Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,

 

prosím jakou hodnotu ledky použít pro změnu osvětlení na tlačítku vyhřívání skel (místo toho oranžového) použil sem toto:

 

http://www.gme.cz/led-3mm-cyl-red-30mcd-130-p518-049

 

a nesvítí. Ještě jsem našel tuto a po napájení jen problikne a nic:

 

http://www.gme.cz/led-3mm-2ma-g-p511-200

 

tak prosím o korekci parametrů té ledky.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fabii. odpor tam nikde neni ale tezko se bude do toho vypinace dodelavat, neni tam ani misto ta LED 3mm zelená; 35°; 3,5 mcd; 1,8 V; 2 mA  jen po zapnutí pokaždé problikne ale nesvítí..

 

Jakou by jste teda doporucil + ten odpor...díky

Editováno: , autor: Marťa33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez odporu ti to sviti nebude, leda bys sehnal LEDku na 12V. Zkousel sem to a jinak to nejde, a svitit to jinak nebude, LEDky se znici. Ja tam daval SMD odpory, ktery se tam vejdou.

 

3mm LED se tam vejde, jen se musi upravit pouzdro. Na 1,8V dat 510 ohm odpor. Proud LEDky je predpokladam 20mA a ne 2.

Editováno: , autor: Pitrs2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proud LEDky je predpokladam 20mA a ne 2.

Ne-e, záleží na konkrétním typu, jsou 2-ou miliampérové.

@Marťa33:

Odpor razistoru spočítej pak 12/proudledky (napětí ve V a proud v A) a dej pak nejblížší vyšší v řadě. S úbytkem na LED-ce se nezabývej. Už tak počítáš s 12 V a ne se 14-ti a odpor dáváš vyšší než vypočítaný, tak to pak ve výsledku bude good.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano sice existuji ledky i s takhle malym proudem, ale moc je nevidam. Proto s nima nepocitam, Bezne pouzivam LEDky s 20mA po celym aute. Na 2mA mi to vychazi asi 5,1kOhm (odpor 5,6?), no, asi to bude slusne topit...

 

Wojnar: jak mate ted v 3nci? Odpoledne tam vyrazim, tak jestli si mam pribalit i retezy .:-D

Editováno: , autor: Pitrs2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurá svítí:-) celej problém byl v tom, že jsem netušil, že ty origo ledky budou na 12V jelikož 3mm 12V jsem nikde zatím neviděl takže mě tam každá jiná ani svítit bez odporu nemohla:)

 

Jak to ještě bude prosím o osvětlení knoflíků na topení, ventilátor apod. Předpokládám že budou stačit SMD 1206 3.3V 20mA 110mcd?Jsou tam nějaké SMD odpory? Snad není potřeba měnit i ty

Editováno: , autor: Marťa33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Na 2mA mi to vychazi asi 5,1kOhm (odpor 5,6?), no, asi to bude slusne topit...

 

Wojnar: jak mate ted v 3nci? Odpoledne tam vyrazim, tak jestli si mam pribalit i retezy .:-D

Topit? Právě naopak.

Při 2 mA a 5k6 to dělá 0.0224 W, desetinu výkonu než při 20 mA a odporu 560 (odhadem) :)

Ztrácíš na něm stejné napětí, ale proud jim teče desetinový.

 

 

V Třinci?

Kosa, ale ještě nesněží.

Ale to už asi víš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz pro ty co maj šikovne ručičky.. měnil jsem podsvit na bilou a všude kde je dioda přímo před čudlíkem tak to svití krásně - jasně ale u těch spínaču na palubce - výhřev okna, sedaček, ASR a nádrže tak tam ta dioda jen osvětluje někde z boku a vůči těm ostatním to vypadá dost blbě když vše svítí krásně jasně a uprostřed palubky o 40 % méně.. všiml jsem si ale že pár lidi to tu má tak že jim to svítí uplně stejně jak třeba climatronik a nebo el. ovl. oken ... jak toho docílit ? diody používám 9000mcd což svítí dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

prave ze sem debil tak potrebuju radu kluci prosim.uz sem z toho v prdeli.

 

EDIT:

stacilo by foto zhasnuty desky z ty rosviceny to neni videt prosim moc.

 

EDIT2:

Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem. to sem celej ja.

Editováno: , autor: Wojnar
Že jsi "v prdeli" neznamená, že budeš spamovat fórum jedním příspěvkem za druhým!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, málokdo fotí desku zhasnutou, potřebuje se pochlubit jak mu to svítí v nové barvě. Mezi zhasnutou zelenou nebo modrou není žádný rozdíl, proto to nikdo nefotí.

 

Budeš muset počkat až zas někdo bude měnit LED-ky a vzpomene si a vyfotí. Ještě taky za předpokladu, že před tím si přečetl toto vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, zapoj to na stole, minus multimetru dej na minus a plusem hledej prvni plosku na ktere bude plus. Pak tam pripajej LEDku (plusem na plus) a pokracuj v hledani. Je jich vzdy nekolik v serii, takze bez toho mezikroku s pajenim to nepujde poradne promerit - leda najit prvni plus, na druhou plosku pro diodu pripojit svorku multimetru a prozvaneckou/merenim odporu hledat plosku, ktera je s ni spojena. To bude plus pro dalsi diodu. A to stale opakovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...