Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

no jo, moje videa, delam na tom, musim to kapku prostrihat, ale do toho balim kufry, tak snad stihnu neco do zitrka vypotit... :feve:

jinak to GPS je jeste sranda v tom dodavanym prehravaci DODPlayer bo se ti tam pres google mapy ukazuje kdes jezdil :) na zpresneni, doplneni apod v pripade dokazovani je to urcite jen dobre, nicmene doufejme ze nikdo z nas nebude muset ty zaznamy z kamery pouzit u soudu... ;)

ty videa vyexportuju bez zvuku, neni potreba abyste slyseli jak nadavam za volantem, akorat neuslysite jak supr zni obycejna 1.6ka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

A co s tím odkazem? Ukázka jak vypadá "fake" kamerka? Ano, tak to je ona. :) Jak se dá poznat už podle ceny a provedení, je to "falešná" kamerka, natáčející ve VGA (možná že ani ne) rozlišení které interpoluje na 1280 x 720. Nebo co tím chtěl básník říct? :) Jak koukám na to video tam, tak je to dokonce ještě historická verze se zapuštěným objektivem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám že je špatná, jen jsem alergický na to "HD" a 1280 x 720 bodů - ano, z té kamery video v tomhle rozlišení leze, ale je jen dopočítané z mnohem menšího, někde tady jsem kdysi posílal odkazy na dvě videa - jedno z této kamerky a druhé z té "pravé", tam je jasně vidět rozdíl. To video prostě vypadá hrozně. Ale jinak je to kamerka s dobrou cenou, to určitě, pokud člověk obětuje kvalitu videa, HDMI výstup (konektor je slepý) a méně širokoúhlý objektiv, tak může stačit. Jinak ještě nějakou "pravou" mám a můžu nabídnout. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také přidám pár sekund videa z HD DVR od Samuraie....

u.

Tak to video hoď i do mého tématu v sekci Ostatní diskuze - Videa - On board videa. Zatím tam jsem jen já, přitom jsem myslel, jak si tu davy lidí kupují kamerky a asi ji nakonec zas tolik lidí mít nebude. :) A nebo se jim na silnicích nic zajímavého neděje, nebo to prostě jen nechtějí publikovat, to je také možnost.

Přitom jak je to praktická věc - viz teď zase akce vybržďování na D1 - jak policie zoufale hledá svědky, záběry z jejich kamer nestojí za nic - jo, mít v tom autě kamerku, nebo jen s ní jet třeba v tu chvíli okolo, tak budou skákat metr do výšky radostí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Joseamigo: Mohl bys prosím uveřejnit ty videa. Chtěl bych si tuto kamerku koupit, tak abych mohl srovnat i s jiným videem, než co dělají prodejci. Díky :)

sorry kamo, balim kufry a po temer peti letech v cizine se chystam domu... nestiham a pripojeni na net mam jen pres 3G s malym limitem na data... pridam aspon par postrehu slovnich...

S odstupem casu, kdy jsem si stridave blahorecil i nadaval za tu koupi musim rict ze bych do ni sel znovu. Jen je treba mit nejakej externi monitor aby si clovek lip sesteloval uhel pohledu pripadne upravil nastaveni, ale to dnes uz taky neni problem sehnat. V podstate asi takhle - ve dne a za beznych podminek je video super, neni problem precist dopravni znaceni, ukazatele, reklamy apod. SPZky prectes vetsinou jen ty co mas pred sebou ve svym smeru, v protismeru to jde podstatne hur (to by ta kamera musela byt o dost rychlejsi), nicmene pro jakekoliv hajeni se a pripadne (nedejboze) dokazovani to video je vic nez jen dobre. No a v noci nebo za sera se tam pridava trochu sumu, takze rozpoznavani napisu a znacek je mnohem horsi, ale pro prehled o situaci a nebojim se rict i pro naslednou identifikaci porad pouzitelny. Navic, pokud bude mit nekdo monitor v aute (treba od 2DIN radia nebo navigace apod.) tak je mozne nastavit celou radu parametru kamery manualne a tak zlepsit vysledny obraz. Umim si predstavit treba taxikare co jezdi hlavne v noci, ze si to posteluje aby mu to lip videlo v noci a za sera. Ja jsem na to dost linej, abych si nastavoval kameru skoro kazdou jizdu jinak, ale treba to nekoho bude bavit. Jo a jeste jsem zaznamenal, ze kdyz se mi mobil (schovanej v popelniku) prehlasuje mezi stanicema, nebo kdyz z nej volam, tak se do zaznamu zvuku z kamery dostava troska lupani, ale porad je v pohode slyset jak nadavam ostatnim ridicum. :) Takze sorry jeste jednou, ale momentalne nemam poradny pripojeni abych upnul nejaky video... (navic 1min = cca 60MB)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tebou odkazovaná kamerka je taková sázka do loterie, Fun Beat není výrobce, ale jen dovozce do ČR. Tato kamera existuje ve verzi s kvalitou 1080p a natáčí moc hezky přes den, v noci žádná sláva. Pak je druhá verze a to je s rozlišením 720p a ta nestojí za nic ani ve dne... Těžko říct, tento výrobce vyrábí všechny kamery podobné, ale vlastnosti mají dost rozdílné, je to trošku loterie. :) Ta na fotce vypadá jako jeho nejvyšší model, který natáčí i v 1080p a přes den moc hezky, ale ve vlastnostech o tom není ani slovo, tak je to možná jen ilustrační fotka. Podle parametrů se nedá poznat nic, rozlišení 720p může znamenat perfektně čistý obraz i paskvil, kde nepoznáš Mercedes od Felicie. :)

Kdybys chtěl, tak ti nějakou můžu sehnat, už jsem tu o tom psal... Byla by vyzkoušená, otestovaná a natáčela by 100 % hezky. :)

EDIT: Až teď na to koukám - je tam uvedeno - Formát videa: AVI (Motion JPEG). Tak buď nevědí co prodávají a tahle informace je špatně, nebo, a to je horší možnost, je informace dobře. Tenhle kodek rozhodně nebrat, kvalita je pak příšerná...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zase Funbeat, ačkoli to výrobce není a nebude, je to jen dovozce... ale to je fuk, jde nám o tu kamerku. :)

Kamerka, co je tam na obrázku je z mé zkušenosti zatím ta nejlepší volba - co se týče kvality záznamu, výdrže baterky, displeje a možnosti instalace. Tato kamerka už existuje relativně dlouho a stále se zlepšuje firmware v kamerce, což beru také jako plus, jelikož kamerka má za sebou již nějaký vývoj a myslím, že již splňuje vše, co člověk od kamerky očekává, na 100 %. Nevím, jestli se dá tomu obrázku na 100 % věřit, nebo je jen ilustrační a přijde ti úplně jiná kamerka, každopádně kamerka na fotce má ještě zapuštěnou čočku - starší verze, menší snímaný úhel.

Nevýhoda kamerky je, že díky tomu, že se vyrábí dlouho a je oblíbená, tak existuje plno kopií a padělků, které vypadají totožně, ale mají rapidně horší vlastnosti videa. Také je velké množství kamerek s pradávným firmware, který téměř neuměl natáčet v noci... Dle popisu na stránce "Jednoduché řešení pro nenáročné uživatele" a ceny bych řekl, že se jedná o "kopii" s nižším rozlišením (interpolované VGA), jelikož ta "pravá" rozhodně nabízí kvalitu záznamu pro náročné uživatele. :) Jediné co nemá je GPS.

Takže za mě tuto kamerku ano, ale "pravou" a s nějakou novou verzí firmware. "Pravou" kamerku nabízí myslím obchod onboard.cz, jen netuším, jak je to s aktuálností firmware. Mohu ji také dodat - mám ji od výrobce s aktuálním firmware, ale na cenu "Funbeat" se nedostanu...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak se mi zde ani na netu nepovedlo najít řešení, kdy je samostatně čočka se snímačem a zbytek je oddělen a může být skryt. To by pak čočka mohla být pořád u zrcátka napevno, kabelem připojena elektrinika (kabel veden stropem+sloupkem+palubovkou. Existuje něco takové? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že tohle už někdo řešil a řešení byla taková - buď "rozpitvat" nějakou stávající kameru na prvočinitele - člověk tím získá plně fungující "mozek" zařízení, který umí nahrávat do smyčky, atd... ale napojíš na to maximálně jednu kamerku a kdoví, jaké prodloužení snese kabel, který je teď k čočce... řekl bych, že víc než půl metru ne. A pak bylo druhé řešení - koupit kamery (dopředu, dozadu), kabeláž a nějakou řídící jednotku, která se umístí třeba do kufru, propojit to, naprogramovat a bylo by to. To vycházelo asi na 10 000 Kč.

Samozřejmě, aby někde byla jen čočka by bylo nejlepší řešení co se týče nenápadnosti, navíc mít takhle třeba čtyři kamery, jako mají autobusy - přední, zadní a boky, tak je člověk dokonale jištěn. Ale asi to bude takový finanční nesmysl, že to nemá cenu...

BTW - Jedno onboard, které řidiči celkem pomohlo, pokud by ho neměl - kdo ví, jestli by to nebylo pouze nedání přednosti autu s právem přednosti jízdy a jeho vina... Takhle je jasné, že nestihl dělat nic... http://www.novinky.cz/krimi/238877-do-auta-s-kamerou-narazili-v-praze-policiste-spechajici-k-napadeni.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

samurai: dost teď bojuju s AVI, které kamerka generuje a jeho editací ve Windows Live Movie Makeru (Win 7 64bit). Import do něj ještě v pohodě, ale jakmile v některém místě udělám střih (např. klávesou M), tak s editací končím, přehrát už nic nejde, Movie Maker to AVIčko neustále čte (u mě průměrně 8 MB/s) a pokračuje v tom jako skrytý proces i poté, co ho shodím. I několik hodin jsem to nechal pro zkoušku. Takže ještě kill procesu.

Chtěl jsem trošku pokročilou editaci - přechody a především přihodit do určitých míst titulky. To AVIdemuxem bych nezvládl.

Nevím, čím to je, škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na eshopech jestli je někdo schopný dodat toto za cenu kolem 2.000Kč a ani omylem. Pořád přemýšlím jestli nebude stačit kamera co mají v Auto Kelly za 1.800. Sice to není HD a přečíst RZ moc nejde ale kvalita dostačující. Viděl jsem z toho už video a až na nějaké trhání což přisuzuju spíš SD kartě to není špatné. Mimochodem, onboard.cz to nabízí za 5.600 a 3.600Kč.Nějaká konkurence s normálními maržemi by v tomhle rybníčku neškodila lol

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S konkurencí je to těžký. Když je chceš nabízet naprosto oficiálně, potřebuješ plno úřadování s nezávadností, certifikátama atd... pak mít zajištěný servis, záruku... a to si každý nechá zaplatit.

Pak jsou "obchody", jako byl donedávna ještě onboard.cz (myslím, že už to tak nefunguje, ale ještě nedávno jeden známý čekal na kamerku asi měsíc, vlastně doteď mají napsáno i v podmínkách, že zboží může být odesláno přímo ze skladu výrobce...), kteří od tebe vezmou peníze, pak objednají kamerku někde na dealextreme a nechají ji poslat přímo k tobě. Pokud nabízejí záruku, tak ji buď nikdy neuznají, nebo mají takovou marži, že se jim vyplatí ti pak dát nový kus a pořád na tom vydělají. :D

No a pak jsem tu já. :D Já si tím nevydělávám, kamerky mě baví a když někdo nějakou chce, tak ji na svoje náklady koupím (od výrobce), nechám si ji poslat DHL jako extra křehké zboží (ne poštou jako z dealextreme), zaplatím DPH, vyzkouším jestli je vše naprosto OK a pak ji případně předám dál. Beru na sebe riziko, že něco nebude fungovat, se sháněním, vyřizování s DPH, s platbou, s DHL a hlavně s tím, že je pravá a ne padělek s hrozným rozlišením... Nedokážu konkurovat cenou dealextreme (která je samozřejmě bez DPH), zas můžu nabídnout vyzkoušenou a funkční kamerku bez rizika pro toho, komu ji pak prodám... Takže na mě se může kdokoliv obrátit a minimálně každému poradím, která je jak kvalitní, případně i seženu...

Jo a ten odkaz na Auto Kelly mě odkazuje na kamerku za 4500 Kč, to asi není ona. (mimochodem nestojí za nic :) )

A ještě poznámka na závěr - co jsem zjišťoval, tak už se dělá i "druhá" verze té kamerky z prvního odkazu, která originální natáčí super - mnohem levnější a samozřejmě padělek, rozlišení interpolované. Takže - cena není vždycky všechno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak až něco v tom stylu jako první odkaz budeš mít, (samozřejmě tu lepší verzi) dej vědět za kolik. Jen pro info.

Ta vyšší cena v Kelly je asi nějakej mystejk, tolik by za to nikdo nedal. Správné ceny jsou v letáku. Jinak kvalita videa co z toho leze by mi možná dostačovala... znám lidi co jezdí s horšími kamerami větší kilometry než já:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že většina lidí jezdí s nějakým základem s VGA rozlišením a stačí to. Když člověk vidí nějaké video nehody, tak i z VGA se dá dobře poznat, co se stalo. Ale pokud mám na výběr, tak dám přednost větší kvalitě. :) A nebo menší kvalitě, ale rapidně levnější. No ale znáš to - lepší ji mít a nevyužít, než nemít a potřebovat - zrovna budeš potřebovat nějakou RZ přečíst a budeš se proklínat, že jsi ušetřil tisícovku a máš horší kvalitu. :) Ale kvalita není nic extra drahého, napíšu ti SZ. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...