Přejít na obsah

Prodloužený servisní interval QG1


Pítr

Doporučené příspěvky

Zdar,

koupil jsem ojetou OII combi 1.9 TDI 77KW PD, dle datového štítku je z výroby QG1 deaktivován. Předchozí majitel ale říkal, že prodloužený interval nechal aktivovat. Volal jsem i k tomu autorizovanému prodejci, ten mi prodloužený servisní interval potvrdil...ale ani nevěděl co je tam za olej....jelikož je to origo servis tak to bude s velkou pravděpodobností SHELL LONGLIFE 0W-30....Oleje zatím dost ale nevím když dojde co tam dolít.....štítek s olejem a výměnou nalepen není....

Jo a co přesně znamená ten prodloužený servisní interval...jasně olej Longlife a co dál? O kolik je servisní prohlídka dražší? Najedu ročně tak 25000km....takže mne prodloužený interval zajímá...

Taky si přepokládám vzít vlastní olej...na PD by měl být dle VW 506.01...takže je otázka, zda vzít od SHELLu 0W-30 nebo 5W-30, v tom servisu kam chci jít mají standardně 5W-30....na netu jsem viděl od Shellu Longlife dle normy VW 506.01 jen 0W-30...takže nevim, jsem z toho blázen...

Díky za rady a info.

Pítr

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

koupil jsem ojetou OII combi 1.9 TDI 77KW PD, dle datového štítku je z výroby QG1 deaktivován. Předchozí majitel ale říkal, že prodloužený interval nechal aktivovat. Volal jsem i k tomu autorizovanému prodejci, ten mi prodloužený servisní interval potvrdil...ale ani nevěděl co je tam za olej....jelikož je to origo servis tak to bude s velkou pravděpodobností SHELL LONGLIFE 0W-30....Oleje zatím dost ale nevím když dojde co tam dolít.....štítek s olejem a výměnou nalepen není....

Jo a co přesně znamená ten prodloužený servisní interval...jasně olej Longlife a co dál? O kolik je servisní prohlídka dražší? Najedu ročně tak 25000km....takže mne prodloužený interval zajímá...

Taky si přepokládám vzít vlastní olej...na PD by měl být dle VW 506.01...takže je otázka, zda vzít od SHELLu 0W-30 nebo 5W-30, v tom servisu kam chci jít mají standardně 5W-30....na netu jsem viděl od Shellu Longlife dle normy VW 506.01 jen 0W-30...takže nevim, jsem z toho blázen...

Díky za rady a info.

Pítr

Taky by me to presne zajimalo jaky je rozdil mezi 0W30 a 5W30. tady je neco, co o techto olejich pise vyrobce! Ja jsem si ted koupil na dolivani 5W30 s napisem na vicku longlife - muzu tim neco zkazit (2.0 TDi)?

Shell Helix Ultra X 0W30 - Longlife2 ( 1 lt )!Akce

Naše cena: 499,- Kč

Bez dph: 419.33 Kč Shell Helix Ultra X - plně syntetický, lehkoběžný motorový olej pro osobní automobily. - překonává nejmodernější specifikace VW 503.00 (pro benzínové motory), 506.00 (pro naftové motory) a 506.01 (pro naftové motory se systémem 'čerpadlo-tryska') - dokonalé mazání motoru i za nejnáročnějších provozních podmínek - výrazné snížení spotřeby paliva a současné zvýšení výkonu motoru - vynikající oxidační, termická a mechanická stabilita oleje umožňuje u některých vozidel koncernu VW proměnné servisní intervaůy (dle předpisu výrobce až 30.000 u benzínových motorů a až 50.000 pro nadtové motory) - SAE 0W30, ACEA A1/B1-98, ACEA A5/B5-02, VW 503.00/506.00/506.01

HELIX DIESEL ULTRA 5W-30 ( 1 lt )

Naše cena: 417,- Kč

Bez dph: 350.42 Kč Plně syntetický motorový olej pro naftové motory osobních vozidel. API CF; ACEA B3/B4; MB 229.1; VW 505.00; BMW; PSA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak u toho 5W-30 jsem na netu neviděl, že by splňoval VW 506.01.....ten 0W-30 ano....rozhodně cena oleje na netu je poloviční než ve značkovém servisu....a to ještě oni mají sudová balení....konkrétně u nás 5W-30 934,-Kč....to mi přijde sviňárna....o 100% dražší než na netu....a i na tom netu musí něco vydělat....

Jak je to teda s tou prohlídkou na QG1?

Editováno: , autor: Pítr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shell HELIX DIESEL ULTRA 5W-30 je podle specifikace VW505.00....takže pokud se u OII 1.9 TDI 77KW PD píše, že na prodloužený servisní interval má být olej dle VW 506.01, tak tento to nesplňuje...od Shellu je to Shell Helix Ultra X 0W30 - Longlife2. Řídkost (lépe viskozita) je dána specifikací 0W má menší viskozitu než 5W.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby mám pocit že teď se právě používá 5W30 páč ty 0W30 to víc žralo. Protože je řidší...

I Castrol uvádí pro OII TDI PD 77kW olej EDGE 5W30

jj,je to tak,spletl jsem se.Jinak spousta lidí přechází na pevný interval,prý je to k motoru šetrnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc šetrnější k motoru je nebrutální jízda.....

takže prodloužený servisní interval....je vlastně použití olejů Longlife, nastavení počítadla v autě z 15000 na 30000km pro hlášení prohlídek....a sloučení servisních úkonů ze dvou ročních prohlídek...výměna brzdovky atd. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej 0W30 splňující specifikaci VW 506.01 je starší typ oleje určený pro motory TDI PD.

Olej 5W30 splňující specifikaci VW 507.00 je novější olej pro motory TDI PD i s filtrem pevných částic.

Oba typy oleje jsou určeny pro vozy s prodlouženými intervaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze štítku výbavy v kufru nebo servisní knížce

Ale i když je v servisce nebo v Kufru QG1,beznamená to ještě,že auto jezdí na Long Life.Zjistíš to v přizpůsobení budíku.Budíky se dají nakódovat-přizpůsobit i na pevný interval a potom signalizují 15000km nebo rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej 0W30 splňující specifikaci VW 506.01 je starší typ oleje určený pro motory TDI PD.

Olej 5W30 splňující specifikaci VW 507.00 je novější olej pro motory TDI PD i s filtrem pevných částic.

Oba typy oleje jsou určeny pro vozy s prodlouženými intervaly.

Takze podle toho co jsi napsal se da nalit i ten Schell 5W30 longlife co jsem koupil do me Octy i kdyz mam prodlouzeny interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdeš-li na obale specifikaci VW 507.00 je to nejnovější LongLife olej od Shellu (třetí generace LongLife olejů u Shellu). Tento olej tam můžež klidně nalít bez ohledu jakým máš servisní interval, jen u normálního intervalu je to zbytečný přepych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdeš-li na obale specifikaci VW 507.00 je to nejnovější LongLife olej od Shellu (třetí generace LongLife olejů u Shellu). Tento olej tam můžež klidně nalít bez ohledu jakým máš servisní interval, jen u normálního intervalu je to zbytečný přepych.

Mám OMV Spezial V7 norma 507.00,prý výborný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdeš-li na obale specifikaci VW 507.00 je to nejnovější LongLife olej od Shellu (třetí generace LongLife olejů u Shellu). Tento olej tam můžež klidně nalít bez ohledu jakým máš servisní interval, jen u normálního intervalu je to zbytečný přepych.

Tak jsem byl pro ten olej a nafotil etikety. Je to olej do prodlouzenych intevalu a jen dodam ze ta litrovka stoji peknej majland! Jsou tam ty normy uvedeny takze si myslim ze bez problemu ho muzu lit do sveho auta!

post-10055-1200943816_thumb.jpg

post-10055-1200943823_thumb.jpg

post-10055-1200943831_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a za kolik ho můžeš sehnat cena je na netu tak okolo 500Kč/litr....vzhledem že u nás v Plzni ve značkovém servisu za něj chtějí 934Kč....a při použítí na Loglife interval až dvaroky nebo 30000km mi cena 500Kč přijde docela OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a za kolik ho můžeš sehnat cena je na netu tak okolo 500Kč/litr....vzhledem že u nás v Plzni ve značkovém servisu za něj chtějí 934Kč....a při použítí na Loglife interval až dvaroky nebo 30000km mi cena 500Kč přijde docela OK

Ja ho kupuju v 5 l za 1000 Kc! Ale to je cena pro me a tahle 1 litrovka stoji u kamose s firemnima slevama okolo 550 Kc +- (ale to ted nevim presne jelikoz na tu cenu moc nehledim, u nej to beru jen v krizi kdyz neni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když koukneš do bazaru do stálých nabídek,nechá se tam sehnat 1l za 330Kč, což taky není špatný....

TEXACO:

Havoline Extra 10W-40 1l 95,-

Havoline Extra Diesel 10W-40 1l 95,-

Havoline Syntetic 5W-40 1l 160,-

Havoline Energi 5W-30 1l 150,-

CASTROL:

Longlife III 5W-30 1l 330,-

TXT 50501 5W-40 1l 285,-

GTX Magnatec 5W-40 5l 1200,-

GTX Magnatec 10W-40 5l 925,-

RS Formula 0W-40 1l 300,-

GTX 3 15W-40 1l 140,-

EDGE Formula RS 10W-60 1l 360,-

MOBIL:

Super S 10W-40 1l 160,-

Shell:

Shell Helix Ultra VX Longlife 3 5W-30 330,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Trosku OT. Ale zatial mi nikto neporadil. Da sa tento olej Shell Helix Ultra vx 5w-30 pouzit aj na stary motor 1,9 TDI 74kw r. v. 2000 vo fabii? Ktory ma normu iba 505.01? Konstrukcne by mali by tie motory skoro rovnake. Dik za odpovede ale prosim len ludi co maju s tym nejake skusenosti a nie 'myslim si' atd. Dik za rady.

Ak ano pouzili by ste ho iba na 15tis km? Alebo aj viac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...