Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Ou, tak to by určitě nepotěšilo ty, kteří si rychle objednali zboží než budou muset doplácet DPH po 1. dubnu... kamerka by přišla třeba 20. 3. a celníci by si ji tam měsíc nechali a pak dopočítali DPH. :) Ale možná je rozhodný okamžik, kdy to přijde do republiky, to nevím... Každopádně to teď zjistíme, tak pak napiš, kdy to odešlo od celníků a jestli jsi doplácel DPH, jako teď budou všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: moc pěkné. Ten držák je co zač?

Diky, a ten drzak je original od te kamery. Myslim, ze se dokonce da na DX koupit samostatne, za par dolacu... Ale je dost masivni, dle meho gusta az moc, nicmene kamera svou polohu drzi fest, a kvuli tomu je ten drzak asi tak masivni.

bude fajn sem pak hodit link na video z ty kamerky....

... ja mam svoji GS600 uz od minulyho utery u celniku a ty smejdi ne a ne to popostrcit dal... i v DHL mi rekli ze veci z ciny a hongkongu tam nekdy lezi i mesic! BAAAAAAA!!!!! :feve:

Jo, jak bude cas, udelam nejake demo, natoceno je jiz dost :-) Dokonce i nejaci idioti, ktere rad vypublikuji i s plnou SPZkou, jak nedavaji napr. prednost na STOPce, nebo po kruhaci jezdi s levym blinkrem,nebo se na prazdnym kruhaci zastavi jak na STOPce, a podobne jine zhovadilosti ;)

Me ta kamera putovala (viz vyse, jak se DX strasne zhorsil po presunu do kontinentalni Ciny) hodne dlouho, ale u nas to byl jiz fofr, samozrejme od zitrka je utrum se clem a DPHckem... Proto jsem na to tak spechal.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nejsem v CR, jsem v Irsku nebo jak ja obcas rikam v Ovcojeblandu... ale s celnikama je potiz snad vsude... ja jsem to tak nejak pocital a i v pripade ze zaplatim dan a clo tak me to porad vyjde levneji nez to koupit v CR... jen si asi holt pockam... navic v irsku plati jine jednotky casu nez v Evrope.... 5minut tu znamena treba i dva dny... takze kdovi co me ceka kdyz mi v DHL rekli ze to procleni zabere "jen" par dni.... :aggressive:

jo a taky se tesim jak pak nektery ty dobytky co nahraju uverejnim s plnou SPZ nekde na webu... tady nasbiram fajn material, do i z hospody se tu jezdi autama, nekteri neumi zapnou svetla nebo naopak zapnou vsechny, ja vidim a ty se pos.... aby ne, kdyz Garda (policajti) jsou tu k videni asi jako holky na elektrotechnicky fakulte...

EDIT: 26.4.: Tak zasilka z Hong Kongu dorazila do Irska za 2 pracovni dny, cili 22.3. byla prijata v Shannonu v DHL, kde od te doby az do 21.4. (to mame prakticky celej mesic) jen lezela a asi se na ni chodili divat. Ve ctvrtek 21.4. telefon od DHL, ze pry se celnici podivuji, co vsechno se da objednat za 56$... Kluk jeden cinanskej napsal na fakturu 56$ plus 10$ za postovny... Ja vim, obvykla praxe, ale to platilo pred par lety... No a ze to je rozhodne podhodnoceny. Sice jsem se snazil jim nakukat ze to je jen takova spis hracka, ale odpovedi mi bylo, ze hracky nemivaji vetsinou full HD rozliseni a ze jestli chci tak muzu pockat az to oceni oni sami, coz ale muze byt o dost vic nez jsem ve skutecnosti dal ja. Takze jsem jim hned odfaxoval vypis z paypalu a dneska SMS ze je procleno a ze ridicovi az mi to priveze dam jeste €44.75 za clo a dan. No, i s tim jsem pocital a i tak je to porad mene nez bych dal v Cechach. Jen jsem si holt pockal, ale to mi zrovna taky moc nevadilo. Takze zitra okolo obeda to privezou... jo a tech 44.75 je proto ze krom kamery privezou jeste sklopnej 3.5"LCD displej co ma dva vstupy...(to aby se mi ta kamera lip nastavovala :) )

EDIT: 27.4. Tak UZ JE DOMA!!! Slava, to ale trvalo, celnici natvrdly.... no, prvni dojmy z instalace DOD GS600: vsecko celkem ok, az na dve veci.

1) v dalkovym ovladaci je slaba baterka, budu ji muset vymenit, takhle mi chvili fungovalo, chvili ne a ja zacinal videt rude...

2) napajeci konektor co je pichnutej do kamery je trosku volnej, budu ho muset poladit bo mam obavy ze na nejakym hrboulu by vyskocil... :)

jo a ten mini LCD monitor je celkem fajn kvuli nastavovani, jen opet dve veci

1) zpracovani - klasickej fuj smejd cinskej design

2) spotreba elektriny, musim to jeste zmerit, ale 1A pojistku to vyprdlo jako nic... pravda, byla Fkova, ale uvidime

Dneska vecer poridim prvni nocni zabery a zitra rano cestou z nocni tu samou trasu za svetla a nazpet. Pak, az se vyspim sem placnu odkaz kam jsem to dal.

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nezlob se ,ale toto je naprosto standartní řešení daného problému a věř tomu že 99% adaptérů má v sobě právě toto.Ba naopak někdy tam není ani toto!

A nic bych za to nedal ,že to bude i v tom Belklinu.Taky co by tam mělo bejt jinýho. Bude tam 7805 na kousku hliníkového plechu. :)

Však to někdo kuchněte ;)

Nezlob se ale neni to standardni reseni ;) Ma to byt stabilizator a ne topeni (coz by tady 7805 s 14 volty na vstupu byla) ;) Vevnitr je XL1509 DC DC konvertor, takze spinany zdroj s velkou ucinnosti. Mimochodem, tak jak je zapojen ten Belkin (mam jich nekolik) tak je na vystupu velmi dobre vyhlazen, takze napriklad FM transmitter napajeny timhle BELKINem prakticky nepiska ;)

Odkaz na datasheet:

http://www.xlsemi.com/datasheet/XL1509%20datasheet.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

no, tak prvni kilometry DOD GS600 za mnou a tady je vysledek:

- video sem ani jinam davat nebudu, kdyz najdete na youtube nebo nekde jinde videa z tyhle kamery tak je to presne ono, tzn, jiny nez full HD rozliseni je dost bidny, a ani to full HD neni kdovi co, on taky kazdej ceka ze to video bude to samy co vidi svyma ocima, ale tak to opravdu neni a jeste dlouho nebude, nicmene pro bezne pouziti, tzn. jako dodatecny "dukaz" by to stacit melo az az.

- komentare typu "neprecte to spz na xx metru..." si nechte, v realu taky moc casu na cteni spz nemate....

- V noci to vidi nic moc, ale to my taky, porad je to pouzitelny, tak co, navic kde jsou ulice osvetleny to neni tak zly.

- GPS funguje bez problemu, spolupracuje s googlemaps a pekne ukazuje kudy jste jeli

- kamera nahraje na kartu i prehravaci soft, takze staci s sebou brat jen kartu. Jo, kartu to chce trochu rychlejsi, hadam ze tak class 6 a lepsi.

- konektor pro napajeni (ten na kabliku od zapalovace)je trosku volnej, pri jednom "skoku" kdy se kola lehce odlepila od zeme :) se pri dopadu auta na silnici konektor uvolnil a vypadl z kamery

- dalkovej ovladac nejak zlobi, svina jednou funguje, jednou ne, tipuju to na spatny kontakt napajeni od knoflikovy baterie v nem, poresime, uvidime

- bez externiho monitoru nenastavite prakticky zadny z dodatecnych parametru kamery (vyvazeni bile, scena, atd.) pres prehravaci soft jde nastavit jen rozliseni a citlivost gyro senzoru, takze doporucuji bud pripojit pres externi malej monitor (ja koupil za 20€ malej skladaci 3,5"LCD s dvema videovstupy) nebo pokud mate v aute LCD monitor tak urcite pres nej.

no, tot zatim vse, cela ta sranda i s tim malym LCD a clem/dani atd me v prepoctu vysla na cca 5500CZK, za tyhle prachy to neni zadnej zazrak, ale jak jsem uz napsal, beznym smrtelnikum postaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem přemýšlel, že sem zas napíšu o zkušenosti uživatelů. Všichni když kupovali, tak psali, jak koupí a pak hodí fotky, videa a zkušenosti a nikde nic... co si pamatuji, tak na předchozí stránce někdo nějakou kupoval, pak myslím KoNG kupoval tu kameru ve tvaru "válečku" atd... tak bych se rád podíval na nějaké záběry a přečetl nějaké zkušenosti, trošku se v tom orientuji, ale taky nemůžu znát všechno. :)

Videa z GS600 se mi nějak zázračně nelíbila a nemám nějak rád kamerky s GPS (nevyužiju a zvyšuje cenu a nějak neexistuje v nabídce nic, co by mělo opravdu kvalitní obraz a GPS), ale líbí se mi velikost a nenápadnost, klidně bych se podíval na nějakou fotku umístění jak to vypadá, protože je to opravdu prcek.

Co se týče absence monitoru, tak pro mě je to větší nedostatek než si všichni myslí, nejen že se člověk hned nepodívá co se natočilo, ale hlavně kvůli nastavení atd... ale je fakt, že externí monitor to řeší...

Uchycení kontektoru je dle mých zkušeností kus od kusu, někdy pasuje krásně pevně, že se docvakne a ani se nehne a někdy mu chybí ten "docvak" a nedrží tak, jak by měl, to se prostě stává a Čína je Čína. :)

Obecně k řečem, jak se za jízdy nedají přečíst značky protijedoucích aut - to nedokáže žádná kamera. Bylo by třeba minimálně 60 FPS a opravdu kvalitní optika a snímací čip, tyto kamerky tohle prostě nemají a mít nemohou, jsou miniaturní. Ale vždy je samozřejmě možnost značku nadiktovat a pokud je zapnuté nahrávání zvuku tak je to jde. :)

GS600 mi pořád nění nějak extra sympatická, ani nevím proč, asi kvůli absenci monitoru, kvalitě natáčení a ceně, ale je dobré si přečíst něčí reálné zkušenosti. Líbí se mi na ní velikost a někdo rozhodně může ocenit GPS, to nepopírám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: víš co, já bych kamerku s GPS bral (jednou) a to hlavně z důvodu synchronizace času - tahle "naše" kamerka má vnitřní hodiny dost nepřesné, předbíhají se, tipuju, o půl minuty za týden. No ale to se dá přežít, semtam to zkoriguju.

Jinak včera jsem si dodělal zapojení kamerky ze stropního panelu. Drátky jsem přestřihl (hnědý - zem, modročerný - 12V podmíněných otočením klíčkem), navlékl teplem smršťovací bužírku, spájel zpět i s třetím vývodem, přetáhl bužírku, zapalovačem smrštil. Tímto způsobem jsem si do stropu zabudoval další cigaretový konektor. :) (viz obrázky). Další práce už byla jednoduchá domácí - ustřihnout nějaký USB kabel s A konektorem (ten nejtypičtější obdélníkový, co si pod ním všichni představují USB), připájel nokiácký dutinkový (ten byla fuška sehnat v Elconu ve Zlíně a až seženu zalomený, vyměním ho). Jako převodník 12V -> 5V jsem použil ten Belkin do cigaretového konektoru, o kterém jsme se bavili výše. Uvažuju o zafixování nějakou páskou, aby se mi nerozpojily.

V sundávání a nandávání panelu se stropními světýlky a tlačítky začínám nabývat zručnosti.

No ale hlavní věc - funguje to přesně tak, jak má. Otočím klíčkem a startuju - kamera startuje. Zhasnu motor - kamera vypíná. Paráda. Pokud bych chtěl natáčet i např. během stání někde na parkovišti, dá se spustit ručně, od toho má baterii. To se mi na ní líbí. Obraz je za danou cenu super, a jak jsi správně řekl, protože kamera dobře snímá zvuk, není vůbec od věci případné dění komentovat a především registrační značky, které na větší vzdálenost kamera už prostě nerozliší.

Jinak poznámka: samozřejmě tam můžu dát originální nabíječku s cig. konektorem a asi třímetrovým drátem. Jenže toho Belkina jsem neuváženě objednal než mi došlo, že to pořeším zabudováním cigaretového konektoru do střechy (původní úvaha byla, že drátky na Belkina přímo napájím). A taky jsem měl podezření, že mi originál ruší rádio. Tak jsem si si pohrál s výrobou káblíku. Teď zjišťuju, že to rušení je zdá se stejné. Takže tam tu originál možná dám (protože má ten zalomený konektor) a zbytek kabelu, když se dobře stáhne, se do střechy vleze...

post-59096-0-53839600-1304449827_thumb.j

post-59096-0-59812800-1304449853_thumb.j

post-59096-0-75713300-1304449872_thumb.j

post-59096-0-48007400-1304449888_thumb.j

post-59096-0-25927600-1304450241_thumb.j

Editováno: , autor: Pontiac_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád musím přemýšlet o těch kamerách :). Najel jsem o Velikonocích jen za So-Po skoro 900km a viděl jsem na silnici pár opravdu zajímavých "jevů a úkazů". CarCamOne HD co má Diamant vypadá v rámci možností a ceny moc dobře. Koukal jsem na německý eshop a na youtube na nějaké videa a něco v tom stylu bych si do auta představoval. (

, http://www.youtube.c...rCopperhead4711). V ČR jsem to nikde nenašel, eshopy tu mají jen levnější CarCamOne V2, která nemá tak kvalitní záběry.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ty videa v odkazech a to druhé je nějaký omyl? To je ta kamerka rozbitá, nebo dali nějaký film přes objektiv? Nebo se mi to jen špatně zobrazuje - vidím tam téměř jen šedou mlhu a neostrá auta? To není kritika, to je jen dotaz, to první video vypadá hezky ostře, tak to druhé snad není z té samé kamerky. :)

Jinak z nedávných zkušeností mám další příklad využití kamerky - kolega jel a nějak se mu povedlo projet na červenou, nebo si alespoň nebyl jistý, tak se podíval na záznam (kamerku má tu ode mě) a díky tomu, že je širokoúhlá tak viděl že jel na oranžovou a že v křižovatce nejsou žádné kamery pro focení průjezdu na červenou. :D Tenhle příklad není správný, ale příklad využití to je. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem to sem dával, jestli si toho rozdílu někdo všimne (eventuelně přímo vlastník kamery - Diamant) a okomentuje. Možná je to před tím tou úpravou a zaostřením jak psal... Kupoval bych to pouze v ČR - ať je eventuelně kam a komu zajet omlátit to o hlavu.

Průjezd na červenou se mi taky povedl. Kameru jsem ani nepotřeboval, přišly mi 2 fotky lol Naštěstí jsem pokutu neplatil ani nezabodoval. Ale taky to není správný příklad :t

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on si díky kameře ušetřil případné nepříjemné překvapení. :D No dobře, taky jsem to napsal jako malé self-promo širokoúhlé kamerky, kterou preferuji já. :D

Jinak stále platí, že pokud bys přemýšlel i nad nějakou jinou, než nad tou tebou a Diamantem uvedenou kamerkou, můžeš se obrátit na mě. Omlácení o hlavu se může konat klidně v Praze, ale v mém případě by to snad nebylo třeba. Ale ta možnost tu je. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu máme novinku, co tak koukám na nové kamerky (720p), tak výrobce asi pochopil, že se stávajícím držákem díru do světa neudělá (a to byl původně ještě větší) a začal dodávat menší držák kamerky, který by měl být ještě nenápadnější. Udělám foto po instalaci v autě a podělím se. Další novinka je softwarová - kvalita videa zůstává stále výborná, ale nově je možnost během videa tlačítky Up a Down zesvětlovat/ztmavovat expozici. V praxi to teprv vyzkouším, pravděpodobně nechám nastavení stejně na 0, protože jinak buď bude v noci moc tmavé, nebo za dne moc světlé, ale uvidíme...

Foceno jen tak na dvoře u kolegy v autě s jeho kamerkou a starší verzí držáku...

post-868-0-73795100-1304680741_thumb.jpg post-868-0-14019200-1304680755_thumb.jpg

PS: Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak tohle téma by klidně mohlo být nějak sloučeno s ostatními o kamerkách, tohle je sice "nejživější", ale v sekci Octavia, přitom je to univerzální... Klidně by mohlo být v nějaké všeobecné sekci, ať se dá dobře najít. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak nastavení expozice je tak, jak jsem si myslel - nastavil jsem za jasného dne -1,3 EV a když jsem jel a bylo pod mrakem, nebo jsem jel v lese, tak jsou záběry dost tmavé. Sice dobrá nová funkce, ale stejně nechám nastavení na 0 a automatiku. :)

Pro ukázku dávám odkaz na včerejší video, nebylo jasno a video je dost tmavé. Kvalita samozřejmě youtube. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak nastavení expozice je tak, jak jsem si myslel - nastavil jsem za jasného dne -1,3 EV a když jsem jel a bylo pod mrakem, nebo jsem jel v lese, tak jsou záběry dost tmavé. Sice dobrá nová funkce, ale stejně nechám nastavení na 0 a automatiku. :)

Pro ukázku dávám odkaz na včerejší video, nebylo jasno a video je dost tmavé. Kvalita samozřejmě youtube. :)

To je dobre, za je tam i rucni nastaveni rizeni expozice, to ja tam nemam...Nicmene to asi az na nejake extremy nevyuzijes.

Co tam mas za radar detektor ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, mám tu super video, kde to opravdu pomohlo, stáhnul jsem expozici o 1,0 EV (dělá se to tlačítky po straně UP a DOWN) a bylo to za jasného dne, kdy zářilo sluníčko - záběry jsou super, dokonce i v tunelu to bylo OK, ale jak bylo trochu pod mrakem, nebo les a navíc trochu pod mrakem a navíc staženo na -1,3 EV tak už to bylo dost tmavé. Člověk na to pořád nemyslí, aby to měnil, takže nasadím 0 a to je naprostý automat bez zásahu, zatím to tak vždy fungovalo, tak uvidíme. Možná max snížit o 1,0 ale ta blbá 0,3 už byla dost poznat. :) Maximum je -2,0.

Detektor je Valentine ONE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau panove,

tak ta moje DOD GS600...no zatim nevim nevim esi jsem ty prachy neuvalil za blbost... video ve dne je fajn, SPZ se daji sem tam precist, smerovy ukazatele prakticky vsechny, v noci je tam dost sumu ale na bezny ucely to je postacujici. Expozici jsem si dal na -0,7 a je to ok, tady je beznym jevem lokalni bourka i lokalni mrak a po 50metrech je najednou sucho a slunko sviti jak blby aby za dalsich treba 200 metru se zase na chvili schovalo... Ten zatracenej dalkovej ovladac jsem celej preletoval a vrchni folii s tlacitky malinko posunul a v urcite poloze uz to funguje jak ma, tak aspon tak.

Co me ale zacina primo sr....stvat je, ze navzdory loop recordingu se nahravani prerusi po zaplneni karty, resp, na 4GB karte zbyva treba jeste 250MB a ja mam nastaveny videa na ukladani po 5minutach (cca 290MB)... tak mi prosim povezte, je blba ta kamera nebo jsem ten blbej ja??? Nebo bych mel zkusit jinou kartu? Jinej vyrobce, kapacita, rychlost.... ja uz fakt nevim, a kazdou hodinu mackat na kamere cudlik aby si vymazala kartu me fakt dost vadi.... Nemate nejakej napad co s tim? Predstava ze to posilam zpet me moc nelaka....

Jo, a ze si to mam priste objednat radsi draz ale vyzkouseny, to uz vim taky... :)

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, s tim jsem se jeste nesetkal. Asi neporadim nic uzasne revolucniho, ale zkus do kamery dat jinou kartu - treba nejakou vetsi a nejlepe Class 10, at stiha mazat a nahravat. Kupodivu mam dobrou zkusenost s AData znackou. Pokud tohle nepomuze, tak neoblibenou vec - Tovarni nastaveni, kdy se vsechno nastaveni smaze, ta moznost tam nekde je.

Ale muze to byt chyba firmware - zjisti, jestli neni mozna aktualizace. V nejhorsim holt reklamace, tohle je zasadni nedostatek, tahle vlastnost (nataceni do smycky) dela z on-board kamery on-board kameru. :)

S tim ze drazsi a vyzkousenou - nemuzu nez souhlasit. :) Kamerky kupuji overene, pak je jeste otestuji a kdyz ji nekdo chce, tak mu ji prodam. Kdyby se neco takoveho stalo a ja to pri mem testovani neodhalil, tak ji beru zpatky, to je jasny. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si objednal novou kartu (16GB class 10), ale budu ji mit az za par dni, ted se chystam do CR, tam na me bude cekat... modlim se aby to pomohlo, kdyz ne, koupim 32GB a holt se to naucim formatovat treba kazdej druhej den... :(

...a zaroven si zacnu setrit do prasatka na dalsi.... :)

kazdopadne dam potom vedet esi to pomohlo....

zatim jsem zmenil nastaveni delky videa na 1minutovy , treba to bude lepsi...

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapadlo někoho z vás zabudovat kamerku přímo do auta (třeba v OI je na to perfektní ploška nad zpětným zrcátkem - ve směru jízdy a snadno dostupná po vyloupnutí světýlka) a záznamový zařízení mít třeba v kastlíku? Mám zájem o kamerku, ale samostatná kamerka by mě po chvíli rozčilovala a na kratší trasy bych ji na okno nedával :( Kamerka na kabelu se dá sehnat, ale co k ní připojit za záznamový zařízení (nahrávání ve smyčce, nahrávání po startu...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak a jsem tu zase... zatim to vypada, ze problemem u te DOD GS600 je pouzita pametova karta... nastavil jsem delku zaznamu na 1 minutu a kdyz jsem to pak na pocitaci projizdel, zjistil jsem, ze vetsinou mezi dvema ulozenymi (po sobe nasledujicimi) zaznamy je prodleva cca 2 sekundy, tzn. minutu nahrava, 2 sekundy ne a pak zacne nahravat dalsi soubor, to podle me ukazuje na to, ze ta karta nestiha.... neni na ni napsany co je to za tridu, ale hadam tak max 2, bo je z mobilu.... jo a navic, mezi cca 30 soubory se dvakrat stalo, ze tam byla navaznost prakticky okamzita, tzn bez tech 2 sekund... novou kartu uz mam doma, jenze doma v CR...takze si tyden pockam.... :(

jo a jeste jeden postreh.... ten vestavenej mikrofon je bud dost mizerny kvality - jak je vic hluku (mluvi se, hudba z radia a treba kraval od pneumatik), tak v nem prska a sumi...cas od casu na malilinkatej okamzik i vypadne zvuk uplne, coz me opet vraci k te karte, treba ta kur...a fakt nestiha... uvidime za tyden.... btw doma me ta karta stala asi 600 a tady stoji 60€... :aggressive:

- K tomu oddeleni kamery a zaznamovyho zarizeni - napad urcite dobrej, bude to pak vic nenapadny, asi by bylo nejlepsi proste z hotovy onboard kamery vyloupnout kameru a kvalitnim kablikem ji pripojit ke zbytku zarizeni, ktery uz by se schovalo dle potreby. Ale tohle by fungovalo asi jen v pripade, ze si clovek jednou nastavi vsechny parametry a dal se o to nestara. Nekteri z vas si hraji za provozu napr. s expozici, nebo s MUTE funkci na zvuk a to by bylo slozitejsi, kdyz by byl "mozek" kamery nekde v kastliku....

EDIT: 12.5: -tak ani s 1 minutovym intervalem ta kur..va neprepisuje... navic se zda, ze kdyz kartu vyjmu z kamery a v pocitaci pomazu nektery zaznamy, tak se z toho uplne zcvokne, bo potom cisluje uplne nesmyslne ty soubory... napr posledni byl 143 ale ja vidim na karte 143 a pak 161, 164 a 165.... boze dej at je to jen tou pitomou kartou...

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HA! Tak jeden problem s DOD GS600 zda se byti vyresen... za nekonecne ne-prehravani dat na karte (loop funkce) muzu ja, bo jak jsem si s tim hral, tak jsem nastavil citlivost G Shock senzoru na 5-5-5 a to je kapku moc, potom kazdy jen trochu vetsi zacloumani, nebo nakloneni auta zpusobilo, ze kamera ulozila aktualni, predchozi i nasledny soubor v read-only rezimu a takhle jsem do hodiny zaplacal celou kartu... Jo a nejvetsi "bordel" ve zvuku dela mobil, neni to ale takovy to klasicky ruseni co znate ze souboje mobil-radio, ale je to serie sumu a praskani v zaznamu v momente kdy si mobil povida s BTSkou... kamera je na skle, mobil v popelniku pod radiem a stejne do toho keca... previt....

Kazdopadne se blyska na lepsi casy a uz te koupe nelituju. Full HD zaznam je fajn, presnej cas diky GPS taky a tak uz se jen modlim aby ty zaznamy jednou nekdo nepouzil proti me... :) ...bo co si budeme rikat, v tyhle zemi se na pravidla silnicniho provozu moc nehraje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téda že mě to nenapadlo! Taková blbost, ale je to logické. :) No, ale tak stejně se větší a rychlejší karta bude hodit, zbytečně jsi ji nekoupil. :D

Tak dej nějaké video, ať je podle čeho srovnávat a rozhodovat se. :) Nad GS600 jsem také uvažoval, ale odradila mě kvalita videa (proto jsem zvědavý na tvé, třeba to byl nějaký špatný kus), absence displeje a cena. Na druhou stranu se mi líbila velikost. GPS je tak nějak neutrální, zvyšuje cenu a kromě automatického nastavování času bych ho nevyužil. :) Takže jsem zatím stále věrný mé nejoblíbenější kamerce - DVR 720p, zatím splňuje vše co potřebuji. :)

No přidám taky nějaké video, ať taky něčím konkrétnějším přispěju. Je to klasická komprese youtube, ale kam jinam s tím. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...