Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ještě se zeptám. Začal jsem měnit za bílé ledky. A i na nejnižší jas to parád dost svítí. Zatim jsem vyměnil jenom ledky v ovládání všech oken u řidiče. Nemáte někdo tip jak vytvořit delší chod regulátoru. Aby bylo dosaženo nižšího napětí ? Přes den mi i vyhovuje plný jas. Jde mi jen o spodní hranici. 

I když tam to možná bude regulovaný proudově. Tak mě prosím někdo zasvěcenější opravte :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo o tom jsme se dokonce možná i učili. No tak tam to pujde docela těžko :/ To kuchnu a uvidím co s tím pujde udělat. 

Jak jsem vyměnil ty ledky v ovládání oken u řidiče, tak jedna slabě svítí. Prohřál jsem celou desku. Celou jsem jí vyčistil a furt ta svině svítí. Svítí ta na podsvětlení ovládání okénka spolujezdce. Četl jsem že pomaha k tomu hodit paralelně odpor. Ale nevím :/ 

 

Edit: Tak to vypadá že jsem použil špatnou pájecí pastu a ta i po zaschnutí zustává vodivá. Takže rozebrat vyčistit a uvidím :) 

 

Jinak jak že se mění to otočení barev na displejích?  Chápu že se musí ta polarizační folie sundat a nalepit obráceně. To znamená že si musím koupit kousek folie a pak jí na to zkusit přikládat různýma způsobami, až dosáhnu požadovaného výsledku ?  

 

Editováno: , autor: manoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš jako - slabě svítí i když má být podsvícení vypnuté (vypnutá parkovací i potkávací světla, otočený klíček v zapalování)? Když jsem zkoušel LEDky s velmi vysokým jasem, tak neustále lehce svítily. V noci to bylo i zřetelně vidět.

 

No a pokud, jak píše danikd, je tam opravdu PWM regulátor (nestudoval jsem co tam je :D), tak některé neuměly regulovat střídu až do krajů, tzn neuměly 0% a 100%. Tím by se to vysvětlovalo. Na LEDkách s velkým jasem to pak je vidět. A v tomhle případě by pomohl dolnopropustní filtr (který tam tedy evidentně není), rezistor sériově k LED a kondenzátor paralelně (o vhodných hodnotách). Ale tohle vše zdá zbytečné a složité, doporučuji jiné diody, například od danikd. Vizuálně je jas prakticky stejný, jako původní zelené podsvícení a není s tím žádná dodatečná práce a výsledek fakt super.

 

K těm LCD. Žádnou další fólii nepotřebuješ. Odřízne se původní a ta samá se otočí a přilepí druhou stranou. Víc fólií je už na škodu. To odřezávání opravdu opatrně s trpělivostí, není až tak těžké to LCD zničit. A barva toho LCD je pak tmavě modrá s bílím textem (pozadí nikdy nebude černé).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri pouziti pajeci pasty opatrne, opravdu se stava ze muze zustut residuum v podobe malych cinovych kulicek, chce to poradne ocistit nebo ji nepouzivat. Misto ni klasickou trubickovou pajku s nejakym fluxem, nejlepe v peru, pro pohodlnou aplikaci. Plne dostacujici ... 

Editováno: , autor: danikd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem tam bílé led na 3,6V. A svítí fakt krásně.  To problikávání fakt zpusobila pájecí kapalina. Vzal jsem čistič na brzdy bez acetonu a líh a celý jsem to vydrhnul a paráda :) 

Je fakt že ty ledky budou asi superjasné. Ale zase mi to vyhovuje přes den.

Jinak děkuji za to vysvětlení s tou folii. Škoda jen že to pozadí nebude černé. 

Tu regulaci budu muset nějak domyslet. Chtěl bych jenom bílé podsvícení. Nejsem moc zastáncem modré červené a pod. Hold konzerva :D 

Jinak díky že se mnou máte trpělivost :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže. Včera jsem kuchnul ten regulátor s je to vážně hruzostrašný.  Nejsem si uplně jist jestli by šel ten chod prodloužit. Bohužel jsem si to nenafotil. Blbec. Ale viděl jsem fotky rozebraného z fabie. Jsou tady na foru. Zkopíroval jsem ho z tohoto tématu:

 A vypadá to dost podobně. Musely by se ty odporové dráhy. Což by bylo asi dost náročné. Ted mě napadlo místo toho napájet klasický trimr s větším rozsahem. Ale zase nevim jak by na to reagoval IO :/ 

Jako nejjednodušší se mi zdá dát tam přepínač a tím by se předřadil před regulátor stabilizátor např. na 6V. 

post-25487-1229186496.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...