Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

achjo, jak chceš poradit, když nedáš to nejdůležitější ET

Ahoj....

No tak moc sry,ale na ET sem se jaksi nikde nedopátral(vím že ET je nej lol ,ale mám si ho snad vycucat z prstu? :blink: )...mě se hlavně jednalo o ten rozměr toho pneu,jestli by tam šel na ty 17ky :unsure: a kydnout to na fabinu

ŘEKNĚMĚ TEDA ET35

Editováno: , autor: Martin Krejčíř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po koupi auta jsem tohle neresil, ale nedavno jsem zjistil, ze mam zimni obuti na rafku 6Jx14 H2 ET43 s pneu 185/60 R14 82T a letni pneu stejneho rozmeru na rafku 5Jx14 H2 ET35. Zadne potize pri jizde nebo neco jine problemy jsem nezaznamenal, ale podle technicaku se pneu 185/60 muze pouzit pouze na rafek 6J... Poradite nekdo, zda je mozne to takhle nechat, nebo je to spatne a muze byt pruser? Diky moc :)

post-2916-1211530228_thumb.jpg

Máte někdo zkušenost s obutím pneu 185/60 r14 na disk 5J 14? Našel jsem si na netu tubulku podle které to lze ale je to krajní šířka pro tento disk. Má to nějaké nyvýhody? Mám plecháče 5J 14 a chci si je nechat na zimáky ale 165 jsou dost úzké když jsem si zvyk na letní 195.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mohli by být na Fabii 1,4 55KW combi jako zimáky kola 165/65 R14? Tata je našel v garáži skoro nejeté rok staré a neví jestli by to na ni šlo, jinak by šly na prodej. Vím, že by to vypadalo strašně, ale jde mi o to, jestli by tam šly. Dík za radu.

Editováno: , autor: vrkal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mohli by být na Fabii 1,4 55KW combi jako zimáky kola 165/65 R14? Tata je našel v garáži skoro nejeté rok staré a neví jestli by to na ni šlo, jinak by šly na prodej. Vím, že by to vypadalo strašně, ale jde mi o to, jestli by tam šly. Dík za radu.

Ja mam na mojej fabke zimne 165x70 R14 vyzera to divne ale jazdi to. Ja som ich tiez dostal k autu a preto som to neriesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po koupi auta jsem tohle neresil, ale nedavno jsem zjistil, ze mam zimni obuti na rafku 6Jx14 H2 ET43 s pneu 185/60 R14 82T a letni pneu stejneho rozmeru na rafku 5Jx14 H2 ET35. Zadne potize pri jizde nebo neco jine problemy jsem nezaznamenal, ale podle technicaku se pneu 185/60 muze pouzit pouze na rafek 6J... Poradite nekdo, zda je mozne to takhle nechat, nebo je to spatne a muze byt pruser? Diky moc :)

post-2916-1211530228_thumb.jpg

Mal som na 5J disku 185 gumy. Jazdil som tak dve sezóny a v pohode. Akurát sa mi ale gumy ojazdili viac v strede behúňa ako na krajoch. Tak som to šupol na 6J a je pokoj. Je fakt že ten 5J disk je na 185 úzky. Jazdiť tak môžeš, nič sa nebude diať, ale nie je to povolená kombinácia pneu a disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mohli by být na Fabii 1,4 55KW combi jako zimáky kola 165/65 R14? Tata je našel v garáži skoro nejeté rok staré a neví jestli by to na ni šlo, jinak by šly na prodej. Vím, že by to vypadalo strašně, ale jde mi o to, jestli by tam šly. Dík za radu.

Jazdiť na nich môžeš, ale nie je to povolená pneu podľa TP na Fabku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné dopisovat nějaké rozměry kol a pneu do TP? Jaký je případný postup neví někdo? Díky

tušim že už je to tu někde na foru popsaný, zkus pohledat ;)

jinak je potřeba ke kolum typovej list, kde je schválenej určitej typ kola a pneu na určitý auto, tak jak je to napsaný to obout sjet na technickou, tam to potvrdej štemplem , pak na orgány to nechat dopsat do TP ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
ahojte, chalani je daky rozdiel v karoserii medzi obyc fabkou a fabkou rs? pretoze na rs sa myslim davaju 16 palcove disky ale na obyc je najvacsi povoleny rozmer 15 palcov...ako to?

tak otomhle už je toho napsáno hoooooodně moc!!!!!! :help:

rozdíl v karoserii neni, od prodeje FRS sou 16ky napsaný v techničáku jako alternativní rozměr u všech fabii, prostě předtim se tam seriově nedávaly, tak nebyly schválený, daj se ale dodatečně dopsat, projdi si temata a zjistíš jak nato!!!

Editováno: , autor: kláca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takovej dotázek, postup legalizace 16" kol na Fabii je mi zcela jasný, ale povedlo se mi teď sehnat kola Metalica (origo Škoda), ale bohužel jsem k nim nedostal typový list. Nevíte jak se k němu dostat? Zajít do Škoda servisu, kde by ho měli mít? Nebo ho někdo máte a stačí mi jeho kopie? Každopádně díky za odpovědi

post-17694-1214493661_thumb.jpg

Editováno: , autor: jeckjack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...