Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Ahoj, promin, prezdivku uz sem opravil wink.png


Povedlo se me sehnat par SMD diod ve vic svitivostech (60-450mcd), vcetne tech 150mcd, tak jsem testoval. Chtel jsem hlavne vyzkouset svit v praxi. 


Nakonec me sedelo jen ty pod 100mcd, jinak bych si vzal od tebe v tom pouzdre PLCC2. S tim se urcite lip manipuluje..


Samozrejme krome svitivosti zalezi i na teplote barvy a uhlu svitu. Proto pisu ze kazdy podle vkusu. Urcite tim nechcu rict, ze tvoje sviti prilis smile.png


Mam pripadne foto s obema diodama na porovnani, ale nejlepsi je samozrejme videt to na zivo a posoudit co komu sedi.


Nabizim je i na prodej, protoze objednat jsem jich musel minimalne 1000ks, tak jich mam ted zasobu biggrin.png


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
O vikendu jsem si trochu pohral s LEDkama s ruznyma svitivostma.

Prikladam par fotek ruznych barevnych kombinacich a intenzit, pro predstavu a porovnani.. ;)

 

 

Barvy a intenzity:

 

1. Modra

2. Cervena, original Volkswagen

3. Zelena, original Skoda

4. Bila, 85mcd, 7.500K 

5. Bila, 85mcd, 6.500K

6. Bila studena, 50 mcd

7. Bila, 150mcd

post-87265-0-43728500-1463990863_thumb.j

post-87265-0-40502000-1463990864_thumb.j

post-87265-0-40651100-1463990865_thumb.j

post-87265-0-40923700-1463990866_thumb.j

post-87265-0-41468600-1463990867_thumb.j

post-87265-0-40957100-1463990868_thumb.j

post-87265-0-05369200-1463990869_thumb.j

Editováno: , autor: Keyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,
tak jsem se rozhodl pro změnu a oživení interiéru dvou O1.

Problém byl sehnat diody, běžně prodávané bílé smd diody mají svítivost 2000-8000mcd což je hrozně moc. Hledat vhodné rezistory, tak aby jas byl ideální se mi nechtělo. Naštěstí danikd prodává LED s ideálním jasem a bílé LED s ideální teplotou. Vřele doporučuji a zároveň ještě jednou děkuji!  :palec2:

Ukázky: první starší O1 (modro bílá) a druhá novější O1 (zeleno bílá). Zatím jen budíky na zbytku interiéru stále pracuji :D

 

!modrá.jpg

!zelena.jpg

Editováno: , autor: Enamtide
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 21. 8. 2005 at 14:08, Vaša napsal:

Displej se mi podařilo jemně odehnout. Problém byl velikost LED smd i kontaktů na ně. Na obr jsou LED z budíků a z rádia.

LED.JPG

Jaký mají název ty malé led ty jedny jsou smd1206 a ty druhé menší děkuji

 

Editováno: , autor: Petr cer.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velke jsou PLCC2 a male jsou velikosti SMT ... Nutno pouzit pro cele auto SMT, respektive jeden druh, jinak nikdy nebude stejny odstin a intenzita ...Nekde se vejdou i velke PLCC2 na misto SMT, chce to jen sikovnejsi ruku ... nekdy se to tam bohuzel nevejde a je nutno pouzit vsude SMT... coz neni problem, jsou anrozdil od 0805, 1206 trosku vyssi, dela se  snima dobre jako s PLCC2 ... oboje mam v origo Osramu... Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, danikd napsal:

Velke jsou PLCC2 a male jsou velikosti SMT ... Nutno pouzit pro cele auto SMT, respektive jeden druh, jinak nikdy nebude stejny odstin a intenzita ...Nekde se vejdou i velke PLCC2 na misto SMT, chce to jen sikovnejsi ruku ... nekdy se to tam bohuzel nevejde a je nutno pouzit vsude SMT... coz neni problem, jsou anrozdil od 0805, 1206 trosku vyssi, dela se  snima dobre jako s PLCC2 ... oboje mam v origo Osramu... Dan

Díky za radu já jsem právě už napájel všude smd 1206 bílé takže tet musím sehnat smt s tím že tam bude jiná svitivost? Sou to ony ty malinke

http://www.gme.cz/led-0805-cool-white-60-130

Editováno: , autor: Petr cer.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jestli se ti na misto tech puvodnich malych SMT z radia vejdou ty 1206+ ktere uz jsi dal jinde ... co to je za radio, pripadane posli foto tistaku ... 0805 das v pohode, prace s nima krapet horsi ... a ty z GME bych nebral ani 1206 ani 0805, hrozne rozdily v kvalite serii, obcas v poho, obcas sracky - uplne jine parametry, brzy odchazely, ... to si to radsi objednej v cine za zlomek ceny. Kdyz jsem delal podsviceni, take jsem s tema z GME bojoval, pak uz me to nebavilo, tak jsem si zacal shanet sam a ty take prodavam ...

Co je tom tedy za radio?

Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, danikd napsal:

Zalezi jestli se ti na misto tech puvodnich malych SMT z radia vejdou ty 1206+ ktere uz jsi dal jinde ... co to je za radio, pripadane posli foto tistaku ... 0805 das v pohode, prace s nima krapet horsi ... a ty z GME bych nebral ani 1206 ani 0805, hrozne rozdily v kvalite serii, obcas v poho, obcas sracky - uplne jine parametry, brzy odchazely, ... to si to radsi objednej v cine za zlomek ceny. Kdyz jsem delal podsviceni, take jsem s tema z GME bojoval, pak uz me to nebavilo, tak jsem si zacal shanet sam a ty take prodavam ...

Co je tom tedy za radio?

Dan

To je klimatizace a za kolik je prodávas že bych je koupil od tebe  

 

Editováno: , autor: Petr cer.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vidim, muj prispevek byl odeslan jeste predtim :) Ve FL klima jsou samo SMT diody ... 1206 do Climatronicu das ... jen to chce trosku pevnjesi ruku ...

Jinak by to chtelo zlepsit to pajeni ... Ta spodni led, kulicka cinu v reflektoru ( zakrouzkoval jsem cervene ), obzvlaste v tech zlutych difusnich reflektorech rado meni barvu, dale modre zakrouzkovany pajeny spoj je adept na studenak, chce to lepe, jinak budes brzo blikat :)

LED.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, danikd napsal:

To vidim, muj prispevek byl odeslan jeste predtim :) Ve FL klima jsou samo SMT diody ... 1206 do Climatronicu das ... jen to chce trosku pevnjesi ruku ...

Jinak by to chtelo zlepsit to pajeni ... Ta spodni led, kulicka cinu v reflektoru ( zakrouzkoval jsem cervene ), obzvlaste v tech zlutych difusnich reflektorech rado meni barvu, dale modre zakrouzkovany pajeny spoj je adept na studenak, chce to lepe, jinak budes brzo blikat :)

Koupím na kompletní interiér včetně těch rohových jak jsou na ovládání zrcátek 

No to pajeni hrůza učím se to a musím to zlepšit a ty prodávas ty diody že bych od tebe koupil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

tak i já sem se pustil do změny podsvícení :) .. chtěl sem všechno jen decentní, takže sem nekombinoval barvy, jen jsem někde použil více svítivé LED (z fotek to neni moc vidět, ale více svítí ručičky a třeba i kolečko u radia)...

každopádně všechny led a rady poskytl DANIKD a já mu za to tímto děkuji a můžete mrknout na výsledek ;) 

IMG_20161106_203409.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...