Přejít na obsah

Kvalita výbojek


quakmen

Doporučené příspěvky

řešim nedostatek světla z hlavních světlometu.

první zlepšení bylo když jsem koupil nové výbojky, ale i tak mě přesvicují jiná auta. koupil jsem dvě výbojky za 650,- teplota 6000k

http://www.dobry-obchod.cz/produkt/hid-d2sbulb6k-nahradni-vybojky-d2s-6000k/

má někdo zkušenost s výbojkou Philips D2S http://www.dobry-obchod.cz/produkt/xenonova-vybojka-philips-d2s/ je tam větší svítivost? a co výbojky přímo ze škoda servisu.

pak jsem zkoušel čistit světlomety, vyčistil jsem zadní stranu čočky a odraznou plochu, přední stranu čočky jsem nedělal protože jsem nechtěl kuchat světlomet. jinak odrazná plocha byla malonko špinavá a čočka byla čistá, možná ze předu bude malonko špíny, ale nemyslím si že by to mohlo snižovat sílu světla.ale světla se mi zdá že není víc.

jaké mate zkušenosti poraďte Děkuji

Editováno: , autor: quakmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím víc K(domodra až fialova) tím je to horší nejlepší je bílé světlo který vydává origo osazený z výroby 4300K. Toto světlo je nejpřirozenější jak pro lidké oko tak pro nejlepší osvětlení i za nepříznivejch podmínek.To modrý až fialový světlo je sice na pohled hezký ale je blbě vidět za deště a vůbec za nočních nepříznivých podmínek.Akorát to oslňuje protijedoucí nepříjemnou září.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je origo 4300K pokud dobře seženeš tak se daj koupit kolem 500 kus (sem tam tady na bazaru)

origo stojí 2200,- za kus ve škoda servisu, pak ještě jsou Philips ty jsou zhruba za asi 1000 za kus, ty bazarové jsem také našel, ale jenom Philips cena kolem 500,- ale tam se bojím že budou buď použité a nebo nějaké neorigo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem GE za 500 kus a po půl roce ted v zimě jedna přestala svítit a u té druhé se udělala u prostředního pinu prasklina a blikala. Teď jsem koupil za 600 kus philips tak snad vydrží. Obě klasika 4300K, světlomety původní, nečištěné a svítí supr.

kde jsi kupoval ty výbojky Philips, na nějakém Webu?já je našel nejlevněji za asi 900

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy,vy vůbec neumíte nakupovat. Výbojky se nekupují ve škodovce(pokud nevíte co z prachama) ale TADYJsou to originální výbojky. Jak tady zaznělo,tak ideál je 4300 K. Ty 6000K jsem měl a svítilo modře,vidět bylo houby. Navíc postupem času ve výbojce ta barva světla roste směrem nahoru,takže u těch 6000 k je to za chvíli fialová.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Jiná konstrukce výbojek Osram a Philips nevadí.Obě mají stejnou patici.

Zkoušel jsem oba modely a neviděl jsem podstatný rozdíl ve svitu.Poté jsem vyzkoušel noname 6000K a před pár dny jsem osadil 5000K opět noname.

Všechny jsem vyndaval funkční,těžko odhadnu,zda před výměnou jednotlivých kusů bylo znát nějaké zásadní vysvícení.Ale ani při jedné výměně mně nepřekvapila intenzita světla nových,z toho usuzuji,že k zásadnímu opotřebení nedošlo.Ještě mohu zhodnotit barvu 6000K-5000K-4300K.

6000K opravdu jak už někdo psal,za mokra snížená viditelnost,ale zase ne taková tragedie,nedoporučoval bych tomu,kdo jezdí dlouhé trasy,tam už by možná mohl problém být,nevím,jezdím spíš kratší a neměl jsem problém.

5000K mám nyní,není to tak hezké studené světlo jako 6000K,blíží se k orig zabarvení,ale není to tak tragicky žluté.

4300K zánovní mám v garáži,nikdy už bych je nedal.

Jinak pokud se týká ceny,vesměs všechny linky tady jsou tragické :feve:

Na Aukru se dá koupit výbojka D2S za 290,-Kč.Dá se i levněji,ale uvádím cenu prodejce s kterým mám již několik let jen ty nejlepší zkušenosti.

Několikrát i osobní odběr.Nakoupil jsem u něj již mnohokrát,s ohledem právě na cenu,garance a jednání vůbec jsem nakupoval i pro řadu známých.

V mlhovkách mám žluté výbojky 3000K,ty ani standardně v té době nekupoval,sháněl mi je na objednávku.

Reklamace JEDNA vyřešena obratem a bez jakýchkoliv dohadů.

Jinak samozřejmě je to dovoz Asie,ale co dnes není. ;)

http://aukro.cz/listing.php/search?string=d2s&us_id=6361886&country=56

http://aukro.cz/show_user.php?search=petosak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiná konstrukce výbojek Osram a Philips nevadí.Obě mají stejnou patici.

Zkoušel jsem oba modely a neviděl jsem podstatný rozdíl ve svitu.Poté jsem vyzkoušel noname 6000K a před pár dny jsem osadil 5000K opět noname.

Všechny jsem vyndaval funkční,těžko odhadnu,zda před výměnou jednotlivých kusů bylo znát nějaké zásadní vysvícení.Ale ani při jedné výměně mně nepřekvapila intenzita světla nových,z toho usuzuji,že k zásadnímu opotřebení nedošlo.Ještě mohu zhodnotit barvu 6000K-5000K-4300K.

6000K opravdu jak už někdo psal,za mokra snížená viditelnost,ale zase ne taková tragedie,nedoporučoval bych tomu,kdo jezdí dlouhé trasy,tam už by možná mohl problém být,nevím,jezdím spíš kratší a neměl jsem problém.

5000K mám nyní,není to tak hezké studené světlo jako 6000K,blíží se k orig zabarvení,ale není to tak tragicky žluté.

4300K zánovní mám v garáži,nikdy už bych je nedal.

Jinak pokud se týká ceny,vesměs všechny linky tady jsou tragické :feve:

Na Aukru se dá koupit výbojka D2S za 290,-Kč.Dá se i levněji,ale uvádím cenu prodejce s kterým mám již několik let jen ty nejlepší zkušenosti.

Několikrát i osobní odběr.Nakoupil jsem u něj již mnohokrát,s ohledem právě na cenu,garance a jednání vůbec jsem nakupoval i pro řadu známých.

V mlhovkách mám žluté výbojky 3000K,ty ani standardně v té době nekupoval,sháněl mi je na objednávku.

Reklamace JEDNA vyřešena obratem a bez jakýchkoliv dohadů.

Jinak samozřejmě je to dovoz Asie,ale co dnes není. ;)

http://aukro.cz/listing.php/search?string=d2s&us_id=6361886&country=56

http://aukro.cz/show_user.php?search=petosak

Zdravím, zvažuji koupi Philips výbojek, ale když to tak čtu rozdíl v neoriginálních výbojkách zas tak zásadní není. ještě přemýslím o xenonech do mlhovek a dálkových světlometů, nyní mám v potkávácích světlometech 6000k, před tím jsem tam měl origo 4300 a byli vysvícené, když jsem tam dal no name 6000k tak to bylo hned lepší, ale asi tam dám buď 4300 a nebo 5000k jak do mlhovek, svetlometů a dálkových svetel. jen stále nevím co s tou teplotou zda 4300 a mebo 5000. cím více K tak je menší svítivost, jen je dívné že 4300 a 5000K má stejnou svítívost 3200 lm. děkuji za pomoc v řešení v nerozhodnosti

Máte někdo v mlhovkách xenon a v dálkových světlech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsi na ty xenony trochu ujetej? lol Co se týká mlhovek tam je to nesmysl tím se zhorší viditelnost tebe protože světlo do mlhy je už z výroby tím nejlepším řešením a má nejlepší prostupnost mlhou a tím budeš viděn mnohem lépe než se světlem xenonu.To že to máš na efekt je k prdu.Pak už to ztrácí význam jako mlhovky.A navíc mlhovka se používá jen za mlhy a není určená na svícení v jinejch situacích!!! Nehledě na to dost to nepříjemně oslňuje protijedoucí účastníky provozu a čím silnější žárovky v mlhovkách tím protivnější to je.Pokud to tam nacpeš přeju mnoho pokut nebo někoho kdo ti to rozšlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsi na ty xenony trochu ujetej? lol Co se týká mlhovek tam je to nesmysl tím se zhorší viditelnost tebe protože světlo do mlhy je už z výroby tím nejlepším řešením a má nejlepší prostupnost mlhou a tím budeš viděn mnohem lépe než se světlem xenonu.To že to máš na efekt je k prdu.Pak už to ztrácí význam jako mlhovky.A navíc mlhovka se používá jen za mlhy a není určená na svícení v jinejch situacích!!! Nehledě na to dost to nepříjemně oslňuje protijedoucí účastníky provozu a čím silnější žárovky v mlhovkách tím protivnější to je.Pokud to tam nacpeš přeju mnoho pokut nebo někoho kdo ti to rozšlape.

tak když tam do mlhovek nacpu teplotu 4300k tak to bude svítit jak halogen, a policajti stejnak nic nepoznají, jedině v těch dálkových by to bylo poznat.

na xenony nejsem ujetý, ale štve mě že mi to nějak moc nesvítí, měl jsem tam originál xenon 4300k a ten byl vysvícený a teď jsem tam dal 6000k no name a je to lepší, ale když potkám Octavii II a nebo třeba audi a BMW tak to je záře jak sviňa a před sebou mají světla daleko víc než já, světlomety jsem zkoušel jen tak zlehka čistit a skoro zádná špína ve vnitř není. tak už nevím. ještě zkusím koupit Philips výbojky do potkávacich světel a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč cpát do mlhovek xenon? Je to mlhovka chápeš to? Proto má světlo nádech do žluta aby lépe procházelo mlhou a bylo takové auto lépe vidět na větší vzdálenost.Xenonem ztrácí mlhovka svou úlohu a svícení za jiných podmínek než mlha u nás není dovoleno. A navíc takovej tatar co svítí za deště nebo i v noci mlhovkama je dement je to dost nepříjemný proti takovýmu autu jet.Mlhovka má mnohem horší rozptyl světla než potkávací světla která jsou usměrněna do určité linie a nastavena na víšku tak aby neoslňovala a u mlhovky toho nelze dosáhnout, bude stále protivně oslňovat a čím silnější světlo tím je to nepříjemnější.Však si rád vzpomeneš až takovýho osvětlovače potkáš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, zvažuji koupi Philips výbojek, ale když to tak čtu rozdíl v neoriginálních výbojkách zas tak zásadní není. ještě přemýslím o xenonech do mlhovek a dálkových světlometů, nyní mám v potkávácích světlometech 6000k, před tím jsem tam měl origo 4300 a byli vysvícené, když jsem tam dal no name 6000k tak to bylo hned lepší, ale asi tam dám buď 4300 a nebo 5000k jak do mlhovek, svetlometů a dálkových svetel. jen stále nevím co s tou teplotou zda 4300 a mebo 5000. cím více K tak je menší svítivost, jen je dívné že 4300 a 5000K má stejnou svítívost 3200 lm. děkuji za pomoc v řešení v nerozhodnosti

Máte někdo v mlhovkách xenon a v dálkových světlech?

Z vlastní zkušenosti a ne krátké,mohu s klidem napsat,že rozdíl v origo a noname není žádný,nebo jen zanedbatelný..Pokud uvažuješ dát do všech světel,doporučil bych potkávačky a dálkové 5000K.Není to sice tak studené a efektní jako 6000K,le i za snížené viditelnosti funkční.Věř,že dálkové si budeš užívat.Do mlhovek 3000K.Svým způsobem je ta žlutá barva docela hezká a hlavně mlhy zůstanou funkční,protože teplota 3000K je ze všech dostupných ta nejvhodnější.

Nejsi na ty xenony trochu ujetej? lol Co se týká mlhovek tam je to nesmysl tím se zhorší viditelnost tebe protože světlo do mlhy je už z výroby tím nejlepším řešením a má nejlepší prostupnost mlhou a tím budeš viděn mnohem lépe než se světlem xenonu.To že to máš na efekt je k prdu.Pak už to ztrácí význam jako mlhovky.A navíc mlhovka se používá jen za mlhy a není určená na svícení v jinejch situacích!!! Nehledě na to dost to nepříjemně oslňuje protijedoucí účastníky provozu a čím silnější žárovky v mlhovkách tím protivnější to je.Pokud to tam nacpeš přeju mnoho pokut nebo někoho kdo ti to rozšlape.

Mlhovka se užívá za mlhy,sněžení a hustého deště. :) V mlhovkách mám výbojky určitě víc než rok.Dával jsem je s tím,že pokud bych zaznamenal nějaké negativní reakce,půjdou ven.Užívám je jenom když je to vhodné a mám je tam stále,protože se ještě nestalo,že by na mně někdo bliknul.

Protože jsem dal žluté 3000K,tím mají ty mlhovky i smysl,protože je s nimi vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Když už tu řešíte mlhovky tak bych rád dodal že mi známý od policie potvrdil,že dle vyhlášky se přední mlhové světlomety mohou používat za snížené viditelnosti tzn. že i za hustého deště nebo sněžení.A musím říct že já osobně radši potkám cestou v hustém dešti nebo sněžení někoho s mlhovkama než idiota,kterej svítí jen LED diodama,který jsou vidět až v bezprostřední blízkosti a zadek nemá vubec osvětlen.

Editováno: , autor: Márty'SP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...