Jump to content

dodge

Uživatel
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

31 Excellent

About dodge

 • Rank
  Uživatel
 • Birthday 10/28/1953

Recent Profile Visitors

1,289 profile views
 1. dodge

  Zápach z klimatizace

  Citace z návodu k obsluze: Pokud chlazení nebylo delší dobu zapnuté, může se v důsledku usazenin na výparníku tvořit zápach. Abyste tomuto zápachu předešli, zapínejte chlazení - i ve studeném ročním období - alespoň jednou za měsíc asi na 5 minut na nejvyšší stupeň ventilace. Zároveň krátce otevřete okno.
 2. dodge

  Amundsen - RDS-TMC

  Je tristní, že funkčnost tak provozně nákladného systému nikdo nemonitoruje, a o nefunkčnosti se dovědí až na upozornění uživatele.
 3. dodge

  Automatická 7 stupňová DSG převodovka

  Měl jsem OII FL 1,8 TSI DSG z roku 2009 (z počátku výroby 7st automatů se suchými spojkami) a teď mám FIII 1,2 81kW DSG z roku 2015 a nemohu říct o této převodovce nic špatného, mohu o ní mluvit jen v superlativech. Tolik moje osobní zkušenost, žádné vyčtené "dojmy".
 4. dodge

  Fabia III Facelift

  Nojo, byly doby, kdy se na auto čekalo 10 - 15 roků, někdo na ty doby se slzou v oku vzpomíná, jak tehdy bylo lépe a krásně se žilo.
 5. dodge

  Fotogalerie - ŠKODA KAMIQ

 6. dodge

  Fotogalerie - ŠKODA KAMIQ

  https://www.skodahome.cz/2019/03/11/skoda-kamiq-prvni-mestske-suv-znacky/?
 7. A o aktuálnosti WV mapových podkladů raději pomlčet, silnice která byla před pěti lety zrušena je stále na "nejnovějších" mapových podkladech, místo ní byla přes třemi lety otevřena jiná v nové trase, a ta tam ještě není.
 8. dodge

  Jak rozeznám Fabii II od III?

  Známá odpověď na otázku: "Jaké máte auto?" - Je červené a je to kombi.
 9. Tohle přece umí každý, řeč byla o spojování více částí na kartě.
 10. dodge

  Manualna klimatizacia - samozapinanie

  Posledním modelem vozu Škoda, kde byla použita spojka na kompresoru klimatizace a docházelo k fyzickému odpojení kompresoru, byla OI. Kvůli potížím se životností spojky je nádon kompresoru klimatizace nyní přippojen trvale, a jeho výkon se řídí změnou zdvihu pístů.
 11. dodge

  Start - Stop system

  Odpovím stejně Udělal někdo věrohohodnou studii o pozitivním a negativním přínosu SS. Dej odkaz.
 12. dodge

  Start - Stop system

  Motorizace je stejna ne? To sotva.
 13. dodge

  Start - Stop system

  K čemu jsou nám, majitelům FIII, dobré zkušenosti majitele Yeti s provozem jeho vozu?
 14. dodge

  Benzin N95 vs N98

  Aditivivaný 100 oktanový benzín vyrábí pro střední Evropu ÖMV, prodáván je pod různými názvy.
 15. dodge

  Motor 1.0 TSI chrastí

  Řadový tříválec Tenhle typ motoru poslední dobu zažívá velký rozmach, i když se v minulosti nejednou ukázal být ne zrovna optimálním. Proč? I to lze vyčíst z přehledu jeho výhod a nevýhod. Tříválec má více společného s řadovým šestiválcem než se čtyřválcem, a to proto, že jeho kliková hřídel není plochá, tedy rozdělena po 180° jako u řadového čtyřválce, ale je rozdělena po 120° jako u řadového šestiválce, alespoň v drtivé většině případů. Je to tedy spíše půlka šestiválce než tři čtvrtiny čtyřválce, jak někteří říkávají. Má své výhody, zejména menší velikost, menší hmotnost a menší vnitřní tření. Jeho objem je také menší než u čtyřválce, který třeba nahradí. A bude mít menší spotřebu paliva při nízké zátěži, tedy i tu normovanou, o kterou v případě tříválců jde obvykle nejvíce. Ovšem, nevýhody tu jsou také a je jich více, jak ukazuje praxe. Celý motor bude podélně vibrovat, protože na jedné straně je vždycky větší síla směrem nahoru a na druhé je menší síla dolů. To znamená potřebu protizávaží na klikové hřídeli, která je tak těžší. Motor tak jde pomaleji do otáček, zdá se línější, i když jeho lehkost slibuje opak. Také v nižších otáčkách budou vibrace silnější, protože zážeh nastane jen v každých 240° rotace klikové hřídele, na rozdíl od 180° čtyřválce.
×