Přejít na obsah

Zimni pneu - kdy prezout?


lukasx

Doporučené příspěvky

Bal by som sa toho 91T...

Pevnosť niekde úplne inde ako 94/95/97/99 H/V

Proč by jses bál toho 91 T ???

Při tomto je maximální nosnost 1 pneumatiky 615 Kg, maximální rychlost 190 km/h a to myslim že bohatě stačí. 190km/h nejezdim ani na letních.

I v pneuservisu mi potvrdil že stačí a pochválil mi také že jsou super.

Jinak letní jsem měl R16 215/60 a teď ty zimní R16 205/55. Auto se tak asi o 2cm snížilo. Možná jsem měl koupit asi o něco vyšší profil.

A tachometr mi ukazuje tak o 5-7km/h větší rychlost než kolik je skutečná. Brána podle rychlosti km/h na navigaci.

Zkusim nějaké foto sem dát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdim převážně jen po městě 70% 20% okrsky a 10% dálnice a stim co najezdim za půl roku a stim mym hlemýždím tempem nepočítám že bych je měl roztrhat. a když by se měla o něco roztrhat tak nikdo nepozná jestli by to ta pevnější taky vydržela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky podobné dilema, nakonec jsem "pro klid duše" :) koupil Nokiany WR G2 205/55 R16 94H - ale v "Návodu k obsluze" str.228 se doslova píše toto:

Můžete použít zimní pneumatiky z nižší rychlostní kategorie za podmínky, že nepřekročíte přípustnou maximální rychlost této kategorie, i když max. rychlost v technické dokumentaci vozidla je vyšší. V případě překročení max. rychlosti dané rychlostní kategorií pneumatik by mohlo dojít k jejich poškození.

Ohledně použití pneu s nižším hmotnostním indexem (T) se nikde nic nepíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Tak co obuvate uz je tu tolko tych rozmerov.Podla predajcu sa moj yetos narodil 11.10 ,tak co chvila bude doma.Pisete tu 205/55,215/55,215/60 vsetko 16.

Já měl na Yetíkovi original 215/6/R16 značky GOODYEAR , zímní jsem si objednal 205/55/R16 - Nokian .......v techničáku jsou povolené i další rozměry....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co obuvate uz je tu tolko tych rozmerov.Podla predajcu sa moj yetos narodil 11.10 ,tak co chvila bude doma.Pisete tu 205/55,215/55,215/60 vsetko 16.

Já měl na Yetíkovi original 215/6/R16 značky GOODYEAR , zímní jsem si objednal 205/55/R16 - Nokian .......v techničáku jsou povolené i další rozměry....jinak bral jsem ty zimány přímo tam kde jsem kupoval Yetiho , byla to akce guma+plechový disk se slevou 10% z ceníku ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...co myslíte, index nosnosti 92 by mohla být ještě skousknutelná záležitost nebo se to bude moc "žvejkat"? Prostě ty jedny micheliny nejsou pořád k dispozici v požadované nosnosti (205/60 16"). Nechtěl jsem tak úplně úzká a malá kola, ale s tou správnou nosností (93, 94, 95) se mi nepodařilo sehnat nic v použitelném termínu dodání+ceně.... jinak je ssamozřejmě dobrá poznámka, že pojišťovny se chytají všeho, co je trochu jinak - a taky jít na technickou kontrolu s těmito pneu by nemuselo dopadnout dobře....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem Tuláka v lednu. Výběr zimních pneu v té době moc zrovna velký nebyl a tak mám Nokian 205/60 R16 H 96XL. Vím že nejsou v TP, vím, že na TK budu muset přezout na letní, bourat snad nebudu, ale ten rozměr jsem chtěl a nokiany v podstatě také. Nejsou o nic hlučnější než současné letní Goodyear.

Nosnost + zpevněná patka – byla to nabídka prodejce – kup čtyři, zaplať v hotovosti a dostaneš 96XL za cenu 92….a nakonec nelituji. Nemám rezervu, jen lepící sadu a po té, co jsem vymetl ve velké rychlosti docela velikou díru a nic se nestalo už se nesnažím za každou cenu se vyhýbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajisté jsi chtěl napsat, že ty gumy by měly vydržet nástrahy našich cest. :palec2:

Tankodrom vidím z okna, párkrát jsem tam byl, jednou dokonce i s Trabantem a tam, pokud ti v díře zůstane jen kolo, tak si můžeš pogratulovat, ale spíše ti v nějaké díře zmizí celé auto. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...