Přejít na obsah

Zimni pneu - kdy prezout?


lukasx

Doporučené příspěvky

Ha, tak objeveny na mém kdysi-oblíbeném shopu MICHELIN Alpin A4 - 205/60 R16 96H tl XL... cili zadny kompromis ;) ted jeste nejake hezke disky a pak radostne na zimni tankodromove silnice ;) jinak ty Mikovy 215/60 by mi prisly uplne nejlepsi, ale v tomhle rozmeru ted neni dostupne prakticky nic :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Speciální řetězy pro 4x4 jsem asi ještě neviděl, ale možná že existují, nedělal bych si z toho ale hlavu, jinak u čtyřkolky se řetězy dávají na přední, nebo zadní nápravu nebo na obě narozdíl od předohrabů :kol-31:

Cituji návod k obsluze :

Platí pro vozidla s náhonem na přední kola

Sněhové řetězy mohou být montovány pouze na přední kola.

Platí pro vozidla s pohonem na všechna kola

Sněhové řetězy na předních kolech mohou být používány shodně u vozidel s náhonem

na přední kola. strana 211, „Platí pro vozidla s náhonem na přední kola“.

Pro zvýšení trakce (záběrové vlasnosti) je technicky přípustné použití řetězů i na zadní

nápravě (tzn. na přední i zadní nápravě současně) pro následující kombinace disků a

pneumatik:

Velikost disku Hloubka zálisu Velikost pneumatik

6J x 16 50 mm 205/55

7J x 16 45 mm 205/55

6J x 17 45 mm 205/50

Technicky přípustné je použití řetězů jen na zadní nápravě pro tyto standardní kombinace

disků a pneumatik:

Velikost disku Hloubka zálisu Velikost pneumatik

7J x 16 45 mm 215/60

7J x 17 45 mm 225/50

i použití řetězů současně na přední i zadní nápravě je max. rychlost omezena na 50 km/h.

Používejte pouze sněhové řetězy, jejichž články včetně zámků nejsou větší než 12 mm.

ed jízdou se sněhovými řetězy sejměte kryty kol.

Dodržujte odlišná národní zákonná ustanovení týkající se max. povolené rychlosti

vozidla se sněhovými řetězy a dále omezení max. rychlosti vozidla dané výrobcem

sněhových řetězů.

POZOR!

Dodržujte pokyny uvedené vmontážním návodu výrobce sněhových řetězů.

Upozornění!

i zdolávání úseků bez sněhu musíte řetězy sejmout. Na těchto úsecích by omezovaly

jízdní vlastnosti, poškozovaly pneumatiky a rychle se ničily.

Poznámka

Doporučujeme používat sněhové řetězy ze Škoda originálního příslušenství.

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Tome, tak jsem si v duchu říkal, že to budeš ty, kdo hned zareaguje! Jsi moc hodný. Návod jsem si přečetl, měl jsem na mysli spíš něco jako osobní zkušenost. Moje řetězová praxe na čtyřkolce se rovná nule. Moc Tě zdravím a ještě si počkám na další reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já s řetězy na čtyřkolce vlastní zkušenost nemám , jen bez a pravověrní čtyřkolkáři by ti asi napsali,že čtyřkolka řetězy nepotřebuje nebo,že na čtyřkolku řetězy nepatří,nechtěl sem tě učit číst návod a ani poučovat,proto jsem tam z návodu okopíroval ty rozměry pneu aby si někdo kdo nasadí na zimu širší pneu a na ně řetězy neorval v rejdu podběhy u prahů, no osobně si myslím,že bych je dal zkusmo dozadu, až je auto 4x4 náááááhodou bude potřebovat tak si zabere zadkem ..

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...