Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Upřímně s touhle nemám žádnou zkušenost, je oblíbená v Rusku (jako skoro každá, tam je kamerka skoro povinná výbava auta :) ) a natáčí hezky, té bych se nebál, navíc ji můžeš vždycky vrátit, pokud by ti nevyhovovala, do 14 dnů...

Display některé nemají - třeba DOD GS600, ale jelikož je potřeba kamerku nějak zaměřit, nejlépe tak, aby nezabírala většinu plochy videa obloha, jelikož kamerka pak vyváží světla na oblohu, zbytek bude tedy hrozně tmavý, tak se používá alespoň zaměření pomocí laseru, aby bylo vidět, kam kamerka "kouká". Nahrávání do smyčky je základ a nutnost v on-board kamerkách, bez toho můžeš mít prostě foťák za sklem a poslouží stejně. Vzhledem k velikosti videa - pět minut podle rozlišení od 300 do 800 MB by byla potřeba velká karta, aby se tam vešlo celé video cesty, které by se při další jízdě muselo smazat a začít nahrávat nové. Pokud by se s kamerkou něco stalo, video se neuložilo, tak se neuloží nic z celé cesty... Prostě smyčka je důležitá, kamerka každých třeba pět minut video ukončí a začne nové a člověk se o to nemusí vůbec starat... Když je karta plná, tak postupně staré po jednom maže, takže pořád zůstává i nějaká historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hmm, chtěl jsem tě odkázat do kategorie Video, kde jsem zakládal téma myslím s názvem "Co zachytí onboard kamera" a koukám, že téma už asi neexistuje, přitom tam pár videí bylo... No nic, klidně to téma ale založ a dej to tam. :) Třeba se tu rozjede téma s on-board videama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak třeba k tomu, aby bylo téma jen pro onboard videa. Nevím, valná většina těch videí nespadá do "srandiček" nebo "vtipných videí", proto jsem tu také už kdysi v sekci Videa udělal téma pro onboard videa. Celkem tam nějaká byla a teď koukám, že téma už asi neexistuje. 

Když už tu je podsekce fóra Videa, tak by tam mohlo být téma onboard videa. Já vím že se nemají zbytečně zakládat nová témata, sám tu na to zakladatele takových témat upozorňuji, ale pro přehlednost by to bylo jednodušší. Vycházím z praxe ostatních automobilových fór...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako páni? S odstupom času by ste ktoré kamery odporučili a ktorým by ste radili sa vyhýbať? Ja momentálne jednu testujem, ale asi ju vrátim, lebo mi nevyhovuje. Navyše ako Samurai tvrdí, bude to asi len kópia (bohužiaľ). Takže momentálne trochu tápam, pretože sa chcem zamerať na kamery, ktoré sú ku dostaniu na našom trhu. Ebay mi moc nereže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak to aktuálně, samuraii, vypadá s Tvým výzkumem v oblasti on-board kamer? Tak kamerka, co od Tebe mám (viz foto na úvodním příspěvku tohoto vlákna) funguje spolehlivě. Uvažuju výhledově, že by možná stálo za to provést modernizaci. Nejvíc mi chybí jedna vlastnost, dnes už celkem běžná: seamless recording. Ty pár sekundové mezery, které vznikají, když se uzavírá staré AVI, otevírá se nové (a navíc ještě maže to nejstarší, aby se uvolnilo místo na kartě), mohou někdy chybět. 

Také se dnes dá očekávat lepší kvalita obrazu (ne nutně FullHD místo HD, ale třeba vylepšená optika).

Docela by se hodila i GPS - budete se divit, ale u mě ani na tak kvůli zobrazení rychlosti a přidávání polohy do videa, ale kvůli synchronizaci času. Na současné kamerce je docela nepřesný - ale zas tak to nevadí, jednou za čas ho opravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně to vypadá tak, že jsem zjistil, že dražší neznamená lepší. :D Měl jsem DOD V660 - kamerka s kvalitním natáčením v noci a hlavně naprosto bez prodlev mezi úseky videa. To sice ano, ale kvalita videa byla hrozná a ta kamerka neměla baterku, což mě ani nenapadlo při koupi zjišťovat. A stála snad 4500 Kč. :D

Mou poslední "zkušeností" byla low-cost, ale kvalitní kamerka, využívající sice historický MJPEG kodek, ale kupodivu kvalita videa moc dobrá, jen ty velikosti videa... Prodlevy mezi sekvencemi minimální a hlavně cena byla asi 1500 Kč, na to co uměla to byla skvělá cena. Kvalita, baterie, úhly, uchycení... vše v pohodě.

Teď se zase zaměřuji na kamerky co by tě mohly víc zajímat - GPS, samozřejmě malé (spíš téměř žádné) prodlevy mezi sekvencemi a hlavně duální kamera... zadní je samostatná, jen 720p, ale miniaturní, takže se dá dobře schovat a nemusí se ukrývat po každém opuštění auta. Ale ty ceny... pod 4000 Kč to nejde...

Zas je to jen otázka peněz... ale i za relativně málo se dá pořídit FullHD kamerka sice se starším kodekem, ale s výbornou kvalitou záznamu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se líbí celkem tohle http://www.ebay.com/itm/Night-Drive-Black-Box-HD-DV-1080P-Car-Cam-Dash-DVR-Camcorder-Video-Recorder-/261176082601?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3ccf4ec0a9 da se to sehnat za 35$ tak to možná testnu akorát soubory budou asi dost gigantické takže 32GB SD karta bude nutností :( ale vyhovuje mi ten rozměr tak bych to pak narval klidně i do zrcátka jako kolega s pár příspěvky výše :D

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebrat a narvat někam by to byla asi dobrá možnost. Jinak vím že na vzhledu u kamerky nezáleží, ale tohle je pro mě opravdu vzhledově hrůza. :) Navíc má jen zbytečné bradavice - ty diody nic neosvítí, tedy maximálně tak špinavé sklo. :D

Nic nepíšou o kodeku, jen klasické "Video format: AVI", takže možná to bude H.264 a nebudou tak velké soubory. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diody jsou infra tak uvidím řekl jsem si že do kamery víc jak 1000kč dávat nebudu rychlost ani polohu GPS nepotřebuji stačí mi použitelné video kde bude vidět SPZ případného viníka :D kodek jsem četl někde MJPEG ale těžko říct uvidím až to přijde ještě pohledám něco jiného a do týdne objednám :D

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: vidíš, duální - to by bylo velmi užitečné. Zvlášť pokud je ta zadní malá a nenápadná. Jak to funguje? Předpokládám, že jako "hlavní" jednotka slouží přední kamera, na kterou se ukládají obě videa, a tu lze z držáku jednoduše demontovat a vzít s sebou, ne? Přední kamera je 1080p? Máš někde bližší informace - fotky, recenze? I na tu s GPS (nebo GPS má i tahle duální?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta duální je jen s GPS. :) No, není to výkřik techniky, člověk by čekal že zadní bude samostaná a data budou lítat vzduchem, ale je normálně drátová. Přední je 1080p, zadní 720p. GPS údaje se můžou ukládat do videa, nebo nemusí. 

Můžeš si zapnout natáčení jen jedné z kamerek, když běží obě, tak se ukládají dvě videa, bude to tedy celkem náročné na paměťovou kartu. A ta hlavní je "mozek" ta zadní je vlastně jen "čočka na kabelech", vše řídí ta hlavní přední, která je větší. Je snadno sundavací, ale zas je tam o jeden kabel navíc - k zadní kamerce. 

Fotky a recenze budou, až ji koupím a otestuji. :D Zatím ji nikdo nemá, je to taková novinka od výrobce, recenze bude tedy asi na mě. :) Ach jo, jak já bych rád našel nějakou ideální, která by uměla nejlépe vše, nestála víc než 5000 Kč a měla v noci kvalitu jak za dne. No, to poslední je fyzicky nemožné, tak ten zbytek se snad někdy zadaří. :) Zatím jsem totiž nenarazil na žádnou s GPS, která by měla alespoň tak kvalitní video, aby to ospravedlnilo její cenu. :D

Těhle kamer se nedá kupovat a testovat moc - ony stojí celkem dost, já "funguji" tak, že si ji koupím, ale časem musí uvolnit místo nové a tak ji prodávám - no a pokud je kamerka za 4 a víc tisíc, tak je v ČR téměř nemožné ji prodat, tak by se mi začaly hromadit a to nechci. :) Chtěl jsem se zaměřit už jen na kamerky s nejlepším poměrem výkon/cena (čti co nejlevnější, ale s co nejlepší kvalitou videa), protože to je to, co se tady prodává. Ale jelikož mě to baví, tak vyzkouším i tu duální, kterou už asi nikdy neprodám. Ale třeba nebude proč, pokud to bude nějaký skvost. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vypadá úplně stejně, jakou si koupil kolega z práce a sto čitelností spz to není žádná sláva. Když stál za někým na křižovatce, tok v pohodě, ale za jízdy to bylo horší. Navíc, když jede ráno do práce, tak jede chvilku proti vycházejícímu slunci a to nebylo vidět vůbec nic. Ale kolega je spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už to mám vyřešené. Dneska jsem si vyzvedl tuto: http://www.alza.cz/gogen-cc-208-d407888.htm  Už jsem i natočil nějaké video cestou domů, ale až doma jsem sundal igelit z čočky :kol-44: . Takže video není moc extra. zatím jsem ale přišel na to, že ten držák ke kameře, není moc dobý. Kdž tam nechám to kontrovací kolečko, tak to chytím asi jenom na necelý závit a ještě kamera není rovně. Když kolečko sundám, tak je šroubek dlouhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tak tohle je krásná ukázka software ve falešných kamerkách -  interpolovaná kvalita z VGA rozlišení na 720p. V českém trhu se úplně přesně nepohybuji (je tu snad víc druhů kamerek než v samotné Číně, bohužel většina pochybných značek a "fejků"), ale myslím, že za tuhle cenu by se dala sehnat jiná a s pravým rozlišením. Možná bych i přemýšlel o odstoupení od smlouvy do 14 dnů, pokud byla kupovaná přes internet... I když je asi pravda, že do 1500 Kč to bude všechno dost podobné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, tak tohle mně dost zajímá. Jen mi vysvětli prosím toto:

 

....ale myslím, že za tuhle cenu by se dala sehnat jiná a s pravým rozlišením. ...

 

 

... I když je asi pravda, že do 1500 Kč to bude všechno dost podobné...

 

 Tak dá se do 1.500,- sehnat s pravým rozlišením nebo nedá bo do téhle ceny bude všechno podobné, čili interpolované VGA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je asi fakt, že podobné peníze bude všechno stejné, akorád to bude mít jiný obal. S kvalitou záznamu nejsem teda moc spokojený, myslel jsem že to bude lepší. Ale co už. Trochu jsem opravil držák kamery, takže vrátit už ji nemůžu. Zkoušel jsem i trochu laborovat s nadstavením záznamu, ale bez nějakých viditelných výsledků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...