Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

Omlouvám se, že to tady píšu, ale je tady někde téma na letní gumy? Já už se po nich dívám, je to vždy mimo sezónu levnější, tak proto se ptám. Jde mi o 16" 205 nebo 225/55 . Padesátky nechci, to už je moc málo na naše silnice

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jednak jde o šířku ráfku, ale taky vem v potaz, že 225/55 R16 bude na průměru o nějaké 2cm větší, nebude to pak vypadat divně? To už je podle mně lepší 225/50 R16, kde ti zůstane stejný celkový průměr kola, tudíž i výška pneu samotné a tudíž i komfort.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si mel asi stesti, v dnesni dobe neni problem natrefit gumu s napisem pro oko lahodici "MADE IN POLAND"

Shodou okolnosti sem si dneska koupil nemrznouci smes do ostrikovacu a kdyz jsem to dovezl domu tak koukam se a vidim WYPRODUKOWANO V POLSKU , a smes prej do -20 tak uz se v mrazaku testuje do kolika je real. zitra budou vysledky.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to mas pravdu, ted jde o to jak velkej rozdil v dojezdu na pneumatiku je, jak sem psal driv Alpiny se mi v Praze super osvedcili, ale zase ty tri kilca na gume me lakaj

No tie Alpiny maju horsie vlastnosti na mokru, a zima v Bratislave je asi najcastejsie na mokru. Takze asi spíš UG7+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja takisto od pondelka na zimákoch. Chcel som pôvodne Dunlopy 3D ale po prehpváraní otcom som skončil na Matador MP 52 Basic Nordica. Na moje počudovanie rozdiel od doteraz jazdených zimákov od Matadoru, Bridgestonu a Barumu a nie zanedbateľný je v hlučnosti a "sedení" na mokrej ceste. Ak ma ešte nesklamú na snehu, tak to budú naj gumy čo som na aute mal. A cenový rozdiel bol tiež nezanedbateľný, zohnal som 175/80/14 za 1060, aj s nahodením na disky, nahustením zmesou a dovozom a rezervu gratis!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečo? Nižší odpor v snehu na užších pneu, lebo snehu u nás býva dosť. Zvýšenie svetlosti o cca 2,5 cm kôli priechodnosti v tom snehu. U nás ho býva každoročne viac ako 50 cm a sú aj roky, keď ho je okolo 120 cm. Cestu mi neprehŕňajú a na hlavnú to mám asi 500 metrov. Časť z toho si musím ručne odhádzať, ak chcem s autom von. No a na cestách u nás býva skôr kaša a voda a tie užšie gumy mi celkom na takom povrchu viac vyhovujú. Na služobné Okty nám kúpili pneu v rozmere myslím 205/55/16 a to mi na tej kaši celkom pláva, nestačí to vytlačiť spod takej širokej pneumatiky. Jasné, keby som skôr jazdil na mokrej rozsolenej ceste tak si nechám 195/65/15. Takže asi preto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja takisto od pondelka na zimákoch. Chcel som pôvodne Dunlopy 3D ale po prehpváraní otcom som skončil na Matador MP 52 Basic Nordica. Na moje počudovanie rozdiel od doteraz jazdených zimákov od Matadoru, Bridgestonu a Barumu a nie zanedbateľný je v hlučnosti a "sedení" na mokrej ceste. Ak ma ešte nesklamú na snehu, tak to budú naj gumy čo som na aute mal. A cenový rozdiel bol tiež nezanedbateľný, zohnal som 175/80/14 za 1060, aj s nahodením na disky, nahustením zmesou a dovozom a rezervu gratis!

To mas co za auto ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...