Přejít na obsah

Fólie na okna


Whitek

Doporučené příspěvky

Ahojte, shánim taky někoho, kdo lepí kvalitní fólie? Chtěl bych to na klas. Octavku. Čelní sklo se asi nedělá co? A co ta druhá metoda - pokovení? Nevíte jaké jsou klady a zápory? Jaké jsou kvalitní a na jaké si dát bacha?

Moravskoslezský kraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz sa tu niekde preberalo, hladaj... ja mam na svojej folie 3M a som maximalne pokojny, stale drzia farbu ... -_- raz mi jeden pako rozbil zadne sklo na piatych dverach, keby som tam nemal foliu, cele sa to rozsype a tak to pekne drzalo az kym som to nedal vymenit .... takze pokovenie Ti v tomto napriklad nepomoze ....

Folie su lepsie, moj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si vložit něco z autificlub.cz. Více na http://www.autohificlub.cz/index.php?body=...i-skel?&begin=0

23/04/2006 19:09 GooGoo - Ztmaveni skel?

Tak jsem si rikal ze si necham ztmavit vsechny skla na aute, ale nevim co zvolit? Tonovani, folie.... nemam o tom vubec prehled. Chci aby to vydrzelo a nebylo financne moc narocne.

23/04/2006 19:27 FBS (P)

POKOVENÍ-

výhody:zvenku nejde skoro vidět, zevnitř nádherně

nevýhody: 1-Musí se vyndat všechny skla ven z auta, i lepený, a to není prdel.

2-když ti někdo časem rozbije sklo, s největší pravděpodobností už netrefí ten správný odstín

3-umatlaná a mastná okna jdou vidět vždy kdyz na ně někdo šáhne, vyleštit je skoro nadlidský výkon

FOLIE-

výhody: 1-snadná montáž

2- vždy se trefí ten správný odstín při výměně skla

3- když prodáváš auto, a kupující nechce zatmavení, jdou strhnout

4- snadná údržba, nejde na nich vidět mastnota

5- kvalitní folie jsou zcela odolné proti odření (sám demonstruji: svazek klíčů v dlani kroužim po folii, a nic...)

nevýhody:teď mě nic nenapadá :o)

23/04/2006 19:31 FBS (P)

sám folie lepím, napiš odkud jsi a udělám ti nabídku, doklad i CZ ATEST je samozřejmostí

Břeclav/Brno

občas vyrážím do terénu jako např. víkend 28-30.4 směr Praha a Mladá Boleslav

info@tlumeni.cz

+420 607909001

23/04/2006 20:34 dj.DEKL

Atest dáš jenom na těch povolenejch 30% nebo kolik to je?

24/04/2006 07:12 Petura

FBS: prozdraď prosím svůj ceník :o) na kolik pětikorun by vyšel 3D Civic (nejspší jen zadní okno a boční zadní - přední boční bych si ještě rozmyslel)

24/04/2006 12:20 FBS (P)

Petura: jakej rok?

Kdo má zájem odpovím na mailu...

info@tlumeni.cz

Napiště co za auto, kolik dveří a jakej rok...

24/04/2006 12:24 FBS (P)

je povolenejch 30%, ale už fabriky jako je např. Škoda Auto, a VW Group zatmavuje na 20%, to je to zelené tónování, takže když si vezmeš jak zatmavený je 20%, tak folie 10%, co zbývá, by musela bejt čirá :o)

shrnuto, podtrženo, na přední boční okna nesmí bejt (s jedou vujímkou-ultrasvětlou folií) žádná folie atestována

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zítra jsem objednaný u firmy TRIESTE a.s. (http://www.trieste.cz/kontakty.html) na nalepení folií na okna... prosím vás o zkušenosti vůči této firmě... doporučení atd... Abych pak nelitoval.. Díky moc -_-

EDIT Martinoslav:

Dovolil jsem si toto tema poupravit v nazvu a vyvesit. Pokud budete mit kdokoli jakykoli dotaz, info, rady, napady, ohledne folii, tak uz prosim!!!! jenom sem. Temata o foliich v jinych diskusich se budou zamykat/mazat.

Pozdeji sem pridam linky na uz probirana temata.

Editováno: , autor: Martinoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

folie jsem si chtel nechat dat,ale zjistil jsem,ze policajti je budou pokutovat jestli je budes mit vpredu.

To je pěkná blbost. Pokud budeš mít na fólie ATEST, a přední dveře budou mít min. propustnost světla 75%, ŽÁDNOU POKUTU TI NEMŮŽOU DÁT. Na zadních dveřích můžeš mít uhláky, jaké budeš chtít, ale předek a pruh na čelním skle musí mít min. propuston světla 75%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

folie jsem si chtel nechat dat,ale zjistil jsem,ze policajti je budou pokutovat jestli je budes mit vpredu.

To je pěkná blbost. Pokud budeš mít na fólie ATEST, a přední dveře budou mít min. propustnost světla 75%, ŽÁDNOU POKUTU TI NEMŮŽOU DÁT. Na zadních dveřích můžeš mít uhláky, jaké budeš chtít, ale předek a pruh na čelním skle musí mít min. propuston světla 75%.

Jeste bych to uvedl na pravou miru, na prednim skle celnim nesmi byt zadny pruh, mluvim o pruzich dolepovanych. Okno muze miti pruh, ale pouze z vyroby, tedy original... ;)

Souhlasim s tim, ze pokud mam na prednich bocnich atest a mam je lehce zatmavene, nemuze organ rici naprosto nic. To je muj usudek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, že fólie vpředu na bok si můžeš dát v tom případě, že z výroby okno nebylo tónované (a to většinou bývají), a maximlně 25% zatmavení (což není skoro nic...). No a na čelním skle nesmí být absolutně nic... ;) Já budu mít pouze vzadu a vzadu na bocích.. (ne na fabii). A bude to asi za 3800 s DPH .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je to blbost, že pokud je už sklo z fabriky tónované, tak se nesmí na něj dát fólie :disgust:

Myslím si, že v zákoně je napsáno, že propustnost světla na předních bočních sklech musím být minimálně 75%. A je jedno, jestli je okno tónované z výroby nebo ne. Pokud ano, tak tam musíš dát takovou fólii, aby ses vešel do požadované propustnosti. Jinak zatím to u nás ještě neměří, ale mohlo by k tomu dojít. Nyní to dělají orgáni prostě pohledovou zkoušku. Pokud jde řidič vidět (silueta) je vše v pořádku. No a samo, že musí mít fólie ATEST B)

To je můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, tak to se mi nezdá, že by ta zelenkavá barva, kterou má to okno byla max. možná propustnost. <_<:disgust: To je nějaké divné, ale když to říkáte, asi to tak bude. No nic, prostě nyní je postačující, kdo chce mít fólie, ať si nalepí i na tónovaná okna tu max. povolenou a bude to. Bude spokojen majitel auta, orgán taky a prodejce taky :D V tom případě, by tě měl každý prodejce, který lepí fólie upozornit, že pokud máš zatmavené okna z výroby, tak už dle předpisů nelze lepit fólie. Bavíme se o předních oknech.

Jinak ať si dělá každý co chce a co uzná za vhodné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me osobne na to kazdej upozornil, i mi byla ukazana folie ktera ma tu povolenou propustnost, neni to skoro nic je skoro cirá

ja jsem presto rekl ze dopredu folie chci a tak je tam mam akorat na vlastnio riziko a bez nalepky atestu (kterej jinak pod vsema ostatnima oknama mam)

na auto jarov mi dokonce odmitli folie na predni bocni nalepit, proste to neudelaj i kdyz si to na vlastni riziko pre¨jes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...