Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

Řeči o tom, jestli je nebo není nějaká barva hezká si má každej formulovat v "ich formě" - neboli "MNĚ SE TAHLE BARVA LÍBÍ/NELÍBÍ, PROTOŽE....". Zbytek pak může nebo nemusí souhlasit - ale zas jen v mantinelech osobního dojmu. Generalizovat osobní dojem z jedný barvy je debilizmus.

 

Nechci tím nijak oslavovat škodovku za volbu barev - tenhle můj názor se týče všech aut a všech lidí - KAŽDÝMU CO JEHO JEST. Krom vlastních aut v pískově žluto-hnědý, zelený a červený barvě jsem jezdil s autama lakovanýma ve všech možnejch barvách včetně firemních a reklamních polepů a vždycky jsem hodnocení vynášel jako SVŮJ VLASTNÍ ESTETICKEJ DOJEM. Nechápu, jak si někdo může myslet, že jeho subjektivní názor lze vnucovat všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to trošku naivní si myslet, že tady někdo někomu nutí svůj názor ? je snad jasný že každý zde říká svůj názor - ohledně barvy apod.

takže dopisovat - já si myslím.... " nebo " podle mě....  je úplně zbytečný

 

PS: ale dovolím si nesouhlasit, můžu směle říct a klidně paušalizovat, že tmavé a kdysi oblíbené barvy jako řerná apod. jsou na nových Škodovkách né hnusný, ale ten design je nastavený tak, že díky tmavým odstínům nevyniknou a auto už nevypadá tak dobře. viz černý Rapid.

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černá vypadá nádherně na každým autě bez výjimek a bez rozlišení věku - pod podmínkou, že je čistá a nablejskaná jak psí koule. Pro černou metal to platí úměrně druhý mocnině.

 

Ve všech ostatních případech tahle barva nejvíc trpí tím, že je na ní vidět každej otisk prstu i zrníčko prachu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to trošku naivní si myslet, že tady někdo někomu nutí svůj názor ? je snad jasný že každý zde říká svůj názor - ohledně barvy apod.

takže dopisovat - já si myslím.... " nebo " podle mě....  je úplně zbytečný

 

PS: ale dovolím si nesouhlasit, můžu směle říct a klidně paušalizovat, že tmavé a kdysi oblíbené barvy jako řerná apod. jsou na nových Škodovkách né hnusný, ale ten design je nastavený tak, že díky tmavým odstínům nevyniknou a auto už nevypadá tak dobře. viz černý Rapid.

 

Souhlas, v černé zaniknou úplně všechny křivky a detaily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky konfigurator Škodovky vyhral cenu za nejlepsi konfigurator vubec ;) 

takovy nema ani Ferrari, Bentley nebo i Porsche ;)

 

 

co se tyce barev,... tak sem uchyl na cervenou, cervena je proste cervena,... takze ja bych bral urcite cervenou, Denim mi moc na kombiku nejde,.. na kratky neni spatna, ovsem podle me nejvic slusi Denim prave Rapidu ;)

Pro nej je to barva primo stvorena ;)

 

Cerna je hezka luxusni barva, ale musi byt samozrejme furt cista a hlavne pokud ne je na ni vsechno videt,... ja uz nechci nikdy tmavou barvu, je to fakt naprd :/ nehlede na to, ze kdyz ma auto hodne krivek a proporci, tak vsechno zanikne a splyne, takze naprd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na tmavé barvy a hlavně na černou. Ale jako každý, jsem přišel na to, že tato barva a vůbec tmavé barvy se těžko udržují  a přestalo mě to bavit. Pak jsem měl komplet auto v bíle a když se umylo bylo nádherné. Ale stačilo málo a bílá nebyla bílá. Takže, když jsem se rozhodoval mezi barvami pro nové auto, šel jsem do stříbrné. Manželka ji má a vždycky říkám jak to děláš že to máš čisté. A jak se říká ,na stříbrné nepoznáš kdy je auto špinavé a kdy je čisté. Takže to nakonec vyhrála stříbrná. Včera jsem se šel podívat na salón a měli tam novou Fábii combi v bíle barvě laser a i když byla mírně špinavá tak s černými hagusy byla nádherná. Ale jak se tu i píše, nová Fabie vyniká ve světlých barvách, v tmavé je to úplně jiné auto .Prostě každé auto vypadá jinak v jiné barvě. Audi si nedovedu třeba představit ve žluté barvě, ale v černé je to auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černá vypadá nádherně na každým autě bez výjimek a bez rozlišení věku - pod podmínkou, že je čistá a nablejskaná jak psí koule. Pro černou metal to platí úměrně druhý mocnině.

 

Ve všech ostatních případech tahle barva nejvíc trpí tím, že je na ní vidět každej otisk prstu i zrníčko prachu.

 

tvůj názor, s ním bych souhlasil cca 3 roky zpět, ale pokud se bavíme o škodovkách, tak nový design - Rapid a novější, tak to tam prostě neplatí... opravdu zaniknou linky a křivky který ten design tvoří. Linky na světlém autě jsou vidět, vytvoří ti stín který design ještě více přikresluje. Já když vidím černýho Rapida a je i klidně nablejskanej, tak z boku to na mou duši vypadá strašně...

 

Podívej se na první Fabii z boku jak je NEčlenitá, kus zaoblenýho plechu a pak se podívej na F3 nebo Rapida. První Fabka byla v černé metle krásná. Druhá ještě také, třetí v černé je o ničem protože vše zanikne...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky konfigurator Škodovky vyhral cenu za nejlepsi konfigurator vubec ;)

takovy nema ani Ferrari, Bentley nebo i Porsche ;)

 

 

co se tyce barev,... tak sem uchyl na cervenou, cervena je proste cervena,... takze ja bych bral urcite cervenou, Denim mi moc na kombiku nejde,.. na kratky neni spatna, ovsem podle me nejvic slusi Denim prave Rapidu ;)

Pro nej je to barva primo stvorena ;)

 

Cerna je hezka luxusni barva, ale musi byt samozrejme furt cista a hlavne pokud ne je na ni vsechno videt,... ja uz nechci nikdy tmavou barvu, je to fakt naprd :/ nehlede na to, ze kdyz ma auto hodne krivek a proporci, tak vsechno zanikne a splyne, takze naprd.

 

Černé jsem měl OI a FII a řekl jsem si, už nikdy více, protože černá opravdu vydrží hezká jenom chvíli. Z červených se mi moc líbí červená Misano, kterou můžeš mít u Audi. Jak není červená metalická, není to na obyčejných autech prostě ono. 

 

Jinak ohledně konfigurátoru Porsche s tebou nemohu souhlasit. Mají vše ve 3D, včetne interéru. Nejen že je vidět, jak každý příplatkový prvek ovlivní celé auto (přidání vyhřívání sedadel = přidání tlačítka na přístrojovku) ale můžeš tam měnit barvy švů, je vidět potažení infotaimentu kůží, je vidět potažení zrcátka kůží, je vidět nalakování lamel v nárazníku atd.. Prostě konfigurátor Porsche je v současné době ten nejdokonalejší konfigurátor napříč všemi značkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvůj názor, s ním bych souhlasil cca 3 roky zpět, ale pokud se bavíme o škodovkách, tak nový design - Rapid a novější, tak to tam prostě neplatí... opravdu zaniknou linky a křivky který ten design tvoří. Linky na světlém autě jsou vidět, vytvoří ti stín který design ještě více přikresluje. Já když vidím černýho Rapida a je i klidně nablejskanej, tak z boku to na mou duši vypadá strašně...

 

Podívej se na první Fabii z boku jak je NEčlenitá, kus zaoblenýho plechu a pak se podívej na F3 nebo Rapida. První Fabka byla v černé metle krásná. Druhá ještě také, třetí v černé je o ničem protože vše zanikne...

 

Souhlasím, tady je to krásně vidět:

post-91469-0-52006300-1422553508_thumb.j

 

Kdežto FII černá sluší:

post-91469-0-36035100-1422553689_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké porovnání a přesně napsáno . První Fabie i v černé nadělala parádu. Ale trojka v černé zanikne. Barva doopravdy dělá auto. Ale je fakt, že každý má svůj vkus a já mu ho neberu .V Brně mají k porovnání myslím 3 Fabie  combi . Doopravdy se stačí podívat jak na bílé vše vyniká, kdejaká hrana prostě vše. Pak se dají ty dvě modré ale tmavší vše zaniká. Zkusil jsem nafotit tu bílou na mobil.

post-11727-0-97720800-1422556464_thumb.j

post-11727-0-68232100-1422556478_thumb.j

post-11727-0-95253700-1422556493_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé. Když bych článek aplikoval na FIII, tak 16" budou výrazně lepší na suchu i mokru než 15" (můžeme vlastně použít rozdíl 17 vs 15 z článku, protože je tam stejný rozdíl v šířce - 30mm), ale odolnost proti aquaplaningu bude horší. Vzhledem k tomu, jaké jsou tady zimy, tak výhody užších pneu na sněhu jsou celkem k ničemu.

Asi to fakt vidím na 16" kola, přičemž v současné době je na výběr jen ze 3 pneumatik - Nokian WR A3 XL, Michelin Alpin A4 EL a Pirelli WINTER 210 SOTTOZERO 2. Ceny se pohybují od 11 300 do 12 900 bez DPH za 4 pneu. Pro srovnání v 15" stojí tyto pneumatiky od 5100 do 6500 bez DPH za 4 pneu. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TSI vyžaduje odlišný, ale opravdu odlišný styl jízdy a zacházení s pedálem plynu než u atmosféry. Stejně tak je zbytečné vytáčení nad 3500 tis otáček. Vloni jsem s TSI(v Roomsteru) absolvoval Chorvatsko a při průměrné bezmála 100km/h byla spotřeba 6,3. Průměrná to samé a pokud se jede po okreskách tak v poho pod 6. Známý jezdí do 5,3 při jízdách 15 km do práce a z práce s Rapidem 77.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...