felicii a ted na Octavii.

Sviti to o poznani lip. Vzdy si ale "vyhraju se serizenim svetel, takze na me jeste nikdo neblikal.

Myslimsi take, ze treba policejni hlidka to nema moznost na silnici poznat, zase takovy rozdil to neni. Na technicke si toho taky nikdo nevsiml.

Ale opakuju, je to o kvalitnim serizeni svetel a pouzivani regulace pri zatizeni.

To je super rozdíl to není, ale používáte je to mi nedává loguku :/

Jen mi vysvětlete osobně jsem byl u seřizování světel mojí firemní Fabia Praktik jezdím často v noci a úložný prostor mám naprosto prázdný! ve světlech žárovky Osram. Auto by tedy mělo být podstatně lehčí než klasický kombík a světe div se na 30km cestě potkám tak půl tuctu impotentních hovad co oslnujou jak prasata a ještě si musí zablikat jede přece proti nim auto s lepšíma světlama :angry:

Jedinné řešení je: na zablikání nebo rozsvícení dálkovek reaguju tak že mu cuknu volantem do středu vozovky jsem přece oslnen a nic nevidím!!! účinnější řešení proti hovadům se světlama do nebe nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě ty 100W žárovky vybily baterii za provozu? Tak to sis myslím spletl watáž. Tys měl určitě 1000 W proto i zhořela ta elektroinstalace.

Nesplietol, bolo to fakt tak, ale mal om aj prídavné tiež 100 W, po tejto skúsenosti som ich musel ale vymeniť na 50 W. Chyba bola tiež v zapojení, prídavné dialkové svetlá nešli cez samostatné relátko. Ale teraz ma už takéto veci netrápia, našťastie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už jsem u oslňování, voni světla u fábky jsou taky super.......voslňujou jako kráva..... :angry:

To je pravda, v kolone sviticich Fabku poznam na 99,9%, nejak to nevychytali :(

Jinak mam taky silnejsi zarovky, ale jen 55/100W, takze na potkavaci normalni, stejne vic nevyuziju a na dalky to sviti jako blazen a jeste bile, takze to si chrochtam. Nic mi nikdy neschorelo, ani se nepokroutilo a pouzivam je uz nekolik let. Tusim, ze Elty. Do mlhovek delaj H3 100W, ale to sem si netrouf, pac by se to asi v realu ani moc nevyuzilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz asi 9 let pouzivam Osram 80/100W. Nejdriv na Felicii a ted na Octavii.

Sviti to o poznani lip. Vzdy si ale "vyhraju se serizenim svetel, takze na me jeste nikdo neblikal.

Myslimsi take, ze treba policejni hlidka to nema moznost na silnici poznat, zase takovy rozdil to neni. Na technicke si toho taky nikdo nevsiml.

Ale opakuju, je to o kvalitnim serizeni svetel a pouzivani regulace pri zatizeni.

To je super rozdíl to není, ale používáte je to mi nedává loguku :/

Jen mi vysvětlete osobně jsem byl u seřizování světel mojí firemní Fabia Praktik jezdím často v noci a úložný prostor mám naprosto prázdný! ve světlech žárovky Osram. Auto by tedy mělo být podstatně lehčí než klasický kombík a světe div se na 30km cestě potkám tak půl tuctu impotentních hovad co oslnujou jak prasata a ještě si musí zablikat jede přece proti nim auto s lepšíma světlama :angry:

Jedinné řešení je: na zablikání nebo rozsvícení dálkovek reaguju tak že mu cuknu volantem do středu vozovky jsem přece oslnen a nic nevidím!!! účinnější řešení proti hovadům se světlama do nebe nevidím.

Nechci slovickarit, ale nepsal jsem, ze to neni rozdil.

Psal jsem, ze to neni takovy rozdil, aby to mohla policie poznat na silnici.

A to je rozdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...