Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

dodge

Uživatel
 • Počet příspěvků

  205
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

29 Výborná

O uživateli dodge

 • Hodnost
  Uživatel
 • Narozeniny 28.10.1953

Návštěvy profilu

1 147 zobrazení profilu
 1. dodge

  Navigační systém Amundsen

  A o aktuálnosti WV mapových podkladů raději pomlčet, silnice která byla před pěti lety zrušena je stále na "nejnovějších" mapových podkladech, místo ní byla přes třemi lety otevřena jiná v nové trase, a ta tam ještě není.
 2. dodge

  Jak rozeznám Fabii II od III?

  Známá odpověď na otázku: "Jaké máte auto?" - Je červené a je to kombi.
 3. dodge

  Navigační systém Amundsen

  Tohle přece umí každý, řeč byla o spojování více částí na kartě.
 4. dodge

  Manualna klimatizacia - samozapinanie

  Posledním modelem vozu Škoda, kde byla použita spojka na kompresoru klimatizace a docházelo k fyzickému odpojení kompresoru, byla OI. Kvůli potížím se životností spojky je nádon kompresoru klimatizace nyní přippojen trvale, a jeho výkon se řídí změnou zdvihu pístů.
 5. dodge

  Start - Stop system

  Odpovím stejně Udělal někdo věrohohodnou studii o pozitivním a negativním přínosu SS. Dej odkaz.
 6. dodge

  Start - Stop system

  Motorizace je stejna ne? To sotva.
 7. dodge

  Start - Stop system

  K čemu jsou nám, majitelům FIII, dobré zkušenosti majitele Yeti s provozem jeho vozu?
 8. dodge

  Benzin N95 vs N98

  Aditivivaný 100 oktanový benzín vyrábí pro střední Evropu ÖMV, prodáván je pod různými názvy.
 9. dodge

  Motor 1.0 TSI chrastí

  Řadový tříválec Tenhle typ motoru poslední dobu zažívá velký rozmach, i když se v minulosti nejednou ukázal být ne zrovna optimálním. Proč? I to lze vyčíst z přehledu jeho výhod a nevýhod. Tříválec má více společného s řadovým šestiválcem než se čtyřválcem, a to proto, že jeho kliková hřídel není plochá, tedy rozdělena po 180° jako u řadového čtyřválce, ale je rozdělena po 120° jako u řadového šestiválce, alespoň v drtivé většině případů. Je to tedy spíše půlka šestiválce než tři čtvrtiny čtyřválce, jak někteří říkávají. Má své výhody, zejména menší velikost, menší hmotnost a menší vnitřní tření. Jeho objem je také menší než u čtyřválce, který třeba nahradí. A bude mít menší spotřebu paliva při nízké zátěži, tedy i tu normovanou, o kterou v případě tříválců jde obvykle nejvíce. Ovšem, nevýhody tu jsou také a je jich více, jak ukazuje praxe. Celý motor bude podélně vibrovat, protože na jedné straně je vždycky větší síla směrem nahoru a na druhé je menší síla dolů. To znamená potřebu protizávaží na klikové hřídeli, která je tak těžší. Motor tak jde pomaleji do otáček, zdá se línější, i když jeho lehkost slibuje opak. Také v nižších otáčkách budou vibrace silnější, protože zážeh nastane jen v každých 240° rotace klikové hřídele, na rozdíl od 180° čtyřválce.
 10. dodge

  Motor 1.0 TSI chrastí

  To je běžná vlastnost tříválců, u Wartburga taky pěkně chrastil,díky použití jehlových ložisek.
 11. dodge

  jak dlouho vydrží baterie v dálkovém ovladači

  Místo CR 2025 je lepší použít CR 2032 s větší kapacitou, vyměňovat preventivně po asi 10 měsících, používat značkové čerstvé baterie a ne noname ze supermarketu nebo nápadně zlevněné značkové (důvodem ke zlevnění bývá stáří baterie) potom mema problema.
 12. dodge

  Motor 1.0 TSI

  Pokud diskutuješ na odborném fóru a je ti tak nějak u pr..le exaktní odborné názvosloví, mají tvoje příspěvky hodnotu hodpodských blábolů.
 13. dodge

  jak dlouho vydrží baterie v dálkovém ovladači

  To není otázka "poctivější" baterie. Pokud je u obyčejného dálkového ovladače z baterie odebírán proud jen na krátký okamžik při stisku tlačíka, vyčrpá se její kapacita za dlouhou dobu. U kessy ovladačů je z baterie odebírán prou trvale a proto se její kapacita logicky vyčepá za relativně krátkou dobu. Je proto vhodné vyměňovat baterii preventivně cca po roce, není to tak drahá nákladová položka.
 14. dodge

  Motor 1.0 TSI

  Myslet znamená nic nevědět. V technických vědách se na rozdíl od věd humanitních pracuje s exaktně definovanými pojmy. Říkat že všichni vědí co to či ono znamená, aniž by to či ono bylo exaktně definováno má nulovou vypovídací hodnotu, protože pod tím či oním si může představovat kdokoliv cokoliv. Pokud se někoho pofivuje rodílům ve spotřebě toho jednoho a samého motoru, kde bere jistotu že se jedná o ten samý a stejný motor? Protože se stejně jmenuje? Je jisté že na FL je shodný motor bez jakýchkoliv změn, pochybuji o tom. Ale rozřešení je jednoduché, stačí se dotázat výrobce.
 15. dodge

  Motor 1.0 TSI

  Reálná a papírová spotřeba co jsou to proboha za pojmy? Existuje pouze normovaná spotřeba stanovovaná podle různých norem za definovaných parametrů a podminek, v autorizované zkušebně, a provozní spotřeba, zjišťovaná provozovatelem vozidla za blíže nespecifikovaných podmínek. Že se obě spotřeby musejí lišit je proto zcela logické a je zbytečné o tomj vést sáhodlouhé dikuse.
×