Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

Všechny fabriky je dodávají na letních, nevytvářej konspirační teorie. :kol-44:  :kol-44:

 

Tak to rozhodne neni pravda, otec dostal novou Toyotu v zime na zimnich. Nekteri davaji obcas oboji, jsou i takovi kde si jde vybrat. Jsou to ale vyjimky. Zaroven ale nebylo mym zamerem vyvolavat nejake teorie nebo tento fakt kritizovat. Proste jsem jen sdelil fakt, ze u Skodovky je to takto. Podle me je uplne jedno na jakych kolech to dodaji. Stejne si clovek musi ty druhe koupit a je zcela lhostejne ktere to jsou a zda to jako v pripade Skodovky koupene v zime udela hned nebo za pul roku.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych uvítal, kdyby měl zákazník možnost si zvolit letní/zimní. Je možné nakonfigurovat kdejakou blbost a zrovna docela důležitou věc jako pneu ne? Třeba zrovna já jsem si přes bazar sehnal letní 16ky a kdyby mi byli schopni dodat auto se zimními 15kami, nevznikl by mi problém s prodejem origo letních a nákupem zimních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked som pred rokon v zime kupoval F2, tak mi predajca pribalil aj zimne komplety :) samozrejne kym mi auto chystali, tak mi namiesto letnych nahodili zimne. Ale je to asi dost individualne. Kolega v zine konfiguroval O3, ale bola hotova az v marci (3-ti mesiac) a uz zimaky nedostal

--

Z mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě přijde, že moc přemýšlíte :)

 

Proč by mělo jít nakonfigurovat zimní/letní kola ?

 

Zimáky ať už obuté na jiných diskách nebo pouze pneu který by ti pak přehodil, ti každý prodejce obstará, nevidím jediný důvod proč bych to měl objednávat u automobilky když to můžu u prodejce, vždyť je to jedno u koho to dostanu. A nebo si je jednoduše koupím sám a oni mi je také přehodí - připraví.

 

Hlavně, třeba model/výbava kde je primárně elektron, nevím kolik lidí by se dobrovolně rozhodlo, že zrovna zimáky chtějí mít na elektronech... ať už kvůli řetězům, přehazování gum, rozměru  apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím čemu se někdo diví. Když se kupuje dneska nové auto, tak tam běžně nejsou koberce, žádná povinná výbava. To už je pak na každém, co a jaký koberec (gumový, nebo textilní) si do vozu dá, nebo použije svojí starou povinnou výbavu. Jak si půjdu vyzvednout nové vozidlo, tak tam normálně nakráčím s batohem, kde budu mít lékárničku, trojúhelník, tažné lano, náhradní žárovky. Koberečky mám již zahrnuté v příplatkové verzi, ale kdyby tam nebyly, tak klidně příjdu i s něma.

Zbytečně si nechat zvedat cenu vozidla, když mi tam dají gumové koberečky, které tam nechci.

S touhle logikou by sis mohl přivézt taky vlastní kola a volant, jistě bys obojí dokázal sehnat levněji...

Při obchodu za 300+ tisíc už by měla být i nějaká kultura prodeje a ne abych tam tahal baťoh nebo káru s povinnou výbavou.

Koberce do auta patří a měly by tam být už z výroby. Jenže když je to zákazníkům jedno a ještě si pomlaskávají, že ušetřili, výrobci a prodejci by byli hloupí, kdyby toho nevyužívali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to opravdu dobre, mozna by to vyhralo i nejakou designovou soutez (bez ironie). Ale krome tohu uz pouze soutez o nejmensi displej roku a o co nejmensi prakticnost. Jak na tom nekdo bude treba listovat adresarema plnyma MP3ek to si nedovedu predstavit.

 

To je pravda, to bude zlo, ale osobně si tam vložím CD/USB/SD a nechám to hrát, nikdy jsem snad na svém rádiu nevyužil možnost listování složkama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za mylné domněnky ohledně zimních kol...

Rozdílů mezi swingem a bolerem je pár:

1. K boleru automaticky dostaneš sound systém (6x repro), k swingu si je musíš doplatit, stejně jako Bluetooth

2. Bolero má proti swingu kapacitní dotykovou vrstvu (o dost lepší dotyk)

3. Bolero má větší a lepší displej

4. MirrorLink

Asi by se toho našlo víc, ale teď mě víc nenapadá

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6x repro jsem dostal k balíčku Style plus a zbytek funkcí je podel mě zbytečný. Ale to je můj subjektivní názor, chápu, že někdo potřebuje mít Mirror link, větší displej a kdoví co by. Chápal bych, kdyby byl schopný třeba přehrávat i video, ale je to podle mě jen o trochu víc nazdobenější, než Swing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umí vlastně ještě přehrávat fotky.. Toho lepšího displeje a dotyku si všimneš hned, protože uz si zvyklý na určitý standart, a jestli máš nějaký novější smartphone, tak tuplem. Když sem viděl swing, tak sem se nemohl ubránit pocitu, že je displej až rozmazaný vlivem nízkého rozlišení. Dotyk zrovna tak. Technologie použitá u swingu je stejná jako u prvních dotykových telefonů a navigací (více si dohledej pod pojmem kapacitní vs rezistivní displej).

Když sem koukal do konfiguratoru, tak sem si taky říkal, že bolero nemá cenu, ale když sem tam hodil bluetooth a 6x repro, tak cenový rozdíl byl už minimální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, žena pouze řekla, jaká barva se jí líbí. Ona dobře ví, že jsou věci do kterých mi sice může zkusit mluvit, ale výsledek bude záviset stejně na mě. A musím přiznat, že mě i překvapilo to, že pozitivně zhodnotila to, že když jsem šel dodatečně přiobjednat multifunkčí volant za 4000Kč a nakonec se vrátil s objednaným balíčkem Style plus za 10tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mi žena řekla, že se jí líbí zelená, na to já řekl, že 10900 za barvu nedám. Já byl přikloněný na červenou s příplatkem 3500, pak jsem začal uvažovat o bílé. žena mi tedy řekla, že když né zelená, tak se jí líbí základní modrá Pacifik. Já začal pracovat i s touto možností a v podstatě jsem sí jí také sám oblíbil. Popravdě je u F3 tolik pro mě barevných možností, že jsem vážně něvěděl která se mi líbí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním podle mě docela podstatnou vlastnost Bolera, že umí formát flac. Tím je oproti Swingu mimo displeje sakra dál i po hudební stránce. Má sice malý nominální výkon a ani nemluvě o koncovém prvku zvuku-standardních repro, ale jako zvukový zdroj je to bez pochyby skvělý základ pro potencionální upgrade. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mi žena řekla, že se jí líbí zelená, na to já řekl, že 10900 za barvu nedám. Já byl přikloněný na červenou s příplatkem 3500, pak jsem začal uvažovat o bílé. žena mi tedy řekla, že když né zelená, tak se jí líbí základní modrá Pacifik. Já začal pracovat i s touto možností a v podstatě jsem sí jí také sám oblíbil. Popravdě je u F3 tolik pro mě barevných možností, že jsem vážně něvěděl která se mi líbí víc.

Nejen Fabie už má výhodu, že hnusná není v podstatě žádná barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong - je to naopak, ty přemýšlíš málo :-)

Proč by nemělo být možné konfigurovat zimní/letní? Když si to zákazník bude přát? Náš zákazník, náš pán, ne?

A lidí, kteří chtějí mít i zimní na hliníkových ráfcích je dost, třeba zrovna já.

já je mám také na hliníkových ale mám dvě sady hliníků úplně stejných

 

A k tomu přemýšlení... O čem to proboha mluvíš ? Pochopil jsi vůbec o čem mluvím ? Jaký je rozdíl v tom, že si to objednáš u prodejce nebo u automobilky ?

Pro automobilku by to byla jenom další práce navíc a úplně zbytečná, když jí plnohodnotně udělá prodejce. 

Už jenom to, co se zimníma pneu který ten rok neprodá... A hlavně, lidé zimní daleko víc řeší ( značka apod. ) Letní je jim víc šumák... Značky co by musela nabízet by bylo hodně.

Prostě by si zbytečně komplikovala život...

Drtivá většina aut se stejně prodá v měsících, kdy zimní nejsou potřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...