Přejít na obsah

Zimni pneu - kdy prezout?


lukasx

Doporučené příspěvky

Zdravim,

mam uz porizene zimni pneu na Yetiho a premyslim kdy prezout.

Uz bych diky teplotam prezu (dneska -1,5)l, ale ceka me 3000km po evrope (Belgie, Holandsko, Nemecko...) po dalnicich na konci rijna.

Problem je, ze tam je v planu i Svycarsko a pass v 2500mnm.

Opravdu se rozhoduju, jestli to ojeti zimaku za prezuti stoji. Mam ctyrkolku.

Co myslite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych taky klidně už přezul, ale autosalon a leasingovka v jednom, mě po telofonátu, že bych rád přezul s ohledem na ranní teploty, utnul s tím, že je brzy a stačí to až na konci října, že nechtěj, aby se jim zimáky sjížděly ... takže já mám s přezutím jasno he,he kol11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci leasingu je i uskladnění letních a zimních sad kol. Pokud bych už zimní sadu měl, tak jim to je zřejmě jedno. Jenže já mám Yetiho od července a zimní sadu kol mi leasingovka ještě neobjednala, takže nemám co přezout. A dle nich je ještě čas a sadu mi objednají a přezují až na konci října ... tak jest a tak bylo řečeno ... hawk :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jen cekam na jak mi dorazi horovost, jde se pro ne. Mam je uz objednany. Vidim to na pondeli. Me se to vymstilo. Asi pred tremi lety jsem to odkladal a jel na Slovensko uz nevi jestli to byl konec rijna. Ale pri odjezdu bylo tkhle krasne jako dnes. Tak jsem doufal, ze to vydrzi. Ale pri zpatecni ceste za Brnem byl snich a ja jel na Zdar a ke vsemu byla objistka po nejakych polnackach kde bylo asi 5-10 cm snehu. Mel jsem pekne sevreno. V aute se klepali zimou jen ja byl mokrej az na pr... A nakonec jsem dostal hodiny i kdyz jsem brzdil jen motorem. Tocil jsem se v protismeru, ale nastesti nic nejelo. A az ve Zdare na pume meli retezy. Takze od te doby kupuju lepsi gumy a vcas prezouvam i kdybych mel zimaky sjet za jednu sezonu. Furt je to levnesji nez rozbity auto.Nebo huba.

Editováno: , autor: zzdeny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja bych taky klidně už přezul, ale autosalon a leasingovka v jednom, mě po telofonátu, že bych rád přezul s ohledem na ranní teploty, utnul s tím, že je brzy a stačí to až na konci října, že nechtěj, aby se jim zimáky sjížděly ... takže já mám s přezutím jasno he,he kol11

Jak se může někdo ptát v autosalonu na takovýhle kraviny, nechápu. Máme přeci uvedeno v názvu rasy homo sapiens :wallbash::wallbash::wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se může někdo ptát v autosalonu na takovýhle kraviny, nechápu. Máme přeci uvedeno v názvu rasy homo sapiens :wallbash::wallbash::wallbash:

Já se neptal, to jsi špatně pochopil :) Já jim oznámil, že chci přezout. Jenže firma, která provozuje autosalon je zároveň i leasingovka. Takže tam u nich naše firma auta přes jejich leasingovku pořídí, pak je tam v jejich servisu servisuje a celá flotila tam má i uskladněný sady kol (letní/zimní). A protože Yeti ještě žádnou zimní sadu od leasingovky nedostal, tak se můžu stavět třeba na hlavu, protože není co přezouvat :) A oni jako majitelé auta rozhodli, že tu sadu dostanu až na konci října, nic vív nic míň. Prostě se jim to zdá ještě zbytečný. Nemůžu tam jít a něco si násilím vynucovat. Prý kdyby se zhoršilo počasíí, tak to vyřeší hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se neptal, to jsi špatně pochopil :) Já jim oznámil, že chci přezout. Jenže firma, která provozuje autosalon je zároveň i leasingovka. Takže tam u nich naše firma auta přes jejich leasingovku pořídí, pak je tam v jejich servisu servisuje a celá flotila tam má i uskladněný sady kol (letní/zimní). A protože Yeti ještě žádnou zimní sadu od leasingovky nedostal, tak se můžu stavět třeba na hlavu, protože není co přezouvat :) A oni jako majitelé auta rozhodli, že tu sadu dostanu až na konci října, nic vív nic míň. Prostě se jim to zdá ještě zbytečný. Nemůžu tam jít a něco si násilím vynucovat. Prý kdyby se zhoršilo počasíí, tak to vyřeší hned.

Sorry za moji reakci, neznám pozadí tohoto příběhu, ale stejně to nechápu. Už nechci odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si hnusny opakovaci papagaj :D

Mam objednane presne to iste.

Dunlop SP WS 3D 205/55 R16 94H

Dezent RE 7x16 ET40

:)

:)) Soráč, naštěstí mám trochu jiné rozměry, tak alespoň něco :)

Jinak důvod proč zrovna dunlopy? Byly za super cenu a v tech se objevovaly pravidelně mezi 3 nej, jinak zkušenosti jsem s nima nikdy neměl. Původně jsem teda chtěl Goodyear UG7, ale ty se bohužel v 17tkach nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám přezuto na Dunlop Winter Sport 3D 225 50 R17 :p a jak už jsem psal, mám s tímto typem dobré zkušenosti.

jezdí na nich i Audi A8 4,2TDI a řidič je takový závodník, a je spokojený.

Takže já doporučuji

Mám koupeny ve stejným rozměru:) máš foto jak to vypadá na autě? já budu přezouvat až v úterý příští týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prezouvam az v utery. Ale kola uz jsem videl. No jsem zvedav zda nebudu litovat. Bude to na 16. Nekdo tu psal ze to je auto o 2 cm nizsi. Ale uz jsem to mel objednane. A kdyz jsem se dival na na 215/60 na 17 tak to by bylo min o 4000 vic. Takze at uz zacne mrznout a chumelit. Chci uz testnout 4x4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...