Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám dotaz na místní borce, kteří předělávali už řadu aut. Já osobně jsem předělával pouze komplet interiér mé RS 2x RS budíky + 1x RS budíky s maxidotem. Na první budíky jsem použil bílé LED SAMSUNG v pouzdře 3528 - čili dle mého názoru stejné pouzdro jaké měly originál diody. 2 RS budíky jsem zkusil ty LED v pouzdře 1206 z GME (lépe se pájí než 3528) V čem je ale problém. Po cca půl roce, se mi při vypnutém zapalování a třeba i zamknutém autě, začínají náhodně slabě rozsvěcovat jednotlivé LED v podsvětlení budíků. Začíná to slabě, jen např jedna LED pak se to postupem času zesiluje a přidívají se ostatní LED.

 

Moje teorie, proč se tomu tak děje: Dochází k pustupnému zničení - proražení LED diod, protože do nich jde vyšší napětí, než by mělo.  Je to podle mě tím, že tyto nové  bílé (1206 z GME) LED mají mít pracovní napětí DLE datasheetu kolem 3V, což bude zřejmě méně než měly staré zelené LED. (Bohužel jsem neměřil). Budíky mám teď v takové fázi, že mi soustavně z akumulátoru berou cca 10W! Což mi vybije baterku ani ne za dva dny, a to i přesto, že jsem odpojil pojistku napájení budíků při vypnutém motoru (jako nouzové řešení, abych vůbec nastartoval) Zřejmě poškozené LED propojí nějaké cesty v budících a ty pak dělají neplechu..

Setkal jse někdo s podobným problémem? Pokud ne, předpokládám, že spolu s LED měníte i jejich odpory. Může se o tom prosím někdo trochu více rozepsat? Nebo mám problém někde jinde? Prolém je, že se mi takto zachovaly již druhé RS budíky :-( Jsem z toho celkem nešťastný :-(
 

 

Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám na pájení plyn. Místo kalafuny mam pajeci pastu.

No, ta doba by seděla změny teploty, že bys možná měl někde studěňák... Původní zelené LED jedou na cca 2,2-2,5V, takže pokud tam dáš 3V LED tak je to v pohodě i bez výměny odporů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no pájecí pastu používám taky. Asi mi nezbyte, než ty budíky vytáhnout ven, rozebrat a skouknout. Problém je, že nevím co vlastně hledám. Všechny diody svítí, při zapnutých světlech nikde nic v podsvícení neproblikuje, akorát prostě při vypnutém zapalování ty LED jemně svítí. jako by do nich šel nějaký malinký zbytkový proud odněkud. Ale říkám si odkud sakra? Vždyť po vypnutí zapalování, tam žádný proud nemá jít kudy.. A pak ten nesmyslný odběr v klidu těch cca 10 W... Vytáhnu je ven a mrknu na ně... Možná je znovu prohřeju ty LED.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Já dával tyto 1200mcd: http://www.gme.cz/le...-120-p960-071/. Nejdřív jsem tam všude dal 3mm bílou (LED dioda; dif. pouzdro ¤ 3mm bílá, 1300mcd; 3039D), ale měly odlišnou barvu a jas, tak jsem použil nakonec tu SMD PLCC2 diodu. Je pravda, že to svítí dost, ale mám regulaci osvětlení přístrojů, takže si to v noci stáhnu je to OK. Ve dne je to naopak super.

3000-10000mcd je strašně moc.

attachicon.gifDSCF3072.jpgattachicon.gifDSCF3067.jpg

Ahoj, co toje za hezký dekor středového panelu Octavia I a výdechů, pěkná barva. Kde se to dá sehnal. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Presny typ asi nesezenes, leda od nekoho na lince ve VDO/Continental. Co jsem tak pochopil, tak si to automobilka nechava vyrabet na zakazku pro sebe. Vyrabi to OSRAM, ale ztravil sem nekolik mesicu zjistovanim, objednavanim podle katalogu OSRAMu, ale zadny nebyly stejny jako original.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tezko sehnat, je kupa typu, subtypu, ty se pak rozdeluji do skupin ( BINu ) - je to kumst najit, ale ty co prodavam jsou OK, take jsem musel hodne hledat a zkouset. D

EDIT:

A jeste doplnim, je dulezite delat cele auto z jednoho druhu a jedne varky diod, jedine tak bude 100% stejna intetnzita a odstin barvy ...

Doplňuj do příspěvku!

radegast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ajy tip ste davali ako mne nejde ani o to aby to bol presne ich  dioda ale aby to nebylo do oči aby cez den to nebolo skoro vobec vidno a cez noc tak v pohode 
Tak ak mi možte dat vase skusenosti dakujem
Lebo som skusal jedni modre ale to bolo strasne a nechcem teras kupovat 10 tipov bielych diod a skusat ktora je naj ked to už niekto iny robil a nasiel tu spravnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj.
Kdybyste měl někdo v Brně a okolí zájem, můžu kompletně změnit barvu podsvětlení budíků, palubovky, rádia...
Mám k dispozici i samotné diody... Nějaké tu nabízí i Danikd, ale já jsem volil mnohem menší svítivost (tím ale nechcu říct že nabízí nevhodné, jen na můj vkus bylo 150mcd u bílých diod dost).
Není problém dodělat i osvětlení nástupního prostoru, podsvit kliček ap...
Případný kontakt do SZ, dík :)

post-87265-0-60409600-1462778401_thumb.j

post-87265-0-08342600-1462778405_thumb.j

Editováno: , autor: Keyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si zareagovat :

 

1) Ma prezdivka je danikd, ne proboha danykd :)

2) Jak jsi poznal ze u tech mych ( nehlede na to ze nabizim v PLLC2 3 druhy bile ) je 150mcd hodne? Pokud vim, pred cca 3 tydny jsi me psal, vyptaval  jsi se co a jak okolo diod, delal jsem ti nabidku na Ledky, ale nevzal jsi je ...Bohuzel take u LED a obzvlaste bile barvy je svitivost ( v mcd ) jednim z parametru, muze byt rozdilna od svetelneho toku ( v mlm ), do toho se motaji dalsi parametry ...

Nechci ti nijak kazit "ksefty", me je ostatne jedno kolik toho prodam, nezivi me to, ale psat, ze mi neco "nesedi", kdyz jsem to ani nevidel a pred mesicem jsi ani nevedel jak to ma "sedet"  :kol-18:

 

Hodne uspechu ...

 

danikd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...