Přejít na obsah

Ostřikovač zadního skla - problém


dakule

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

závada bude možná mnohem jednodušší. Nejspíš je rozpojená hadička, která vede kufrem po levý straně. Je třeba sundat plasty v kufru a odkrýt to i s tím kobercem. Leze se k tomu blbě, tak to nejdřív otestuj tak, že budeš delší dobu držet páčku zadního ostřiku, aby bylo čerpadlo v činnosti. Pokud je jen rozpojená hadička, začne ti vytékat voda z levýho podběhu.

Díky moc za radu. Jsem se s tim trápil asi půl roku a teď jsem to opravil během hoďky.

V kombiku jsem musel vyndat i rezervu - tam jsou tři šrouby co držej ten zadní plast co je kolem zámku pátých dveří. Po jejich odšroubování jsem to vycvaknul hrubou silou - je tam asi 6 nacvakávacích spojek. Jen pozor aby se neulomily. Po odmontování tohodle plastu se mi odkryl šroubek držící boční plast. Druhej šroubek je schovanej uvnitř takovýho toho černýho držáku na gumycuky/síť na zavazadla nebo na co to je. Je na tom taková krytka co se musí vycvaknout malym šroubovákem a pod ní je šroubek. Pak už jde plast taky odstranit, protože už drží jenom na jedný nacvakávací spojce.

Po odstranění tohodle plastu se odkryjou 2 nebo tři šroubky držící koberec - ty vyšroubuješ a pak už jde koberec shrnout a dostat se k hadičce.

Samotná spojka hadičky je pod kobercem mezi drátama k zadímu světlu. Je to zhruba 15 cm pod světlem a 10 cm dopředu.

Snad tenhle stručnej návod někomu pomůže. Sám jsem se pěkně zapotil, když jsem se bál, že jsem něco utrhnul a rozbil. Dopadlo to ale všechno dobře a ostřikovač stříká :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim kolegove,

chtel jsem se jen optat, jak vam funguje zadni ostrikovac.

Predni se krasne rozstrikuji po celem okne, ale zadni ne. Triska tam sice je videt, ale proud vody z ni ma sice "tlak", ale je soustredeny do souvisleho proudu a nerozstrikuje se.

Prijde mi to trochu divne, protoze aby se voda dostala na plochu okna, musim se striknutim trefit do protipohybu sterace, aby se voda po skle rozlila.

Je to tak v poradku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím vás.

Já se zeptám jeslti někdo má stejný problém jako já... U kombajna mi praská 3 brzdové světlo kolem ostřikovače. Mám ho tam asi necelý rok a je to už druhé světlo co tam mám, to minulé mi uplně odešlo po stejném problému. Prostě od toho výstupku ostřikovače se rozlejzá pavouk do všech možných stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Pozdravujem,

mne zase trochu vody vychádza z ostrekovača, ale nie až na sklo. Pri striekaní počujem výrazný zvuk striekania v palubovke, ako by to priamo do palubovky striekalo a na to pri ľavej nohe šoféra začne stekať voda. Takže to bude vpredu uvoľnené.

Prosím o radu ako sa k tomu dostanem, najlepšie ak je aj obrázok.  :help:

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Ahoj vsem,

 

Taky mi nekjde zadni ostrik na o 2 combi

 

Motorek ok, v kufru citit ostik, pri delsim pouziti ostrikovace mokra spodni cast tesneni dveri.

Vim i kde, prelomila se hadicka v tom husim krku mezi karoseri a dvermi kufru.

 

Takze ji asi budu muset vymenit. Ten posledni usek od trysky v tretim brzdovem svetle ... a ted dotaz:

...kam az to vede, kolik toho budu muset rozebrat, je tam nekde spojka jak pise KarlSkodovak ?

 

Strucny popis pripadne fotka dve, pokud mate nekdo pristup k rozebranemu autu, by se hodilo.

 

Predem dik

 

a strikani zdrar :D

Editováno: , autor: mirdus0001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Mé taky nesel na 5 dveřích ostřik a odepnul jsem ten Plas abych viděl na trisku. Tu jsem vyndal a prohnal jsem ji tlakem vzduchu z kompresoru. A naprázdno jsem pouštěl zadní ostřik dokud s toho nesla vista voda. Bylo to zaneseny nejakym bordelem. Od Te doby VŠE O. K.

Ale nějak se mi nedaří seřídit ty trysky a delku stěrače. Po zaklapnuti plastu přes trysku mi to stříká jedna do plastu a druha na kraj stěrače. Jehlu jsem už zkoušel ale nic moc. Nejake jine reseni? Nebo zkušenosti? Škoda Octavia II FL 1.8 2010. DIKY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...